Autoriaus archyvas
Regioninė konferencija
Vasario 12 dieną Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijoje vyko regioninė metodinė-praktinė mokytojų konferencija „Sužinojau. Išbandžiau. Dalinuosi“, kurios tikslas buvo pasidalinti gerąja darbo patirtimi su rajono mokytojais.
Po gimnazijos choro, vadovaujamo mokytojo K. Pranskaus, dainos, organizatorių sveikinimo žodžio Vilniaus Karoliniškių gimnazijos mokytoja metodininkė bei teisės magistrė Katažina Vilkauskienė skaitė pranešimą ir organizavo kūrybines dirbtuves tema ,,Emocinio intelekto ir socialinių emocinių kompetencijų ugdymas – tai emocinio atsparumo pagrindas“.
Chemijos mokytoja metodininkė Virginija Cicėnienė kalbėjo apie integruotas chemijos ir anglų kalbos pamokas pagal CLIL metodą. Anglų kalbos mokytoja ekspertė Diana Galatiltienė sudomino klausytojus patarimais, kaip galima ugdyti mokinių kritinį mąstymą. Rusų kalbos mokytoja metodininkė Janina Jarmolovskaja ne tik pristatė, bet ir leido išbandyti interaktyvų žaidimą-viktoriną Flippity. Apie Mind-Mapping praktinį panaudojimą įvairių dalykų pamokose kalbėjo anglų mokytoja metodininkė Svetlana Kraujalienė. Anglų kalbos mokytoja ekspertė Dovilė Maslianikienė perskaitė pranešimą apie vertinimo ir įsivertinimo elektroninius įrankius. Rusų kalbos mokytoja metodininkė Edita Tomašauskienė ir anglų kalbos vyresnioji mokytoja Loreta Alionienė pristatė užduočių individualizavimo ir diferencijavimo pavyzdžių. Apie tai, kaip galima panaudoti žaidimų elementus pamokose, kalbėjo rusų kalbos mokytoja metodininkė Danuta Voitechovič. Konferencijos pabaigoje apmąstymais apie kūrybiškumą ir emocinį intelektą pasidalino dailės mokytoja ekspertė Jūratė Vitkauskienė.
Labai džiaugiamės, konferencijoje sulaukę svečių iš įvairių rajono mokyklų, ir norisi tikėti, kad šis pasidalinimas gerąja patirtimi bus naudingas.
Daugiau konferencijos akimirkų, užfiksuotų mokytojo V. Cicėno, galite rasti čia.
Respublikinio informatikos ir informatinio mąstymo konkurso „Bebras“ II etapas
Vasario 1 d., šeštadienį, Lietuvos aukštosiose mokyklose: Kauno technologijos, Klaipėdos, Šiaulių, Vilniaus universitetuose, Panevėžio ir Utenos kolegijose vyko informatikos ir informatinio mąstymo konkurso „Bebras“ II etapas. Uždavinius sprendė 233 jauniai (9-10 kl. mokiniai) ir 205 kolegos (11-12 kl. mokiniai). Šiais metais į konkurso „Bebras“ II etapą, vykusį Utenos kolegijoje, buvo pakviesta net 10 Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos 9-12 klasių mokinių, geriausiai sprendusių uždavinius I etape.
Dominykas | Avinas | 1b gimn.kl. |
Dovydas | Čepas | 1b gimn. kl. |
Motiejus | Diska | 1b gimn. kl. |
Eliotas | Bartkevičius | 1b gimn. kl. |
Kanstantinas | Piatrashka | 2b gimn. kl. |
Edvinas | Ulozas | 3b gimn. kl |
Artiom | Garbul | 1a gimn. kl. |
Dominykas | Guiga | 4a gimn. kl. |
Diana | Mažeikaitė | 4b gimn. kl. |
Joana | Gančėriūtė | 1b gimn. kl. |
Vasario 1 dieną į Utenos kolegiją atvyko 66 moksleiviai iš Utenos miesto ir kitų netoli esančių gimnazijų. Visi konkurso dalyviai buvo skirstomi į dvi grupes – 9-10 kl. (jauniai) ir 11-12 kl. (kolegos). Gimnazistai numatytu laiku turėjo prisijungti prie varžybų lauko ir spręsti konkurso užduotis.
Kol vieni sprendė užduotis, kiti leido laiką prasmingai – įsitraukė į išmaniųjų technologijų veiklas.
Šiais metais konkurso „Bebras“ rezultatai mus labai nudžiugino! Jaunių grupėje respublikos nugalėtoju tapo 1a gimnazijos klasės mokinys Artiom Garbul, jis iškovojo trečiąją prizinę vietą respublikoje (surinko 193 taškus).
2b gimnazijos klasės mokinys Kanstantinas Piatrashka gavo diplomą ir simbolinę dovanėlę, nes geriausiai sprendė uždavinius tarp dešimtų klasių mokinių Utenos kolegijoje.
Nuoširdžiai sveikiname konkurso prizininką Artiomą Garbulį ir geriausiai Utenos kolegijoje pasirodžiusį Kanstantiną Piatrašką! Taip pat dėkojame visiems mokiniams, dalyvavusiems konkurse! Jūs esate šaunūs! Linkime tobulėti, pasitikėti savo jėgomis ir turėti noro išbandyti save.
Informatikos mokytoja Marija Gučienė
Nuotraukos autorės ir mokytojo Virgilijaus Cicėno
.
Paroda „Studijos 2020“
Vasario 7 dieną 2-4 gimnazijos klasių mokiniai vyko į parodą „Studijos 2020“. „Internetas studijų programos neišrinks“ – tokiais žodžiais šiais metais pasitiko tarptautinė mokymosi, studijų ir karjeros planavimo paroda. Ką daryti, kad ateityje būtum reikalingas? Kaip išsirinkti profesiją, dėl kurios niekada netektų gailėtis? – tai klausimai, kuriuos užduoda daugybė jaunų žmonių.
Parodoje vyravo tema ,,Mokymasis visą gyvenimą“. Ši tema aktuali, nes darbo rinka susiduria su kvalifikuotos darbo jėgos trūkumu ir vis daugiau jaunų žmonių renkasi darbą, kuris jiems teikia malonumą ar virsta pomėgiu.
Gimnazistai bendravo su studentų organizacijų nariais ir dėstytojais, kurie buvo pasiruošę padėti jaunuoliams apsispręsti, ką veikti baigus mokyklą ir kaip kurti tolimesnę savo ateitį. Mokiniai gavo atsakymus į iškilusius klausimus, dalyvavo renginiuose bei įgijo naujos patirties.
Karjeros koordinatorė A. Abramovičienė
.
Virtuali anglų kalbos pamoka
Vasario 5 dieną 2a klasės mokiniai, bendraudami su Antalijos bendraamžiais, tobulino savo anglų kalbos įgūdžius. Pamokos tema – „Getting to Know Other Cultures“ („Pažinkime kitas kultūras“). Deimantė Kisevičiūtė ir Darija Sokolova papasakojo apie Švenčionių miestą, Kamilė Bukėnaitė ir Vidmantas Polučanskis pristatė mūsų gimnaziją, Laura Mastianicaitė supažindino Turkijos mokinius su mokomųjų dalykų įvairove, o Laurynas Pumputis – su mūsų šalies kultūra.Gimnazistai pasakojo ir tuo pat metu pateikė spausdintą tekstą, kad turkams būtų lengviau suprasti. Norėtume nuoširdžiai padėkoti mokytojui Virgilijui Cicėnui ir informacinių technologijų sistemų administratoriui Olegui Subačiui už pagalbą organizuojant šią pamoką. Na, o mūsų bendradarbiavimas su Turkijos mokiniais tęsis, nes kilo daug klausimų ir naujų idėjų.
Mokomoji pažintinė išvyka
Vasario 5 dieną jaunojo pasieniečio ir „Teisė kiekvienam“ būrelių nariai vyko į pažintinę kelionę: aplankė VSAT oro uosto užkardą bei VSAT kinologijos centrą (Mickūnų miestas). Mokiniai susipažino su didžiausiu Lietuvoje civiliniu oro uostu, kuris aptarnauja daugiau kaip 4.9 mln. keleivių.
Kinologijos centre gimnazistams taip pat neteko nuobodžiauti: susipažino su centro darbuotojų veikla, pamatė tarnybiniams šunims dresuoti skirtas erdves bei įrangą. Šiuo metu Lietuvos pasienyje tarnauja apie 140 šunų.
Olimpiadų ir konkursų laimėtojai
Paaiškėjo dar daugiau konkursų ir olimpiadų nugalėtojų. Anglų kalbos konkurso 9-10 kl. mokiniams rajoninio etapo laimėtojai yra 2 kl. mokiniai Agnė Semėnaitė ir Džiugas Aleksandravičius. Jie iškovojo garbingą 3 vietą.
Gimnazijos mokinius sėkmė lydėjo ir biologijos olimpiados rajoniniame etape: 4 kl. mokinė Gabija Lazdinytė užėmė 2 vietą, o 3 kl. mokinė Žemyna Kazlauskytė – 3 vietą.
Džiugu, kad rajoniniame matematikos olimpiados etape 1 vietą ir teisę dalyvauti respublikinėje olimpiadoje iškovojo 4 kl. mokinė Diana Mažeikaitė.
Lietuvių kalbos ir literatūros 9-10 klasių rajoninio etapo olimpiados laimėtoja – 2 kl. mokinė Dagnė Maslianikaitė (2 vieta).
Rajoninėje chemijos olimpiadoje neskirtos prizinės vietos dėl per mažo visų dalyvių surinktų taškų skaičiaus. Padėkos raštai įteikti daugiausiai taškų surinkusiems mokiniams. Tarp jų ir mūsų gimnazistai Linas Dervinis (1 kl.) ir Kanstantinas Piatrashka (2 kl.).
Sveikiname laimėtojus ir visus dalyvavusius olimpiadose ir konkursuose, linkime ir toliau siekti aukštų rezultatų, tobulėti, ieškoti ir niekada nesustoti.
Viešojo kalbėjimo ir pozityvaus mąstymo mokymai
Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijoje sausio 30 d. vyko mokymai „Viešasis kalbėjimas“ ir „Pozityvus mąstymas“, kuriuose dalyvavo 2 ir 4 klasių mokiniai. Nepriklausomai nuo spartaus technologijų augimo ir plėtros socialiniame gyvenime gyvas žodis ir gebėjimas komunikuoti išlieka viena svarbiausių kompetencijų. Išmokti aiškiai, raiškiai, logiškai dėstyti mintis, nugalėti baimę yra be galo svarbu ir tai reikėtų daryti kuo anksčiau. Moksleiviai, skyrę laiko viešojo kalbėjimo pamokoms, lengviau adaptuojasi naujose socialinėse aplinkose, laisviau ir tvirčiau pristato projektus pamokų metu, geba pagrįsti savo nuomonę. Viešojo kalbėjimo mokymai be galo svarbūs ir reikalingi. Mokymus vedė lektorius Igoris Vasiliauskas – verslo konsultantas, aukščiausios kvalifikacijos treneris, turintis daugiau nei 10 metų praktinės konsultavimo patirties. 2007 m. jis baigė Maskvos retorikos ir oratorinio meno universitetą, įgijo aukščiausio lygio trenerio laipsnį, yra Maskvos debatų konkurso teisėjų komisijos narys. Igoris nuolat tobulinasi Lietuvoje ir Europoje, o 2008 m. įsteigė viešojo kalbėjimo ir lyderio įgūdžių lavinimo klubą „Toastmasters‘ Club Vilnius“.
Kita mokymų dalis – „Pozityvus mąstymas“. Lektorė Deimantė Markevičiūtė – komunikacijos specialistė, Points OfYou metodo ekspertė, tarptautinių projektų „minkštųjų įgūdžių“ tema dalyvė, „Pramogų Korporacija“ įkūrėja, mokymų trenerė, „Jaunimas Kalba“ iniciatyvos kūrėja ir mentorė. Minkštieji įgūdžiai susideda iš daugelio asmenybės savybių, kultūrinių ir socialinių faktorių, kurie daro įtaką mūsų elgesiui. Užsiėmimų tikslas – išmokyti empatijos, efektyvios komunikacijos, pagerinti emocinį intelektą, užduoti klausimų bei derėtis. Kadangi visi šie įgūdžiai yra glaudžiai susiję, mokymų metu orientuojamasi į teorinę ir praktinę dalis, iškeliami vienai temai būdingi tikslai. Svarbu tai, kad vyksta diskusijos, mokiniai bendrauja, įtraukta ir judesio elementų, judrių užduočių. Užsiėmimų pabaigoje atliekamas vertinimas, aptariama, kaip pritaikyti naujai įgytas žinias.
Mokiniai džiaugiasi galėję dalyvauti šiuose mokymuose, nes išgirdo labai daug patarimų, įgijo neįkainojamos patirties, kuri pravers sakant viešąsias kalbas, studijų metais ar dirbant.
Aurika Zabarauskaitė: „Būnant šioje paskaitoje, laikas praėjo labai greitai, nes svečias buvo nepaprastai įdomus, pozityvus, o paskaitos turinys labai naudingas, nes viešasis kalbėjimas man yra aktualus. Dabar jaučiuosi labiau pasitikinti savimi, tarsi gavusi didžiulę motyvacijos bangą.“
Tatjana Petrova: „Paskaita buvo be galo įtraukianti ir informatyvi, o pats lektorius pasižymėjo nepaprastu energingumu, šmaikštumu ir noru bendrauti su auditorija, kurios dėmesį sugebėjo išlaikyti visos paskaitos metu.“
Jurgita Mažuto: „Paskaita naudinga, buvo įdomu sužinoti svarbiausius viešojo kalbėjimo aspektus, o pats lektorius yra savo srities profesionalas, moka komunikuoti su publika ir ją sudominti.“
Gabrielė Ginko: „Paskaitoje buvo labai įdomu, galėjome tiek smagiai pasijuokti, tiek įgauti žinių. Lektorius labai įtraukianti bei teigiamų emocijų suteikianti asmenybė.“
Deividas Velyčka: „Nerealiai charizmatiška asmenybė, puikiai geba sudominti publiką.“
Daugiau mokytojo V. Cicėno užfiksuotų akimirkų galite pamatyti čia.
Įdomus ir motyvuojantis susitikimas
Gimnazijoje pradėtas įgyvendinti projektas „Sveikas ir aktyvus gyvenimo būdas“, kurį inicijuoja VšĮ „Darnaus vystymo projektai“. Pirmajame susitikime dalyvavo 2b ir 2c klasių mokiniai. Jie turėjo galimybę pabendrauti su fitneso ir karatė atstovu, daugkartiniu Lietuvos bei pasaulio čempionatų dalyviu, prizinių vietų laimėtoju Linu Petraičiu. Linas papasakojo, kaip propaguoti sveiką gyvenimo būdą, pateikė pavyzdžių, ką ir kaip reikia daryti, norint būti sveikiems, gerai atrodyti ir puikiai jaustis. Taip pat atletas parodė keletą užfiksuotų akimirkų iš varžybų, kuriose jam teko dalyvauti, pasidalino įspūdžiais, pasidžiaugė laimėjimais. Pagrindinis Lino tikslas buvo patarti mums, kaip siekti savo užsibrėžtų tikslų ne tik sporto srityje, bet ir kitose. Paskaita buvo labai įdomi, visi klausėsi įdėmiai, nes sportininkas linksmai ir šmaikščiai perteikė visas detales. Iš susitikimo išėjome turtingesni: svečio patarimai tikrai pravers gyvenime.
Deimantė Rakštelytė, 2b kl.
Sėkmė meninio skaitymo konkurse
Sausio 29 d. Švenčionių Juliaus Siniaus meno mokykloje vyko rajoninis mokinių meninio skaitymo konkursas. Džiugu, kad jame dalyvavę mūsų gimnazijos 1b klasės mokiniai (Akvilė Bučelytė, Dovydas Čepas, Joana Gančėriūtė, Emilija Guiskaja, Gabija Maskoliūnaitė, Laura Palikšaitė, Mantas Palažija, Silvija Sinytė, Sandra Ždanaitė) užėmė pirmąją vietą ir iškovojo teisę atstovauti rajonui regioniniame etape, kuris vyks vasario 29 d. Molėtuose. Mokiniai, vadovaujami lietuvių kalbos mokytojų Rimutės Grigonienės ir Laimos Juodagalvienės, sukūrė meninę kompoziciją „Lietaus daina“. Sveikiname poetinio žodžio mylėtojus ir puoselėtojus, linkime jiems sėkmės kitame etape.
Į gimnaziją sugrįžus
Sausio 27 dieną susitikti su 3-4 gimnazijos klasių mokiniais atvyko buvę mokiniai, dabar jau studentai: Mantas Povilėnas VGTU studijuoja statybos ir nekilnojamo turto vadybą, Urtė Novikaitė, Ruslanas Gailiušas, Julius Grybauskas – VU informacines technologijas, Edgar Baloban – VGTU mechanikos inžineriją, Elvinas Kujelis – VGTU programavimo inžineriją. Svečiai papasakojo apie Fuksų stovyklą, apie pirmus studijų metus, taip pat džiaugėsi pasirinktomis studijų programomis ir galimybe sėkmingai studijuoti. Geri akademiniai pagrindai – viena iš svarbiausių sėkmingų studijų priežasčių. Gimnazistai, išklausę vyresnių draugų pasakojimo, kūrė savo karjeros planus.