Pranešti apie patyčias

Ankstesnės žinutės
Atsisiuntimai

Gimnazijos jubiliejaus šventė

Lygiai 100 metų Švenčionių Zigmo Žemaičio  gimnazijai sukako sausio 9 d. Šventė prasidėjo Šv. Mišiomis Švenčionių Visų Šventųjų bažnyčioje – klebonas Medardas Čeponis jas aukojo už visą gimnazijos bendruomenę.

Vėliau šventė tęsėsi gimnazijos aktų salėje. Sulaukėme ir svečių – gimnazijos direktorė Rima Razmienė pristatė Švenčionių rajono merą Rimantą Klipčių ir Švenčionių rajono savivaldybės Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto skyriaus vedėją Teresą Sansevičienę.

Gimnazijos direktorė ir svečiai sveikino mokinius ir mokytojus, linkėjo gimnazijai gyvuoti dar ne vieną šimtą metų. Informatikos mokytojos sukurtame filme apie Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnaziją įamžinti ir gimnazijos kūrimosi epizodai, ir šių dienų aktualijos. Smagu buvo žiūrėti šio filmo premjerą.

Kiekvienas gimtadienis susijęs su dovanomis – mokiniai pristatė savo dovanas gimnazijai. Abiturientai Andrėja ir Ignas sakė:

„Dažnai išgirstame, jog ,,mokykla – mūsų antrieji namai“, bet ar susimąstome apie šio posakio prasmę? Kiekvienam mokiniui nuo pirmos iki dvyliktos klasės mokykla yra iš tiesų kaip namai. Mes čia praleidžiame penkias dienas iš septynių. Kasdien mokomės šešias, septynias ar aštuonias valandas. Čia mes išmokome žengti pirmuosius žingsnius,  žinoma, ne tikruosius, bet tuos, kurie veda žinių link. Ne tik akademinių žinių, kurias mums suteikia puikūs mokytojai, bet ir kitokių, kurios išties pravers gyvenime. Kai kurie sako, jog mokyklą vadinti antrais namais yra absurdas, tačiau pamąstykim, argi tai nėra ta vieta, kur šiuo metu mes praleidžiame didžiąją dalį savo laiko? Argi ne čia mes susitinkame, bendraujame, diskutuojame, galvojame, džiaugiamės, mylime ir galbūt kartais liūdime? Pagalvokim – daug šiltų akimirkų mes atsiminsime po penkerių, dešimties, dvidešimties metų. Miela ir smagu bus prisiminti savo suolo draugą, tavimi tikėjusį mokytoją ir šiltai besišypsančią valgyklos darbuotoją…

Jau šimtą metų mūsų mokykloje įgyvendinami tikslai ir svajonės, kuriamos gražios tradicijos… Kyla klausimas, kas mokyklą daro unikalią ir savą? Mokykla, turinti vieningą ir stiprią bendruomenę, yra lyg kumštis. Šią dieną to noriu palinkėti labiausiai – stiprios, visad pirmyn einančios komandos, kuri garsintų mokyklos vardą ir nebijotų naujovių. Su garbingu jubiliejumi mūsų gimnaziją sveikina jos vaikai – 1a, 1b,1c, 2a, 2b, 3c klasių gimnazistai ir visi abiturientai. Mokyklai, kad ji žydėtų ir niekad nevystų, – nuostabūs žydinčių orchidėjų vazonai.

Su gimtadieniu, mylima Zigmo Žemaičio gimnazija!“

Dar rudenį artėjančio gimnazijos 100-mečio proga 3b klasės mokiniai pasodino rojaus obelaitę, kad kiekvieną pavasarį ji džiugintų ryškiais žiedais, o rudenį – nedideliais, raudonais obuoliukais.

3a klasės mokiniai su auklėtoja, dailės mokytoja Jūrate Vitkauskiene kruopščiai dirbo, patys gamino dovaną gimnazijai. Kai tenka paplušėti, dar labiau džiaugiesi sulaukęs rezultato – originalūs ir įdomūs vazonai su pasodintais paparčiais papuošė 1 aukšto koridorius.

Šventės metu pasidžiaugta ir konkurso „Eruditai 2018“ dalyviais, įteikti padėkos raštai ir dovanos nugalėtojams. Konkurso, skirto Lietuvos ir gimnazijos šimtmečiams paminėti, organizatorės Danuta Votechovič, Svetlana Kraujalienė ir Loreta Chaleckienė paskelbė, jog pagrindinį prizą – kelionę į Vilniaus universitetą –  laimėjo 4a klasės mokiniai. Antrosios vietos laimėtojai – 1c klasės gimnazistai, o trečioji vieta atiteko 3b klasės atstovams.

Koks gi gimtadienis be saldumynų! Kiekviena klasė išsikepė pyragą ir jį papuošė žvakutėmis, kitokiais spalvingais papuošalais. Ant visų staliukų puikavosi skaičius 100. Bendravimas prie arbatos puodelio, torto valgymas buvo linksmiausia šventės dalis.

Po pertraukos prasidėjo rajoninė konferencija „Mano mokykla Lietuvos šimtmečio kontekste“, į kurią atvyko visų rajono ugdymo įstaigų atstovai. Buvo įdomu klausytis mokinių parengtų pristatymų, pranešimų, sukurtų filmų apie savo mokyklas, organizuotus renginius. Konferencijoje, kurioje dalyvavo ir nemažai anksčiau dirbusių mokytojų, pristatyta Zigmo Žemaičio gimnazijos šimtmečiui parengta ir jau išleista knyga, metraščių kabinetas.

Buvęs Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos kūno kultūros mokytojas Vytautas Laužadis prisiminė tuos, kurie garsina šią gimnaziją šalyje, pasidžiaugė gražiu gimnazijos jubiliejumi.

Istorinės konferencijos kulminacija – protmūšis, kuriame dalyvavo mokiniai ir mokytojai.

Štai toks linksmas ir dalykiškas buvo Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos gimtadienis. Norėtume taip išradingai jį švęsti kasmet.

Andrėja Navickaitė, 4c kl

Daugiau šventės akimirkų galite pamatyti čia.

Komentarai negalimi.

2024 m. liepos mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Vas