Pranešti apie patyčias
Olweus programa

Ankstesnės žinutės
Atsisiuntimai

Archyvas 2020 vasario

Regioninė konferencija

Vasario 12 dieną Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijoje vyko regioninė metodinė-praktinė mokytojų konferencija „Sužinojau. Išbandžiau. Dalinuosi“, kurios tikslas buvo pasidalinti gerąja darbo patirtimi su rajono mokytojais.

Po gimnazijos choro, vadovaujamo mokytojo K. Pranskaus, dainos, organizatorių sveikinimo žodžio Vilniaus Karoliniškių gimnazijos mokytoja metodininkė bei teisės magistrė Katažina Vilkauskienė skaitė pranešimą ir organizavo kūrybines dirbtuves tema ,,Emocinio intelekto ir socialinių emocinių kompetencijų ugdymas – tai emocinio atsparumo pagrindas“.

Chemijos mokytoja metodininkė Virginija Cicėnienė kalbėjo apie integruotas chemijos ir anglų kalbos pamokas pagal CLIL metodą. Anglų kalbos mokytoja ekspertė Diana Galatiltienė sudomino klausytojus patarimais, kaip galima ugdyti mokinių kritinį mąstymą. Rusų kalbos mokytoja metodininkė Janina Jarmolovskaja ne tik pristatė, bet ir leido išbandyti interaktyvų žaidimą-viktoriną Flippity. Apie Mind-Mapping praktinį panaudojimą įvairių dalykų pamokose kalbėjo anglų  mokytoja metodininkė Svetlana Kraujalienė. Anglų kalbos mokytoja ekspertė Dovilė Maslianikienė perskaitė pranešimą apie vertinimo ir įsivertinimo elektroninius įrankius. Rusų kalbos mokytoja metodininkė Edita Tomašauskienė ir anglų kalbos vyresnioji mokytoja Loreta Alionienė pristatė užduočių individualizavimo ir diferencijavimo pavyzdžių. Apie tai, kaip galima panaudoti žaidimų elementus pamokose, kalbėjo rusų kalbos mokytoja metodininkė Danuta Voitechovič. Konferencijos pabaigoje apmąstymais apie kūrybiškumą ir emocinį intelektą pasidalino dailės mokytoja ekspertė Jūratė Vitkauskienė.

Labai džiaugiamės, konferencijoje sulaukę svečių iš įvairių rajono mokyklų, ir norisi tikėti, kad šis pasidalinimas gerąja patirtimi bus naudingas.

Daugiau konferencijos akimirkų, užfiksuotų mokytojo V. Cicėno, galite rasti čia.

Respublikinio informatikos ir informatinio mąstymo konkurso „Bebras“ II etapas

Vasario 1 d., šeštadienį, Lietuvos aukštosiose mokyklose: Kauno technologijos, Klaipėdos, Šiaulių, Vilniaus universitetuose, Panevėžio ir Utenos kolegijose  vyko informatikos ir informatinio mąstymo konkurso „Bebras“ II etapas. Uždavinius sprendė 233 jauniai (9-10 kl. mokiniai) ir 205 kolegos (11-12 kl. mokiniai). Šiais metais į konkurso „Bebras“ II etapą, vykusį Utenos kolegijoje, buvo pakviesta net 10 Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos 9-12 klasių mokinių,  geriausiai sprendusių uždavinius I etape.

Dominykas Avinas 1b gimn.kl.
Dovydas Čepas 1b gimn. kl.
Motiejus Diska 1b gimn. kl.
Eliotas Bartkevičius 1b gimn. kl.
Kanstantinas Piatrashka 2b gimn. kl.
Edvinas Ulozas 3b gimn. kl
Artiom Garbul 1a gimn. kl.
Dominykas Guiga 4a gimn. kl.
Diana Mažeikaitė 4b gimn. kl.
Joana Gančėriūtė 1b gimn. kl.

Vasario 1 dieną į Utenos kolegiją atvyko 66 moksleiviai iš Utenos miesto ir kitų netoli esančių gimnazijų. Visi konkurso dalyviai buvo skirstomi į dvi grupes – 9-10 kl. (jauniai) ir 11-12 kl. (kolegos). Gimnazistai numatytu laiku turėjo prisijungti prie varžybų lauko ir spręsti konkurso užduotis.

Kol vieni sprendė užduotis, kiti leido laiką prasmingai – įsitraukė į išmaniųjų technologijų veiklas.

Šiais metais konkurso „Bebras“ rezultatai mus labai nudžiugino! Jaunių grupėje respublikos nugalėtoju tapo 1a gimnazijos klasės mokinys Artiom Garbul, jis iškovojo  trečiąją prizinę vietą respublikoje (surinko 193 taškus).

2b gimnazijos klasės  mokinys Kanstantinas Piatrashka gavo diplomą ir simbolinę dovanėlę, nes geriausiai sprendė uždavinius tarp dešimtų klasių mokinių Utenos kolegijoje.

Nuoširdžiai sveikiname konkurso prizininką Artiomą Garbulį ir  geriausiai Utenos kolegijoje pasirodžiusį Kanstantiną Piatrašką! Taip pat dėkojame visiems mokiniams, dalyvavusiems konkurse! Jūs esate šaunūs! Linkime tobulėti, pasitikėti savo jėgomis ir turėti noro išbandyti save.

Informatikos mokytoja Marija Gučienė

Nuotraukos autorės ir mokytojo Virgilijaus Cicėno

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paroda „Studijos 2020“

Vasario 7 dieną 2-4 gimnazijos klasių mokiniai vyko į parodą „Studijos 2020“. „Internetas studijų programos neišrinks“ – tokiais žodžiais šiais metais pasitiko tarptautinė mokymosi, studijų ir karjeros planavimo paroda. Ką daryti, kad ateityje būtum reikalingas? Kaip išsirinkti profesiją, dėl kurios niekada netektų gailėtis? – tai klausimai, kuriuos užduoda daugybė jaunų žmonių.

Parodoje  vyravo tema ,,Mokymasis visą gyvenimą“. Ši tema aktuali, nes darbo rinka susiduria su kvalifikuotos darbo jėgos trūkumu ir vis daugiau jaunų žmonių renkasi darbą, kuris jiems teikia malonumą ar virsta pomėgiu.

Gimnazistai bendravo su studentų organizacijų nariais ir dėstytojais, kurie  buvo pasiruošę padėti jaunuoliams apsispręsti,  ką veikti baigus mokyklą ir kaip kurti tolimesnę savo ateitį. Mokiniai gavo atsakymus į iškilusius klausimus, dalyvavo renginiuose bei įgijo naujos patirties.

 

Karjeros koordinatorė A. Abramovičienė

.

Virtuali anglų kalbos pamoka

Vasario 5 dieną 2a klasės mokiniai, bendraudami su Antalijos bendraamžiais, tobulino savo anglų kalbos įgūdžius. Pamokos tema – „Getting to Know Other Cultures“ („Pažinkime kitas kultūras“). Deimantė Kisevičiūtė ir Darija Sokolova papasakojo apie Švenčionių miestą, Kamilė Bukėnaitė ir Vidmantas Polučanskis pristatė mūsų gimnaziją, Laura Mastianicaitė supažindino Turkijos mokinius su mokomųjų dalykų įvairove, o Laurynas Pumputis – su mūsų šalies kultūra.Gimnazistai pasakojo ir tuo pat metu pateikė spausdintą tekstą, kad turkams būtų lengviau suprasti. Norėtume nuoširdžiai padėkoti mokytojui Virgilijui Cicėnui ir informacinių technologijų sistemų administratoriui Olegui Subačiui už pagalbą organizuojant šią pamoką. Na, o mūsų bendradarbiavimas su Turkijos mokiniais tęsis, nes kilo daug klausimų ir naujų idėjų.

Mokomoji pažintinė išvyka

Vasario 5 dieną jaunojo pasieniečio ir „Teisė kiekvienam“ būrelių nariai vyko į pažintinę kelionę: aplankė  VSAT oro uosto užkardą bei VSAT kinologijos centrą (Mickūnų miestas). Mokiniai susipažino su didžiausiu Lietuvoje civiliniu oro uostu, kuris aptarnauja daugiau kaip 4.9 mln. keleivių.

Kinologijos centre gimnazistams taip pat neteko nuobodžiauti: susipažino su centro darbuotojų veikla, pamatė tarnybiniams šunims dresuoti skirtas erdves bei įrangą. Šiuo metu Lietuvos pasienyje tarnauja apie 140 šunų.

Kalendorius
2020 m. vasario mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Sau    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  
Pamokų laikas
1.8:00 - 8:45
2.8:55 - 9:40
3.10:00 - 10:45
4.10:55 - 11:40
5.12:00 - 12:45
6.12:55 - 13:40
7.13:50 - 14:35
8.14:45 - 15:30
9.15:35 - 16:20
Pamokų laikas trečiadieniais (po trijų pamokų visiems mokiniams vyksta klasių valandėlės)
1.8:00 - 8:45
2.8:55 - 9:40
3.10:00 - 10:45
4.11:30 - 12:15
5.12:35 - 13:20
6.13:30 - 14:15
7.14:20 - 15:05
Svarbu
Pamokų tvarkaraščiai