Pranešti apie patyčias
Olweus programa

Ankstesnės žinutės
Atsisiuntimai

Archyvas 2020 sausio

Olimpiadų ir konkursų laimėtojai

Paaiškėjo dar daugiau konkursų ir olimpiadų nugalėtojų. Anglų kalbos konkurso 9-10 kl. mokiniams rajoninio etapo laimėtojai yra 2 kl. mokiniai Agnė Semėnaitė ir Džiugas Aleksandravičius. Jie iškovojo garbingą 3 vietą.

Gimnazijos mokinius sėkmė lydėjo ir biologijos olimpiados rajoniniame etape: 4 kl. mokinė Gabija Lazdinytė užėmė 2 vietą, o 3 kl. mokinė Žemyna Kazlauskytė – 3 vietą.

Džiugu, kad rajoniniame matematikos olimpiados etape 1 vietą ir teisę dalyvauti respublikinėje olimpiadoje iškovojo 4 kl. mokinė Diana Mažeikaitė.

Lietuvių kalbos ir literatūros 9-10 klasių rajoninio etapo olimpiados laimėtoja – 2 kl. mokinė Dagnė Maslianikaitė (2 vieta).

Rajoninėje chemijos olimpiadoje neskirtos prizinės vietos dėl per mažo visų dalyvių surinktų taškų skaičiaus. Padėkos raštai įteikti daugiausiai taškų surinkusiems mokiniams. Tarp jų ir mūsų gimnazistai Linas Dervinis (1 kl.) ir Kanstantinas Piatrashka (2 kl.).

Sveikiname laimėtojus ir visus dalyvavusius olimpiadose ir konkursuose, linkime ir toliau siekti aukštų rezultatų, tobulėti, ieškoti ir niekada nesustoti.

 

Viešojo kalbėjimo ir pozityvaus mąstymo mokymai

 

Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijoje sausio 30 d. vyko mokymai „Viešasis kalbėjimas“ ir „Pozityvus mąstymas“, kuriuose dalyvavo 2 ir 4 klasių mokiniai. Nepriklausomai nuo spartaus technologijų augimo ir plėtros socialiniame gyvenime gyvas žodis ir gebėjimas komunikuoti išlieka viena svarbiausių kompetencijų. Išmokti aiškiai, raiškiai, logiškai dėstyti mintis, nugalėti baimę yra be galo svarbu ir tai reikėtų daryti kuo anksčiau. Moksleiviai, skyrę laiko viešojo kalbėjimo pamokoms, lengviau adaptuojasi naujose socialinėse aplinkose, laisviau ir tvirčiau pristato projektus pamokų metu, geba pagrįsti savo nuomonę. Viešojo kalbėjimo mokymai be galo svarbūs ir reikalingi. Mokymus vedė  lektorius Igoris Vasiliauskas – verslo konsultantas, aukščiausios kvalifikacijos treneris, turintis daugiau nei 10 metų praktinės konsultavimo patirties. 2007 m. jis baigė Maskvos retorikos ir oratorinio meno universitetą, įgijo aukščiausio lygio trenerio laipsnį,  yra Maskvos debatų konkurso teisėjų komisijos narys. Igoris nuolat tobulinasi Lietuvoje ir Europoje, o 2008 m. įsteigė viešojo kalbėjimo ir lyderio įgūdžių lavinimo klubą „Toastmasters‘ Club Vilnius“.

Kita mokymų dalis – „Pozityvus mąstymas“. Lektorė Deimantė Markevičiūtė – komunikacijos specialistė, Points OfYou metodo ekspertė, tarptautinių projektų „minkštųjų įgūdžių“ tema dalyvė, „Pramogų Korporacija“ įkūrėja, mokymų trenerė, „Jaunimas Kalba“ iniciatyvos kūrėja ir mentorė. Minkštieji įgūdžiai susideda iš daugelio asmenybės savybių, kultūrinių ir socialinių faktorių, kurie daro įtaką mūsų elgesiui. Užsiėmimų tikslas – išmokyti empatijos, efektyvios komunikacijos, pagerinti emocinį intelektą, užduoti klausimų bei derėtis. Kadangi visi šie įgūdžiai yra glaudžiai susiję, mokymų metu orientuojamasi į teorinę ir praktinę dalis, iškeliami vienai temai būdingi tikslai. Svarbu tai, kad vyksta diskusijos, mokiniai bendrauja, įtraukta ir judesio elementų, judrių užduočių. Užsiėmimų pabaigoje atliekamas vertinimas, aptariama, kaip pritaikyti naujai įgytas žinias.

Mokiniai džiaugiasi galėję dalyvauti šiuose mokymuose, nes išgirdo labai daug patarimų, įgijo neįkainojamos patirties, kuri pravers sakant viešąsias kalbas, studijų metais ar dirbant.

Aurika Zabarauskaitė: „Būnant šioje paskaitoje, laikas praėjo labai greitai, nes svečias buvo nepaprastai įdomus, pozityvus, o paskaitos turinys labai naudingas, nes viešasis kalbėjimas man yra aktualus. Dabar jaučiuosi labiau pasitikinti savimi, tarsi gavusi didžiulę motyvacijos bangą.“

Tatjana Petrova: „Paskaita buvo be galo įtraukianti ir informatyvi, o pats lektorius  pasižymėjo nepaprastu energingumu, šmaikštumu ir noru bendrauti su auditorija, kurios dėmesį sugebėjo išlaikyti visos paskaitos metu.“

Jurgita Mažuto: „Paskaita naudinga, buvo įdomu sužinoti svarbiausius viešojo kalbėjimo aspektus, o pats lektorius yra savo srities profesionalas, moka komunikuoti su publika ir ją sudominti.“

Gabrielė Ginko: „Paskaitoje buvo labai įdomu, galėjome tiek smagiai pasijuokti, tiek įgauti žinių. Lektorius labai įtraukianti bei teigiamų emocijų suteikianti asmenybė.“

Deividas Velyčka: „Nerealiai charizmatiška asmenybė, puikiai geba sudominti publiką.“

Daugiau mokytojo V. Cicėno užfiksuotų akimirkų galite pamatyti čia.

 

 

Įdomus ir motyvuojantis susitikimas

Gimnazijoje pradėtas įgyvendinti projektas „Sveikas ir aktyvus gyvenimo būdas“, kurį inicijuoja VšĮ „Darnaus vystymo projektai“. Pirmajame susitikime dalyvavo 2b ir 2c klasių mokiniai. Jie turėjo galimybę pabendrauti su fitneso ir karatė atstovu, daugkartiniu Lietuvos bei pasaulio čempionatų dalyviu, prizinių vietų laimėtoju Linu Petraičiu. Linas papasakojo, kaip propaguoti sveiką gyvenimo būdą, pateikė pavyzdžių, ką ir kaip reikia daryti, norint būti sveikiems, gerai atrodyti ir puikiai jaustis. Taip pat atletas parodė keletą užfiksuotų akimirkų iš varžybų, kuriose jam teko dalyvauti, pasidalino įspūdžiais, pasidžiaugė laimėjimais. Pagrindinis Lino tikslas buvo patarti mums, kaip siekti savo užsibrėžtų tikslų ne tik sporto srityje, bet ir kitose. Paskaita buvo labai įdomi, visi klausėsi įdėmiai, nes sportininkas linksmai ir šmaikščiai perteikė visas detales. Iš susitikimo išėjome turtingesni: svečio patarimai tikrai pravers gyvenime.

Deimantė Rakštelytė, 2b kl.

Sėkmė meninio skaitymo konkurse

 

Sausio 29 d. Švenčionių Juliaus Siniaus meno mokykloje vyko rajoninis mokinių meninio skaitymo konkursas. Džiugu, kad jame dalyvavę mūsų gimnazijos 1b klasės mokiniai (Akvilė Bučelytė, Dovydas Čepas, Joana Gančėriūtė, Emilija Guiskaja, Gabija Maskoliūnaitė, Laura Palikšaitė, Mantas Palažija, Silvija Sinytė, Sandra Ždanaitė) užėmė pirmąją vietą ir iškovojo teisę atstovauti rajonui regioniniame etape, kuris vyks vasario 29 d. Molėtuose. Mokiniai, vadovaujami lietuvių kalbos mokytojų Rimutės Grigonienės ir Laimos Juodagalvienės, sukūrė meninę kompoziciją „Lietaus daina“. Sveikiname poetinio žodžio mylėtojus ir puoselėtojus, linkime jiems sėkmės kitame etape.

 

Viktorina „Ką žinome apie valstybės sienos apsaugą?“

Sausio 23 d. Vilniaus pasienio rinktinė Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijoje jaunojo pasieniečio būrelių nariams organizavo viktoriną „Ką žinome apie valstybės sienos apsaugą“.
Plačiau

Į gimnaziją sugrįžus

Sausio 27 dieną susitikti su 3-4 gimnazijos klasių mokiniais atvyko buvę mokiniai, dabar jau studentai: Mantas Povilėnas VGTU studijuoja statybos ir nekilnojamo turto vadybą, Urtė Novikaitė, Ruslanas Gailiušas, Julius Grybauskas – VU informacines technologijas, Edgar Baloban – VGTU mechanikos inžineriją, Elvinas Kujelis – VGTU programavimo inžineriją. Svečiai papasakojo apie Fuksų stovyklą, apie pirmus studijų metus, taip pat džiaugėsi pasirinktomis studijų programomis ir galimybe sėkmingai studijuoti.  Geri akademiniai pagrindai – viena iš svarbiausių sėkmingų studijų priežasčių. Gimnazistai, išklausę vyresnių draugų pasakojimo, kūrė savo karjeros planus.

Žygdarbiai suartina tautas

Sausio 27 dieną Švenčionių  Zigmo Žemaičio gimnazijos 2b klasės mokiniai, lydimi lietuvių kalbos mokytojos Rimos Grigonienės, susirinko Nalšios muziejuje  į netradicinę pamoką „Žygdarbiai suartina tautas“, skirtą visuotinei akcijai „Mes mename“ ir japonų diplomato Čijunės Sugiharos  metams paminėti.

Apie Tėvynę ir jos žmogų viešąją kalbą sakė Danas Galatiltis. Pasak vaikino, kiekvienos tautos istorijoje skaitome apie garsius didvyrius. Apie juos nežinomi dainiai kūrė legendas, kuriose aprašyti jų žygdarbiai, jų kilnus būdas, riteriška dvasia. Kartais tie žygdarbiai jau fantastišku pasakos rūbu apvilkti, bet vienas dalykas, atrodo, pasilieka tikras ir teisingas –  jų meilė savo tėvynei ir žmogui. Tėvynę nuo priešo apginti jokia kova nebuvo baisi, jokia kančia nebuvo per didelė, jokia auka nebuvo neįmanoma.

O Rokas Jakubėnas savo kalboje pabrėžė, kad tarp žmonių kyla idėjinių nesutarimų, kad vieni žmonės nesutinka su kitų  nuomone, bet sava tiesa neturi būti ginama smurtu, prievarta, apgaule, žudynėmis. Ernestas ir Erikas Turkinai papasakojo, kaip žydų tauta atsidūrė lietuvių žemėje, jų naikinimą Baltijos šalyse ir apie žydų gelbėjimo atvejus Lietuvoje. Valerija Artemjeva, Kornelija Gučaitė ir Donatas Kujelis priminė mums skaitytas knygas, žiūrėtus filmus apie žydų genocidą. Mokiniai akcentavo, kad meno kūriniuose rūpi tik viena – kaip įmanoma nepasiduoti siaubingai šių įvykių jėgai ir išlikti žmogumi.

Muziejininkė N. Spiridonovienė mokiniams  papasakojo, kodėl 2020 yra paskelbti japonų diplomato Čijuno Sugiharos metais.  Ši asmenybė Antrojo pasaulinio karo metais padėjo apie 6000 Lietuvos, Lenkijos ir Vokietijos žydų pabėgti iš Europos – išdavė jiems tranzitines Japonijos vizas. Taip elgdamasis jis rizikavo savo šeimos likimu, savo  karjera, nes oficialiai tam neturėjo Japonijos vyriausybės pritarimo. Tai vyriškumo, kilnumo, gėrio ir žmogiškumo istorija. Č. Sugihara agresijos akivaizdoje pakluso širdies balsui ir savo sąžinei. Jis galėjo atiduoti savo gyvybę už kitų žmonių išsaugojimą.

 

 

 

Žiemos fantazija 2019

 

 

Keturios mūsų gimnazijos 2b klasės mokinės (Diana Platonova, Karina Dalgedaitė, Kornelija Gučaitė ir Valerija Artemjeva), besidominčios kompiuterine grafika, animacija ir multimedijos technologijomis,  dalyvavo VŠĮ Nataljos Kazakovos kompiuterių mokyklos kalėdinių ir naujamečių kompiuterinių atvirukų konkurse „Žiemos fantazija“ ir yra apdovanotos diplomais.

Valerija A.

Karina P.

Diana P.

Kornelija G.

Labai įdomūs ir kitų mokinių, dalyvavusių konkurse, darbai.

Justinas K., 1b kl.

Ingrida S., 1b kl.

Rugilė G., 1b kl.

Samanta B., 1b kl.

Akvilė B., 1b kl.

Dovydas Č., 1b kl.

Dominykas A., 1b kl.

Akvilė G., 1b kl.

Artiom G., 1a kl.

Diana N., 1a kl.

Informacinių technologijų mokytoja M. Gučienė

Miglės ir Edvino sėkmės pamokos

Sausio 24 d. gimnazijoje lankęsi buvę mokiniai Edvinas Sinkevičius ir Miglė Šešplaukytė susitiko su gimnazistais. Edvinas, studijuojantis Vilniaus dailės akademijoje fotografiją, susitikimą pradėjo Vidmanto Balkūno žodžiais: „Jeigu fotografuodamas gaisrą veidu nejauti ugnies karščio, vadinasi, fotožurnalisto profesija yra ne tau“. Edvinas kvietė mokinius diskutuoti, kėlė klausimus, susijusius su fotografo profesija: „Ar brangų fotoaparatą rankose laikantis žmogus savaime tampa tikru fotografu?  Kokia riba tarp fotografo mėgėjo ir fotografo profesionalo?“ Edvinas teigė, kad pradėjus darbinę veiklą reikia būti pasiruošiam parodyti savo realius sugebėjimus. Joks fotografas vien tik žodžiais neįtikins užsakovo, darbai turi kalbėti patys už save. Todėl mokymosi proceso metu padarytas gražiausias nuotraukas verta išsaugoti ir kaupti savo kūrybinių darbų aplanką. Surasti klientų dažniausiai nėra lengva. Karjeros  pradžioje pravers vadybos, marketingo ar rinkodaros žinios: būtina mokėti bendrauti, įtikinti, rasti unikalias temas ir jas parduoti. Tai nėra taip paprasta. Labai svarbu yra tikėti tuo, ką darai. Juk fotografavimas – ne tik profesija, tai pašaukimas ir gyvenimo būdas.

 

  Miglė Šešplaukytė Vilniaus kolegijoje studijuoja biomedicininę diagnostiką ir dirba Valstybiniame patologijos centre biomedicinos technologe. Miglė pasakojo, kad patologijos technologas atlieka laboratorinius tyrimus. Tai darbas laboratorijoje su žmogaus kūno audiniais ir organais: informatyvių zonų parinkimas iš gautos tiriamosios medžiagos, jos apdorojimas specialiais metodais ir paruošimas mikroskopiniam vertinimui. Miglė dirba patologijos centro priėmimo skyriuje. Centras  komunikuoja su daugeliu Lietuvos gydymo įstaigų ir padeda atlikti tyrimus. Darbas yra operatyvus, nes chirurginės operacijos metu vakuuminiu paštu gaunama tiriamoji medžiaga. Darbas tikrai nekasdieniškas, dinamiškas ir atskleidžiantis vis įdomesnius atvejus, per metus atliekama apie 50 tūkstančių tyrimų, susiduriama su įvairiausiomis situacijomis. Šiltas ir išsamus Miglės ir Edvino pasakojimas apie pasirinktą profesiją įkvėpė mokinius pamąstyti apie savo karjerą.

Karjeros koordinatorė mokytoja Asta Abramovičienė

Nuotraukos Virgilijaus Cicėno

Puikios sėkmės pamokos su edukologe Austėja Landsbergiene

Kaip pasirinkti profesiją? Ką daryti, kad dirbtum mėgstamą darbą? Kaip pažinti save? Į šiuos ir į daugelį kitų klausimų atsakė šiandien gimnazijoje viešėjusi Laisvės TV inicijuoto projekto KarTu lektorė edukologė Austėja Landsbergienė. Įtaigus, emocionalus pasakojimas, iliustruotas asmeninio gyvenimo pavyzdžiais, paliko mokiniams neapsakomą įspūdį!


Štai jų mintys, atsiųstos po susitikimo:

„Šios dienos susitikimas turbūt labiausiai patiko iš visų, kurie buvo! Jis buvo be galo įdomus, ypač naudingas ir, svarbiausia, suprantamas. A. Landsbergienės kalba tikrai patraukė dėmesį, sudomino ir pastūmėjo įvairių apgalvojimų link. Labai džiaugiuosi, kad yra tokia galimybė išgirsti tiek daug naudingos informacijos!“ (Justė)

„Buvo tiesiog „super“! Reikėtų daugiau tokių susitikimų, susijusių su profesijomis!“ (Goda)

„Sveiki! Visos klasės nuomonė apie paskaitą labai gera. Lektorė motyvavo daryti tai, dėl ko galbūt net abejojome. Paklausę A. Landsbergienės, supratome, kad turime daryti tai, kas mums patinka, ji suteikė daug žinių. Buvo tikrai šaunu dalyvauti tokioje linksmoje ir prasmingoje paskaitoje. Dėkojame!“ (Renata)

„Bent jau man šis susitikimas labai patiko. Lektorė davė daug naudingų patarimų, kurių reikės netolimoje ateityje. Ji motyvavo mokytis, siekti tikslų, o to dažniausiai mums ir trūksta. Paskaita buvo labai įdomi ir tuo metu nenorėjome kalbėtis su draugais. Taigi nuomonė apie A. Landsbergienės paskaitą pati geriausia. Ačiū jums, kad pasikvietėte tokią nuostabią viešnią.“ (Akvilė)

„Ši paskaita buvo nereali! A. Landsbergienė papasakojo, kaip tinkamai rinktis ateities kelią. Ji mus išmokė, kad būsimą profesiją reikia išsirinkti pagal savo norą. Tokios paskaitos tikrai padeda atrasti save.“ (Emilija)

„Šiandienos susitikimas su A. Landsbergiene buvo labai įdomus ir naudingas, man labai patiko klausytis jos pasakojimo apie savo gyvenimą.“ (Vanesa)

„Buvo labai įdomus ir pamokantis susitikimas su Austėja Landsbergiene. Man išties buvo gera klausytis jos patarimų.“ (Laura)

„Šiandien man labai patiko, sužinojau, kokią rinktis profesiją. Buvo labai malonu klausytis.“ (Laimis)

„Turėjome galimybę susitikti su Austėja Landsbergiene, buvo nuostabu! Visa paskaita labai naudinga ir įdomi, o pati Austėja pasirodė be galo šilta ir jos šypsena užkrėtė visus susirinkusius. Labai dėkoju Zigmo Žemaičio gimnazijai už suteiktą galimybę susipažinti su tokiu nuostabiu žmogumi!“ (Silvija)

„Austėja Landsbergienė – nuostabus žmogus! Susitikimas su ja buvo labai šiltas ir informatyvus. Matėsi, kad ji tikrai išmano savo darbą. Ji mums davė puikių patarimų, kaip išsirinkti tinkamiausią profesiją! Dėkoju už šią galimybę!“ (Linas).

Nuotraukos 1b klasės mokinio Elioto Bartkevičiaus

 

Kalendorius
2020 m. sausio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Gru   Vas »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Pamokų laikas
1.8:00 - 8:45
2.8:55 - 9:40
3.10:00 - 10:45
4.10:55 - 11:40
5.12:00 - 12:45
6.12:55 - 13:40
7.13:50 - 14:35
8.14:45 - 15:30
9.15:35 - 16:20
Pamokų laikas trečiadieniais (po trijų pamokų visiems mokiniams vyksta klasių valandėlės)
1.8:00 - 8:45
2.8:55 - 9:40
3.10:00 - 10:45
4.11:30 - 12:15
5.12:35 - 13:20
6.13:30 - 14:15
7.14:20 - 15:05
Svarbu
Pamokų tvarkaraščiai