Pranešti apie patyčias
Olweus programa

Ankstesnės žinutės
Atsisiuntimai

Neformalusis švietimas

Jaunimo idėjų konkurse triumfavo altruizmas: „Pasaulis juk nesisuka vien apie mus!!!”

                      Ketvirtoji Vilniaus regiono savivaldybė, kurioje vyko jaunimo „Veiksmo diena“ – Švenčionys. Šešios mokinių komandos, iš viso 74 mokiniai, iš Švenčionių rajono savivaldybės mokyklų susibūrė rajono savivaldybės tarybos posėdžių salėje. Jaunimo reikalų koordinatorė Inga Varnienė jiems surengė diskusiją su rajono savivaldybės tarybos nariais ir savivaldybės administracijos darbuotojais.

Jaunuoliai guviai uždavinėjo klausimus valdininkams: koks biudžetas bus skirtas jaunimui 2019 metais? Ar paremtumėte motyvacinius seminarus jaunimui? Ar galėtų savivaldybės tarybos nariai konsultuoti biudžeto skirstymo klausimais? Kokie planai, susiję su Adutiškio miestelio gyventojų gerove? Ar Švenčionių rajone vykdomi projektai, lavinantys protinius vaikų gebėjimus nuo darželinio amžiaus iki mokyklos baigimo? Taip pat mokiniai domėjosi, ar būtų galimybė laimėjusį projektą išplėsti respublikiniu mastu? Ar būtų galima autobusų tvarkaraštį suderinti su gyventojų poreikiais? Kokius leidimus reikia gauti iš savivaldybės, norint rengti jaunimo šventes? Kokie kriterijai yra svarbiausi išrenkant projektus, kuriems skiriamas finansavimas?

Praplėtę savo akiratį  šiomis temomis, jaunuoliai išsiskirstė į skirtingas patalpas savivaldybėje ir kūrė projektus, kurie pagerintų jaunimo būvį jų gyvenamosiose vietose. Pavakary įvyko idėjų mūšis, kurį moderavo Švenčionių rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius.

Švenčionių r. Adutiškio pagrindinės mokyklos idėja „Atvira jaunimo erdvė – pramogų zona Adutiškyje” – apie kambarį mokykloje, kur rinktųsi jaunimas nuo 12 iki 25 metų. Ten veiktų stalo futbolas, oro ritulys ir kiti žaidimai, projektoriumi būtų rodomi filmai, geriama arbata, dainuojama karaokė. Erdvė veiktų sekmadieniais nuo 17 iki 23 val.

 

Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos idėja „Jaunieji protai”– Švenčionių miesto kultūros centre rajoninis protmūšis, kuriame susirungtų komandos nuo darželinukų iki gimnazijų mokinių. Projektas skatintų visų rajono miestelių susibūrimą ir bendrystę. Laimėjusios komandos pelnytų išvyką į stovyklą Kaltanėnuose arba išvyką į „Skyparką” Vilniuje. Jei projektas būtų sėkmingas, mokiniai svajoja, kad projektas taptų respublikiniu.

Švenčionių r. Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos mokiniai nusprendė pakeisti Švenčionėlių miesto parko vaizdą. Jaunimo vizijose – atnaujinti parko suoleliai ir stalai, įrengta lauko bibliotekėlė, supynės vaikams, nemokama Wi-fi zona. Į parko atnaujinimo atidarymo renginį būtų pakviesti visi rajono miesteliai.

Švenčionių progimnazija sugalvojo projektą „Padėk man”. Planas gimė iš svajonės, kad jaunimas nebijotų klysti, atrasti save, ugdytųsi patriotiškumą. Šiuo tikslu būtų rengiami motyvaciniai užsiėmimai jaunimui savęs pažinimo, baimių įveikimo, bendravimo temomis. Jauniems, besiformuojantiems žmonėms trūksta motyvacijos, pasitikėjimo savimi, todėl reikalingi  pokalbiai su jau save atradusiais ir daug pasiekusiais žinomais žmonėmis, pvz., Svaru (G&G Sindikatas), Ieva Zasimauskaite, Jurgiu Didžiuliu, Giedriumi Savicku, Nagliu Bierancu (Naglimantu) ir kitais. Užsiėmimai vyktų šeštadieniais Švenčionių miesto kultūros centre ir miesto parke.

Švenčionių rajono Pabradės „Ryto“ gimnazija taip pat trokšta „Jaunimo erdvės” Pabradės miesto kultūros centre, kad galėtų pabendrauti tarpusavyje, rungtis stalo žaidimų turnyruose, tarpusavyje aiškintis mokslų temas.

Stipriausią idėją, kuri nurungė visų kitų mokyklų idėjas, pateikė Švenčionių r. Pabradės „Žeimenos“ gimnazija. Komanda pristatė šventės „Viltis“ idėją. Mokiniai nori pakviesti visus žmones į bendrystę su neįgaliaisiais, naikinti požiūrį, kad pastarieji yra „mažiau negu žmonės“. Renginyje dalyvautų Pabradės meno mokykla, kurios menininkai pieštų ant veidų, būtų išsirinktas ir bendrai žiūrimas filmas, vyktų loterija ir kitos pramogos, surinktos lėšos būtų paaukotos bendrijai „Viltis“, dirbančiai Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos srityje.

 

Ši Švenčionių r. Pabradės „Žeimenos“ gimnazijos mokinių idėja pelnė visų susirinkusių simpatijas ir nuskynė pergalę per du balsavimo turus. Laimėtojai savo idėjos vertę įvardino žodžiais: „Pasaulis juk nesisuka vien apie mus!!!”

 

Bendro Švenčionių rajono savivaldybės, Atviros Lietuvos fondo, OSFL projektų ir Pilietinių iniciatyvų centro Jaunimo pilietiškumo ugdymo projekto „Aš irgi sprendžiu!”, kurio tikslas – kurti projektus ir išsakyti idėjas, keičiančias miesto veidą, dėka jaunimo „Veiksmo dienos“ metu rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius, mero pavaduotoja Violeta Čepukova, administracijos direktorius Andrius Šarėjus, rajono savivaldybės tarybos nariai ir kiti administracijos darbuotojai ne tik išklausė jaunimo poreikius, bet ir patys buvo aktyvūs diskusijos dalyviai.

„Veiksmo diena” – tai jau trečiasis projekto etapas, kuriuo siekiama padidinti jaunimo aktyvumą priimant sprendimus, siekiant socialinių ir politinių pokyčių. Jaunimo pilietiškumo ugdymo modelis vyksta šešiose Vilniaus apskrities savivaldybėse: Elektrėnų, Šalčininkų, Širvintų, Švenčionių, Trakų bei Ukmergės r. Vasarą minčių kokteilinė „Scroll your mind“ apsilankė 6-iose Vilniaus regiono miestelių jaunimo šventėse: vyko interaktyvus pilietiškumo nustatymo žaidimas (Kinect technologija), kritinio mąstymo indekso testas (el. versija) / pokalbiai su visuomenės ir jaunimo lyderiais iš šou pasaulio (Svaras, Beata Tiškevič, Jazzu, Mantas Stonkus, Viktoras Diawara) jaunimui aktualiomis temomis. Taip pat šių miestelių jaunimas dalyvavo diskusijų festivalyje „Būtent!”, kuriame aptariamos šaliai ir regionui svarbios idėjos – puikus demokratinio dalyvavimo priimant sprendimus pavyzdys. 6 autobusais iš 6 regionų į festivalį atvyko 240 žmonių: jaunimo ir savivaldybių atstovų bei jaunimo centrų darbuotojų.

 

Jaunimo pilietiškumo ugdymo projektas „Aš irgi sprendžiu!“ finansuojamas Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

 

Atviros Lietuvos fondo informacija


Skaitymo diena

Balandžio pabaigoje visame pasaulyje yra minima tarptautinė skaitymo diena. Šia proga 2a ir 2c klasių mokiniai dalyvavo netradicinėje anglų kalbos pamokoje, kuri buvo organizuota Švenčionių miesto viešojoje bibliotekoje.

Esame nuoširdžiai dėkingi šauniai bibliotekos vedėjai už šiltą priėmimą, įdomų pasakojimą ir mažas dovanėles.

Anglų kalbos mokytoja Svetlana Kraujalienė


Kūryba – sielos atspindys

Švenčionių Z. Žemaičio gimnazijos moksleiviai dalyvavo rajono mokinių rašinių konkurse ,,Išliki, Lietuva, kaip gervių skambesys, kaip lašas gintaro, anūkų kraitis“, skirtame Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

Balandžio 20 d. Švenčionių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje  Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Gražina Svarauskienė įteikė padėkas moksleiviams, dalyvavusiems rašinių konkurse, ir  juos rengusiems mokytojams.

Pirmąją vietą 9 – 12 klasių grupėje laimėjo 3c klasės gimnazistė Erika Aleksejevec, o antrąją – 3b klasės mokinė Skaistė Garlaitė.

Be to, renginyje jaunieji kūrėjai  –  Viktorija Tomaševič, 1b klasės mokinė, Aurelija Matukaitė, 2b klasės mokinė, Monika Bartašiūtė ir Erika Aleksejevec, 3c klasės mokinės, bei Smiltė Jonušaitė, 4b klasės mokinė, – skaitė savo kūrybą.

Šventinę nuotaiką dainomis paįvairino Judita Gučaitė ir Edgar Baloban, bei trečių gimnazijos klasių mokinių parengta literatūrinė kompozicija ,,Priglauskim žodį savyje“. O renginį vedė gimnazistai  Monika Bartašiūtė ir Ignas Čereškevičius.

Sveikiname visus už pilietiškumą ir patriotiškumą, lietuvių kalbos puoselėjimą ir linkime kūrybinio įkvėpimo.

  1. Grigonienė ir J. Žemienė

Svečiuose – psichologė

2018 metų balandžio 13 dieną gimnazijoje viešėjo psichologė Eglė Gudelienė, kuri baigiamųjų klasių mokiniams įtaigiai pristatė streso valdymo būdus.

Dėkojame Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui už bendradarbiavimą!

 


Atvira etikos pamoka „Visur gerai, namie geriausia“

Kovo 14 d. vyko atvira etikos pamoka „Visur gerai, namie geriausia“, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Pamokoje dalyvavo Švenčionių Zigmo Žemaičio ir Adutiškio vidurinio ugdymo skyriaus 3 gimnazijos klasių mokiniai. Pamoką vedė etikos vyr. mokytojos  Kristina Grigel ir Danuta Voitechovič. Mokiniai atsakinėjo į mąstymą skatinančius klausimus, skaitė ir analizavo tekstus, žiūrėjo vaizdo  medžiagą, drąsiai ir aktyviai dirbo grupėse. Grupės buvo sudarytos iš  abiejų  mokyklų  mokinių, bet tai netrukdė darbui. Mokiniai yra pažįstami, nes mokytojos tokias pamokas organizavo ir ankstesniais metais. Šioje pamokoje mokiniai kalbėjo apie tai, kas yra patriotas, su kokiomis problemomis susiduria emigrantai, kaip jie gali išsaugoti tautinę tapatybę, ką reiškia gerbti savo ir kitų tautų vertybes, kaip galime padėti imigrantams integruotis į mūsų visuomenę, diskutavo, ar galima gerai gyventi ir Lietuvoje.

Mokiniai gražiai atsiliepė apie šią pamoką. Refleksijos metu jie paminėjo, kad pamokoje patiko dirbti komandoje su naujais žmonėmis; kalbėti apie Lietuvos vertybes; smagu buvo prisiminti, kas mums yra Tėvynė, kodėl mes turime ją gerbti, mylėti ir kad esame jos piliečiai.

Pamoką stebėję mokytojai ir direktoriaus pavaduotojas ugdymui Algirdas Uziala teigė, kad tai buvo įdomi, kūrybiška pamoka, kur buvo sukurtas palankus mikroklimatas mokymuisi,  kur gražiai bendradarbiavo dviejų mokyklų mokiniai.

Mokytojos Danuta Voitechovič ir Kristina Grigel


Izraelio ambasadorius vizitas Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijoje

2018-02-07

Žiemiškai baltą ir saulėtą vasario 7-osios rytą gimnazijoje pradėjome svarbiu ir įdomiu dalykiniu susitikimu su Izraelio valstybės nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi Lietuvai Amir  Maimon ir jo padėjėja Liana Jagniatinsky.

Susitikime dalyvavo ir kiti garbingi svečiai: Švenčionių rajono meras Rimantas Klipčius, mero patarėja Justė Rimšelienė, Švenčionių rajono savivaldybės Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto skyriaus vedėja Teresa Sansevičienė bei tarybos narys Darius Velička.

Šie garbūs svečiai atvyko su puikiomis naujienomis mūsų gimnazijos 2—4-ų klasių mokiniams. Sunku nuslėpti džiugesį dėl artėjančios kelionės į Izraelį! Kovo 5-10 dienomis  aštuoni puikiai angliškai kalbantys gimnazijos mokiniai, projekto su Izraelio ambasada dalyviai, vyks į Izraelį. Džiugu, kad Izraelio ambasadorius Lietuvoje nusprendė padovanoti unikalią galimybę Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos mokiniams aplankyti šią šalį, susipažinti su jos kultūra, tradicijomis, papročiais ir žmonėmis. Izraelio ambasada tiesia draugystės ir bendradarbiavimo tiltą tarp Lietuvos ir saulėtojo Izraelio.  Susitikimo metu Izraelio ambasadorius pristatė ekskursijos programą: turėsime unikalią galimybę apsilankyti mums, katalikams, religiškai svarbiose vietose, dalyvausime oficialiuose susitikimuose su Lietuvos ambasados Izraelyje atstovais, bendrausime su Izraelio gimnazijos, kurios direktorius kilęs iš Kauno, mokiniais, maudysimės Negyvojoje jūroje, ragausime neįprasto skonio patiekalų ir mėgausimės saule. Bene labiausiai džiaugiamės dėl to, kad ši kelionė mums visiškai nekainuos – visa ekskursijos programa yra apmokama Izraelio ambasados ir rėmėjų lėšomis, o kelionės lėktuvu  išlaidos bus apmokėtos Švenčionių rajono savivaldybės.

 

Esame labai dėkingi Švenčionių rajono merui Rimantui Klipčiui, kuris nuo pirmojo projekto su Izraelio ambasada susitikimo mus palaiko, aktyviai dalyvauja visose veiklose ir dovanoja mums skrydžio bilietus. Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos mokiniams ši kelionė bus puiki motyvacija aktyviai dalyvauti įvairiuose projektuose, domėtis kitomis kultūromis ir mokytis užsienio kalbų.

Kartu su mūsų mokiniais vyks ir dar keturių Lietuvos gimnazijų mokiniai, todėl turėsime progą susirasti draugų ir kitose mūsų šalies mokyklose. Na, o mūsų įspūdžiai, jausmai ir nuotaikos bus įamžinti portalo „15 minučių“ reporterių, kurie taip pat vyksta į šią kelionę.

Švenčionių Z. Žemaičio gimnazijos anglų kalbos mokytoja Diana Galatiltienė

Vizito akimirkos.


Gimnazijos jubiliejų pasitinkant

Ona Barkuvienė, Švenčionių Zigmo Žemaičio

gimnazijos mokytoja

 

Sausio 9 d. Zigmo Žemaičio gimnazija minėjo 99 metų sukaktį. Po įsteigimo gimnazijos vardas ne kartą keitėsi: ji vadinosi ir II laipsnio darbo mokykla su dėstomąja lietuvių kalba, ir lietuvių gimnazija, ir Švenčionių I-ąja vidurine mokykla. Lenkų okupuotame Vilniaus krašte Švenčionių lietuvių gimnazija ne kartą buvo uždaryta, dažnai keičiami jos direktoriai, netvirtinami mokytojai. 1969 m. mokyklai buvo suteiktas įsteigėjo ir pirmojo direktoriaus, profesoriaus Zigmo Žemaičio vardas, o 1998 m. atkurta gimnazija.

„Šiandien gimnazijai 99-eri, iki šimtmečio minėjimo lieka visai nedaug – tik vieneri metai“, – sakė renginio vedėja Smiltė Jonušaitė. Skelbdama jubiliejinių metų pradžią gimnazijos direktorė Rima Razmienė trumpai priminė gimnazijos istoriją, džiaugėsi tuometinių Švenčionių krašto šviesuolių iniciatyva steigti gimnaziją – lietuvių kultūros židinį Rytų Lietuvoje. Tuomet buvo gerai suvokiama, kaip svarbu mokytis, kad išsilavinęs žmogus gali būti keturis kartus naudingesnis savo šaliai. Todėl 1919 m. sausio 9 d. 58 mokiniams prasidėjo pamokos gimtąja kalba. Direktorė pabrėžė, kad lietuvių gimnazijos tradicija gyva, kad labai svarbūs ne tik žmonės, bet ir aplinka, todėl visos bendruomenės vardu dėkojo rajono savivaldybės merui Rimantui Klipčiui už didžiules pastangas ir norą, kad renovacija prasidėtų, už jau naujai įrengtus technologijų kabinetus, už viltį atsinaujinti, kad šimtmetį gimnazija pasitiktų kaip šiuolaikiška ir moderni mokykla. „Šie metai jubiliejiniai, todėl visi laimėjimai ir pasiekimai Tau, gimnazija, Tau, Švenčionių krašte“, – tarsi visos gimnazijos bendruomenės pažadas nuskambėjo iš direktorės lūpų. Renginyje dalyvavęs rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius „atvežė“ didžiulę dovaną gimnazijai – daugiau nei vieną milijoną eurų renovacijai. Sveikindamas gimnazijos bendruomenę meras džiaugėsi, kad Švenčionys nuo seno turi šaunią mokyklą, kurioje dirba puikūs mokytojai ir mokosi geri mokiniai, kad iki šimtmečio gimnazija pasikeis neatpažįstamai, bus atnaujintas aikštynas, ir linkėjo bendruomenei pateisinti įkūrėjo vardą. Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto skyriaus vedėja Teresa Sansevičienė taip pat džiaugėsi jau prasidėjusiais gimnazijos renovacijos darbais, nuoširdžiu kolektyvu, išradingų mokytojų ir darbščių mokinių puoselėjamomis vertybėmis. Nė viena gimnazijos šventė turbūt neįsivaizduojama be Švenčionių pradinės mokyklos direktorės Laimos Veličkienės dalyvavimo. Šį kartą sveikindama visos pradinės mokyklos bendruomenės vardu direktorė pabrėžė pasikartojančio skaičiaus reikšmę – devynetas, kaip paskutinis skaitmuo, simbolizuoja judėjimą į priekį, naujo etapo pradžią, atsinaujinimą.

 

Ruošiantis gimnazijos jubiliejui buvo paskelbti du konkursai – Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos logotipo ir gimnazijos 100-iui skirtos dainos. Dailės mokytoja Jūratė Vitkauskienė, apibendrindama logotipo konkurso rezultatus, džiaugėsi dalyvių gausa, buvo pateikta daugiau nei šimtas darbų, kuriuos galima buvo matyti ekrane renginio metu. Už gražiausius darbus buvo įteiktos padėkos, o konkurso nugalėtojais tapo 2a klasės mokinys Dominykas Guiga, 4b klasės mokinė Gabija Vitkauskaitė ir mokytojas Virgilijus Cicėnas. Kai 1998 m. buvo atkurta gimnazija, jos dainą tada sukūrė mokytojos Elena Nilovienė ir Marytė Likienė. Muzikos mokytojas Kazimieras Pranskus sakė, kad 2b klasės mokinės Svajūnė Dragūnaitė ir Aurelija Matukaitė, kurios ir tapo dainos konkurso nugalėtojomis, į savo dainą įtraukė ir senojo gimnazistų himno žodžių. Renginio metu pirmą kartą ir nuskambėjo naujoji gimnazijos daina.

Gimnazija – tai pirmiausia jos mokiniai, jų veikla ir pasiekimai. Gimnazijos mokinių prezidentas Arensas Milaševskis sakė, kad kiekvienas mokinys čia gali rasti sau įdomios veiklos, kad čia vyksta ir dar vyks daug įdomių projektų ir renginių. Šiam renginiui taip pat ruošėsi kiekviena klasė – kepė pyragus, puošė juos gimnazijos simbolika.

 

Renginio pabaigoje visi galėjo pasigrožėti kepiniais, pasivaišinti ir pasidalinti renginio įspūdžiais.


Integruotas

informacinių technologijų ir matematikos

konkursas-viktorina

„Įveiksime kartu!“

Jau tapo tradicija, kad kiekvienais mokslo metais per matematikos savaitę gimnazijoje yra organizuojamas integruotas informacinių technologijų ir matematikos konkursas „Įveiksime kartu!“.

 

Trečiadienį, gruodžio 29 d., per 5-6 pamoką  į informatikos kabinetą susirinko mokiniai iš 1a ir 1b gimn. klasių.

 

 

Buvo sudarytos keturios komandos, kurios  turėjo sugalvoti pavadinimą, šūkį ir pristatymą. Mokiniai, pasitelkdami į pagalbą MS Excel ir Word programas, skaičiavimo sistemas, koordinačių plokštumą ir kitas priemones, atliko integruotas matematikos ir informacinių technologijų praktines užduotis kompiuteriu, kortelių testą, atsakė į video viktorinos klausimus. Ypač daug emocijų sukėlė „Blitz“ turnyras, kuriame komandų atstovai turėjo ne tik tiksliai, bet ir greitai atsakyti į testo klausimus.. Per pertraukėles dalyviai, valgydami saldainius, galėjo pasižiūrėti video bei nuotraukas apie praeitų metų konkursą.

Vertinimo komisija, kurią sudarė 3c gimn. klasės mokiniaiJudita Gučaitė, Erika Aleksejevec ir Monika Bartašiūtė, atidžiai stebėjo grupių veiklą, tikrino ir vertino kiekvieną etapą taškais. Susumavus rezultatus, konkursą-viktoriną laimėjo 1a gimn. klasės komandos. Visi dalyviai buvo apdovanoti saldžiais prizais, o nugalėtojai gavo gimnazijos direktorės Rimos Razmienės padėką.

 

Mokiniai džiaugėsi, kad konkurso-viktorinos metų galėjo smagiai praleisti laiką, netradiciškai pasitikrinti  žinias iš informacinių technologijų ir matematikos bei savo reakciją ir greitį  atliekant praktinę užduotį kompiuteriu.

Informatikos mokytoja metodininkė Marija Gučienė


Motyvaciniame seminare

Vėlyvą spalio 3 d. pirmadienio vakarą grupė mūsų gimnazijos mokinių ir anglų kalbos mokytoja Diana Galatiltienė dalyvavo Arno Markevičiaus motyvaciniame seminare Vilniuje.

seminaras_10_03+2017

Seminaro metu visi kartu žengėme didelį žingsnį iš savo patogiosios komforto zonos tiesiai į nepažįstamų ir nepatirtų emocijų lauką, kur griovėme senus įsitikinimus, analizavome savo standartinius poelgius, kurie mums trukdo pasiekti naujų rezultatų, ieškojome motyvacijos savyje, mokėmės išgirsti save ir auginti vidinę energiją su specialiais judesio pratimais, šokio, šviesos ir muzikos įkvėpti!


Nacionalinis konkursas „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“

Birželio 14 d. Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos 4a klasės mokinys Edvinas Sinkevičius ( Lietuvos genocido ir rezistencijos centro organizuotame konkurse laimėjo 2-ą vietą respublikoje sukūręs filmą ,,Švenčionių krašto partizaninis judėjimas“) su istorijos mokytoja Vilija Jaksebogiene buvo pakviesti į iškilmingą posėdį Lietuvos Respublikos Seime, kuris buvo skirtas paminėti Gedulo ir Vilties dieną.

edvinas_1

Šiame posėdyje nuskambėjo daug gražių ir prasmingų kalbų, tačiau labiausiai įsiminė ,,Misija Sibiras“ dalyvio išsakyta mintis, kad patriotiškumui ir Tėvynės meilei nėra amžiaus ribos, kad jauni žmonės brangina laisvę ir savo tautos istorinę atmintį. Tai buvo pati gražiausia pilietiškumo pamoka!


Utenos ir Švenčionių rajono savivaldybių strateginės partnerystės jaunimo politikos srityje susitikimas Švenčionių rajone

Birželio 6 dieną Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centre vyko Utenos ir Švenčionių rajono savivaldybių strateginės partnerystės jaunimo politikos srityje susitikimas. Šio susitiko tikslas – Utenos ir Švenčionių rajonų savivaldybių specialistų, dirbančių su jaunimu, gerųjų patirčių pasidalinimas, tolimesnio bendradarbiavimo krypčių nustatymas ir planavimas.

susit_1

Mūsų gimnazijos atstovės anglų kalbos mokytoja Diana Galatiltienė ir 3b gimnazijos klasės mokinė Smiltė Jonušaitė pristatė gimnazijoje vykdomus ilgalaikius tarptautinius projektus.

susit_2

Po aptartų temų ir veiklos, skirtos jaunimui, pristatymų dalyviai vyko į Švenčionėlių atvirą jaunimo centrą „Arka“, kuriame mėgavosi talentingo jaunimo idėjomis ir gebėjimais.

susit_3


Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos folkloro ansamblis „Aušrela“, vadovaujamas Kazimiero Pranskaus, 2017-08-26 dalyvavo festivalyje „Mėnuo Juodaragis“.

juodaragis_ausrela_1

Tai Lietuvoje rengiamas nepriklausomas kasmetinis šiuolaikinės Baltų kultūros ir savitos, alternatyvios muzikos festivalis, pristatantis senųjų tradicijų palikimą, post-folkloro kryptis ir dabartinės kūrybos avangardą.

juodaragis_ausrela_2

juodaragis_ausrela_3


Dalyvaujame tarptautinėje Active Citizens programoje

Švenčionyse griaudi, žaibuoja ir visaip kitaip dunda naujos idėjos, šypsenos ir pokyčiai! Vasarai artėjant į pabaigą, pradedam darbus visu pajėgumu.

Dar rugpjūčio mėnesį dalyvavau tarptautinėje Active Citizens programoje, kurią organizuoja VšĮ Politikos tyrimų ir analizės institutas kartu su Britų Taryba Lietuvoje. Programos tikslas yra įgalinti ir sutelkti daugiatautes Lietuvos rajonų bendruomenes bendriems pozityviems veiksmams.

smilte_1

Galimybę dalyvauti projekte turi 6 regionai, laimei, vienas iš jų – Švenčionys.

Aš, kaip renginio dalyvė, tapau sertifikuota Active Citizens programos trenere, mano išmokimai yra patvirtinti Online Learning ženkliukais bei sertifikatais.

smilte_2

Šiandien skubu pasidžiaugti tuo, kad savo išmokimus patvirtinau ir praktiškai – rugpjūčio 29d., kartu su dar vienu programos dalyviu, vedėme mokymus įvairaus amžiaus Švenčionių rajono gyventojams. Susirinko ne mažas būrys aktyvistų, atradome naujas idėjas, kaip galime pagyvinti savo miestą – laukit naujienų. Viskas jau netrukus!!

4b gimnazijos klasės mokinė Smiltė Jonušaitė


Bendradarbiavimas su JAV ambasada

Norime pasidžiaugti, kad JAV ambasada Vilniuje atrinko keletą Lietuvos mokyklų, kurios aktyviausiai bendradarbiauja su ambasada ir rugpjūčio 21 dieną pakvietė anglų kalbos mokytoją Dianą Galatiltienę bei tris mūsų gimnazijos mokines Smiltę Jonušaitę, Gabrielę Li ir Justę Vološinaitę į priėmimą, kuris buvo įvardintas kaip Barbeque vakarėlis, atšvęsti naujųjų mokslo metų pradžią ir padėkoti už indėlį į abipusiai naudingą bendradarbiavimą. Priėmimas vyko JAV ambasadorės Anne Hall rezidencijoje Vilniuje. Kol mokiniai mėgavosi skaniais amerikietiškais patiekalais ir gėrimais, mokytojai turėjo galimybę bendrauti su JAV diplomatais ir dėlioti planus ateinantiems mokslo metams. Džiugu, kad ambasada tikrai turi ką pasiūlyti.

bendradarbiavimas_su_JAV


Ekskursija  „Ateities inžinieriai“

Gegužės 23 d. trečių gimnazijos klasių mokiniai, lydimi mokytojų Ž. Garlienės ir A. Abramovičienės, vyko į ekskursiją „Ateities inžinieriai“. Šios išvykos metu lankėsi Vilniuje įsikūrusiame tarptautinio „Barclays“ banko technologijų centre ir „FLTechnics“ – orlaivių remonto angaruose. Dėkojame „Kurk Lietuvai“ projektų vadovei Gabrielei Krupovič už puikią išvyką.

inzinieriai_1
inzinieriai_2
inzinieriai_3

Susitikimas

Seimo narės Agnės Širinskienės iniciatyva gegužės 23 d. Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos 1 klasių mokiniai turėjo galimybę apsilankyti Seime. Mokinius svetingai sutiko Seimo narės padėjėja Janina Balsienė ir pirmiausia visus pakvietė į Seimo Europos informacijos biurą.

sirinskiene_1

Čia mokiniai daug sužinojo apie Europos Sąjungą, atsakinėjo į klausimus ir džiaugėsi prizais. Daug įspūdžių paliko ekskursija po Seimą, apsilankymas įvairiose salėse, „dalyvavimas“ posėdyje.

sirinskiene_3

Po to p. Janina Balsienė visus pakvietė į Nacionalinę Mažvydo biblioteką, po rekonstrukcijos atrodančią įspūdingai. Mokiniai sužinojo apie bibliotekos darbo specifiką, lankėsi skaityklose bei kitose erdvėse. Likusi dienos dalis buvo skirta pramogoms – smagių įspūdžių visi patyrė Iliuzijų muziejuje.sirinskiene_2

1 gimnazijos klasių mokiniai ir auklėtojos dėkoja Seimo narei Agnei Širinskienei ir jos padėjėjai Janinai Balsienei už turiningai praleistą dieną.


Orientacinės varžybos

Gegužės 16 d. vyko 1-3 gimnazijos klasių mokinių orientacinės varžybos. Mokiniai per vieną pamoką turėjo rasti stoteles ir atlikti užduotis.

orientacines_1

Greičiausiai užduotis atliko 3c klasės mokiniai, antrąją vietą laimėjo 3b klasės atstovai, o trečiąją – 2c klasės gimnazistai.

orientacines_2

Sveikiname nugalėtojus ir visus dalyvavusius orientacinėse varžybose!


Unikalus tapybos darbas „Šitą žemę man likimas dovanojo“

darbas 1

Gegužės 5 dieną Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos bendruomenei ir jos svečiams buvo pristatytas metus kurtas kolektyvinis sieninės tapybos darbas „Šitą žemę man likimas dovanojo“. Darbo autoriai – dailės mokytojos ekspertės Jūratės Vitkauskienės vadovaujamos dailės studijos nariai (2-3 gimnazijos klasių mokiniai). Tapybos darbas yra  gimnazijos 1 aukšto fojė – čia galėtų būti ekskursijos po gimnaziją, taip pat ir po rajoną pradžia, nes pavaizduoti svarbiausi rajono istoriniai ir kultūriniai simboliai.

darbas 2

„Norėjosi, kad darbas, pasitinkantis kiekvieną ateinantį į gimnaziją, būtų ne tik dekoratyvus, spalvingas, nuotaikingas, bet ir prasmingas. Artėjant gimnazijos šimtmečiui, siekėme darbe pavaizduoti žmogų ir jo gimtąjį kraštą – tai, kas mums yra didžiausia vertybė. Paveikslo centre arka ir laiptai simbolizuoja mokslo šventovę, žinių siekimą, augimą. Medis, vienas iš prasmingiausių simbolių mūsų kultūroje, reiškia ryšius su praeitimi dabarties prasme ir ateities siekiais. Išsiraizgiusios šakos simbolizuoja mūsų saitus su aplinka: gamta, architektūra, praeitimi, pasaulėžiūra. Įsižiūrėję surasime vaistažolėmis kvepiantį pievos fragmentą ir įpintą Švenčionių vaistažolių fabriko logotipą, Švenčionių Visų Šventųjų bažnyčią, bizantiško stiliaus cerkvę, Perkūno kalną, Cirkliškio dvaro ledainę, Lino Verdenę, Sirvėtos mitologinio tako Perkūno skulptūrą, miesto herbo simbolius seliavas bei miesto parko skulptūrinį ansamblį. Norėjome atskleisti, kad gyvename labai spalvingoje, daugiatautėje, dvasingoje kultūrinėje ir gamtinėje aplinkoje. Esame laimingi, kad šitą žemę mums likimas dovanojo“, – pasakojo dailės studijos vadovė Jūratė Vitkauskienė.

darbas 3
Tapybos darbo „Šitą žemę man likimas dovanojo“ pristatyme, be gimnazijos bendruomenės, dalyvavo ir Švenčionių rajono mero pavaduotojas Kęstutis Trapikas, Švenčionių rajono savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto skyriaus vyr. specialistas Petras Slabada, Švenčionių vaistažolių fabriko komercijos direktorius Olegas Ryžovas ir kiti svečiai.

darbas 4
Dėkojame gimnazijos dailės studijos nariams ir jos vadovei Jūratei Vitkauskienei už unikalų kūrybinį darbą ir linkime įkvėpimo tolimesniems siekiams!

Siūlome peržiūrėti renginio akimirkas, kurias užfiksavo mokytojas Virgilijus Cicėnas, svetainės galerijoje.


Ekskursija į Medininkus

Gegužės 4 dieną su mokytojomis L. Chaleckiene, R. Grigoniene ir M. Zenkevičiene antrų bei „Jaunojo Pasieniečių“ būrelio mokiniais vyko į pažintinę ekskursiją. Medininkuose aplankė Pasieniečių mokyklą bei  didžiąją Medininkų pilį.

1

Pasieniečių mokykloje susitikimo metu mokiniams buvo papasakota viskas apie pasieniečio profesiją, aptarti tarnybos ypatumai, kam ši profesija yra skirta, kokių savybių reikia, norint tapti pasieniečiu, bei suteikta informacija apie pasieniečių stipendiją ir algą.

2

Daugelis mokinių nesitikėjo, jog gaus galimybę rankose palaikyti tikrą ginklą. Mane labai sužavėjo pasieniečių vaikinų ir merginų uniformos. Apsilankėme jų bendrabučiuose, susipažinome su keliais pasieniečiais.

3

Pasirodo, 2016 m. į Medininkų pasieniečių mokyklą įstojo net 30 procentų merginų! Ši statistika ypač sužavėjo vaikinus ir jie rimtai pradėjo galvoti apie pasieniečio karjerą. Buvome pasieniečių muziejuje. Jo vedėjas Marius Zemenskas mus supažindino su Lietuvos pasienio istorija. Pamatėme saugomus objektus, nuotraukas bei eksponatus, menančius valstybės raidą.

4

Buvome ir sporto komplekse, net keliose skirtingose salėse! Niekada neįsivaizdavau, jog pasieniečiai taip rimtai  sportuoja. Dalyvavome edukacinėse pamokose. Pagaliau savo ekskursiją baigėme pasieniečių valgykloje, kurios kvapas mus viliojo dar iš toli. Mokiniai sočiai ir skaniai pavalgę ekskursiją po Medininkų kraštą pratęsė senojoje Medininkų pilyje! Ji tokia didelė ir garbinga, buvo baisu vien į ją užeiti, nes tuo metu buvo dingusi elektra, ir visi mes vaikščiojome ir klausėmės istorijos tamsoje. Medininkų pilį sudaro 4 bokštai, 1,8-1,9 m storio ir iki 15 m aukščio sienos ir gynybiniai grioviai. Pagrindinis bokštas yra apie 30 m aukščio. Manoma, tvirtovė buvo pastatyta XIV a. pirmoje pusėje, valdant Lietuvos Didžiajam kunigaikščiui Gediminui (1316-1341). Pilis buvo vienas iš punktų, gynęs Lietuvos valstybę su sostine Vilniumi nuo Kryžiuočių ir Livonijos ordinų agresijos, galimo antpuolio iš rytų.

5

Besiklausydami pasakojimų apie lietuvių kovas, kai kurie mūsų pasivaikščiojimą pilyje lygino su filmu ,,Naktis muziejuje“.  Siaurais laipteliais užlipome į aukščiausią pilies bokštą, o viršuje atsiveria nepaprastai graži panorama, visi Medininkai lyg iš paukščio skrydžio! Pasidarę daug nuotraukų savo ekskursiją baigėme kaip ir visada – Vilniaus senamiestyje, o vėliau Akropolyje. Laimingi, sotūs ir maloniai nuvargę važiavome namo.

6

Merginas sužavėjo dailiai uniformuoti vaikinai, vaikinus – stiprios ir karingos merginos. Manau, keli tikrai rimtai pamąstys apie potencialią pasieniečio karjerą. Mane sužavėjo tik jų narsa ir dailios uniformos, bet niekada nesakyk niekada…

 

Aurėja Šekštelytė, 2 c klasė


Tiksliųjų ir gamtos mokslų savaitė Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijoje

Tiksliųjų ir gamtos mokslų savaitė prasidėjo mokyklinėmis olimpiadomis. Mokytojai: Marija Gučienė, Asta Abramovičienė, Miroslava Zenkevičienė, Laima Gumovskaja, Gražina Valeikienė, Daiva Jasiulionienė, Danutė Šlamienė, Virginija Cicėnienė, Algimantas Kadzevičius, Virgilijus Cicėnas – paruošė įdomias ir sudėtingesnes, negu mokiniai gauna pamokose, užduotis. Todėl kiekvienas dalyvis turėjo galimybę ne tik pasitikrinti, bet ir daugiau sužinoti, pasidomėti temomis, kuriose sekėsi silpniau.  Mokiniai atsakingai ir šauniai atliko užduotis, tik, kaip visada varžybose, vieniems pasisekė labiau, kitiems ne.  Susumavus rezultatus paaiškėjo olimpiadų laimėtojai, kurie savaitės pabaigoje buvo apdovanoti padėkomis.

Informatikos olimpiadoje (3 – 4 klasių grupėje): I vietą užėmė 3a klasės mokinys Mingaudas Matukas; II vietą užėmė 3a klasės mokinys Algis Povilauskas, III vietą užėmė 3c klasės mokinys Erikas Tumanovas.

Informatikos olimpiadoje (2 klasių grupėje):  I vietą užėmė 2c klasės mokinė Judita Gučaitė; II vietą užėmė 2a klasės mokinė Urtė Novikaitė, III vietą užėmė 2c klasės mokinė Laura Bachvalova.

Fizikos olimpiadoje (1 klasių grupėje): I vietą užėmė 1a klasės mokinys Deividas Kalvelis; II vietą užėmė 1b klasės mokinė Jurgita Mažuto, III vietą užėmė 1b klasės mokinė Diana Mažeikaitė.

Fizikos olimpiadoje (2 klasių grupėje): I vietą užėmė 2a klasės mokinė Urtė Novikaitė; II vietą užėmė 2b klasės mokinys Lukas Pošiūnas, III vietą užėmė 2c klasės mokinė Andrėja Navickaitė.

Fizikos olimpiadoje (3 – 4 klasių grupėje):  I vietą užėmė 3a klasės mokinys Mingaudas Matukas; II vietą užėmė 3b klasės mokinys Mindaugas Sinis, III vietą užėmė 3b klasės mokinė Gabija Vitkauskaitė.

Chemijos olimpiadoje (1 klasių grupėje): I vietą užėmė 1a klasės mokinys Deividas Kalvelis; II vietą užėmė 1b klasės mokinė Diana Mažeikaitė, III vietą užėmė 1a klasės mokinys Marijus Sadaunykas.

Chemijos olimpiadoje (2 klasių grupėje): I vietą užėmė 2b klasės mokinys Lukas Pošiūnas; II vietą užėmė 2b klasės mokinys Ruslanas Gailiušas, III vietą užėmė 1c klasės mokinė Laura Bachvalova.

Chemijos olimpiadoje (3 – 4 klasių grupėje): I vietą užėmė 3a klasės mokinė Miglė Šešplaukytė; I vietą užėmė 4c klasės mokinė Simona Pošiūnaitė, II vietą užėmė 3b klasės mokinė Miglė Mackevičiūtė, III vietą užėmė 3d klasės mokinė Viktorija Mirončuk.

Biologijos olimpiadoje (2 klasių grupėje):  I vietą užėmė 2a klasės mokinė Urtė Novikaitė; II vietą užėmė 2c klasės mokinė Andrėja Navickaitė, III vietą užėmė 2a klasės mokinė Samanta Zambžickaitė.

Biologijos olimpiadoje (3 klasių grupėje): I vietą užėmė 3b klasės mokinys Mindaugas Sinis; II vietą užėmė 3a klasės mokinė Miglė Šešplaukytė, III vietą užėmė 3b klasės mokinė Miglė Mackevičiūtė.

Biologijos olimpiadoje (4 klasių grupėje): I vietą užėmė 4c klasės mokinė Urtė Kujalytė; II vietą užėmė 4c klasės mokinė Eglė Šinkūnaitė, III vietą užėmė 4c klasės mokinė Simona Pošiūnaitė.

Matematikos olimpiadoje (1 klasių grupėje): I vietą užėmė 1b klasės mokinys Mykolas Karka; II vietą užėmė 1a klasės mokinys Deividas Kalvelis; III vietą užėmė 1b klasės mokinė Diana Mažeikaitė; III vietą užėmė 1b klasės mokinė Veronika Michnevič.

Matematikos olimpiadoje (2 klasių grupėje): I vietą užėmė 2b klasės mokinys Lukas Pošiūnas; II vietą užėmė 2c klasės mokinys Mantas Povilėnas; III vietą užėmė 2b klasės mokinys Ruslanas Gailiušas.

Matematikos olimpiadoje (3 klasių grupėje): I vietą užėmė 3a klasės mokinys Mingaudas Matukas; II vietą užėmė 3d klasės mokinė Anastasija Šinkorenko, III vietą užėmė 3a klasės mokinė Dajana Ziatkova, III vietą užėmė 3b klasės mokinys Mindaugas Sinis.

Matematikos olimpiadoje (4 klasių grupėje): I vietą užėmė 4c klasės mokinė Simona Pošiūnaitė; II vietą užėmė 4b klasės mokinys Ernestas Palskis, III vietą užėmė 4c klasės mokinė Ernesta Januševskaitė.

Pirmadienį informatikos mokytoja Marija Gučienė sukvietė pirmų klasių komandas į konkursą „Įveikime kartu“. I vietą užėmė 1a klasės komanda, II vietą užėmė 1b klasės komanda, III vietą užėmė 1c klasės komanda.

Antradienį 24-ių gimnazijos mokinių grupė tapo bioklasiokais ir keturias valandas dirbo tikroje laboratorijoje.

bioklase_5

Mokytoja Virginija Cicėnienė organizavo „Mobiliosios bioklasės “ vizitą į gimnaziją. Projektą įgyvendina Vilniaus universitetas ir bendrovė „Thermo Fisher Scientific“.

bioklase_8

Šaunioji bioklasiokų komanda: Skaistė, Martyna, Agnė, Viktorija, Evelina, Renata, Iveta ir Monika chemijos kabinetą pavertė biomokslų laboratorija. Šiuolaikiniai moksliniai prietaisai ir speciali apranga, gimnazistus nuteikė rimtam darbui. Išklausę instruktažą, gimnazistai išmoko naudotis kintamo tūrio pipetėmis ir sudalyvavo mini olimpiadoje. Tiksliausiai paimti mėginį pavyko Lukui Pošiūnui. Net sudėtingiausias eksperimentas, kuriame buvo tiriamas ligos sukėlėjas DNR grandinėje, mokiniams puikiai pavyko. Bendrovės darbuotojai ir VU studentai magistrantai suteikė mokiniams daug informacijos apie studijas, draugiškai diskutavo, patarė. Bioklasės dalyviai dėkojo projekto vykdytojams už suteiktą galimybę prisiliesti prie tikro mokslo ir pabūti tyrėjais. Užsiėmimą stebėjo gimnazijos direktorė Rima Razmienė, pavaduotojos Daiva Jasiulionienė ir Jolanta Paulavičienė, Švenčionėlių Mindaugo gimnazijos biologijos mokytoja Daiva Gaidamavičienė ir mūsų gimnazijos gamtos mokslų mokytojai.

protmusis_2016_1

Trečiadienį visi laukė žinių ir loginio mąstymo konkurso „Protų mūšis“. Kiekviena gimnazijos klasė sudarė penkių žmonių komandą, sugalvojo jai pavadinimą ir numatė lūkesčius. Konkursą vedė 3b gimnazijos klasės mokinė Smiltė Jonušaitė ir 4b gimnazijos klasės mokinys Deividas Dubinovas.

protmusis_2016_4

Vertinimo komisijoje dirbo pavaduotoja Daiva Jasiulionienė, mokytojos Lina Grybauskienė ir Asta Abramovičienė. I vietą 1-2 gimnazijos klasių tarpe užėmė 2c klasės komanda „Vitaminas C“, o I vietą 3-4 gimnazijos klasių tarpe užėmė 4c klasės komanda „Žalčiai“. Jiems buvo įteiktos padėkos ir galimybė atstovauti Zigmo Žemaičio gimnaziją rajono „Protų mūšio“ kovose. Renginio akimirkos čia.

leu_3

leu_1leu_2

 

leu4

 

 

Ketvirtadienį vyko susitikimai su Lietuvos Edukologijos universiteto studentais. Buvo dirbama keturiose grupėse: matematikos, biologijos, geografijos ir technologijų. Studentai pasakojo apie savo dalyko studijas, įdomius užsiėmimus ir turiningą laisvalaikį. Mokiniams paruošė užduočių, prizų ir staigmenų. Daugiau renginio akimirkų žiūrėkite čia.

vgtu_1

Tą pačią dieną vyko susitikimas su Vilniaus Gedimino technikos universiteto, stojančiųjų priėmimo ir informavimo centro direktore Valerija Bernotiene. Viešnia pristatė studijų ir karjeros galimybes VGTU. Renginio akimirkas galite pažiūrėti čia.

 

LEU_vainikas_1

Penktadienį mokiniams paskaitą „Ekologinio sąmoningumo ugdymas mokantis technologijų“ vedė LEU doc. dr. Inga Kepalienė ir magistrantė Miglė Pilvelytė.

leu_vainikas_3

Tuo metu mokytojams vyko paskaita „Mokinių mokymosi motyvacija technologijų pamokose“ ir kūrybines dirbtuvės „Kalėdinio vainiko kūrimas“.

leu_vainikas_2

Užsiėmimus vedė LEU profesorė dr. Birutė Žygaitienė. Daugiau renginio akimirkų – čia.

Tiksliųjų ir gamtos mokslų savaitės įspūdžius ir akimirkas fotografavo mokytojas Virgilijus Cicėnas ir 4a gimnazijos klasės mokinys Edvinas Sinkevičius.

Renginių gausybe savaitės organizatoriai siekė plėsti mokinių žinių akiratį, atskleisti kūrybinius ir tiriamuosius gebėjimus, skatinti bendravimą ir bendradarbiavimą. Gražūs ir nuoširdūs mokinių atsiliepimai leidžia manyti, kad viskas pavyko gerai.

Tiksliųjų ir gamtos mokslų metodinės grupės pirmininkė Virginija Cicėnienė


Dalyvavome akcijoje „Aš ir Tu – tai MES!“

Gruodžio 3-oji – Tarptautinė neįgaliųjų žmonių diena, kurios metu organizuojami renginiai, skirti atkreipti dėmesį į pagalbą neįgaliesiems. Pastaruoju metu požiūris į neįgalų žmogų yra gerokai pasikeitęs. Visuomenė stengiasi, kad negalios paliesti žmonės gyventų pilnavertį gyvenimą, nejaustų socialinės atskirties. Žmonės su negalia gali išreikšti save įvairiose srityse.

Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos bendruomenė nuolat įsitraukia į veiklas, integruojančias neįgaliuosius į visuomenę: kviečia negalios paliestus žmones į pokalbius, lanko juos prieš šventes, stengiasi padėti savo aplinkoje stokojantiems pagalbos žmonėms.

Šią gruodžio 3-ąją dalyvavome prezidento Valdo Adamkaus globojamoje socialinėje akcijoje „Aš ir Tu – tai MES!“. Akcijoje dalyvavo visos Lietuvos žmonės iš Alytaus, Vilniaus, Šiaulių, Joniškio, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Nidos, Anykščių, Subačiaus, Tauragės, Telšių, Radviliškio, Švenčionių ir Alizavos. Skambant akcijos himnui – grupės „Omerta“ dainai „Tu Gali“ – sveikieji ir neįgalieji kartu sukūrė „gyvą“ skulptūrą, simbolizuojančią bendrystę ir vienybę.akcija_2

 

Aktyviausi šioje akcijoje buvo pirmųjų gimnazijos klasių mokiniai, gimnazijos direktoriaus pavaduotojos ugdymui Daiva Jasiulionienė ir Jolanta Paulavičienė, socialinė pedagogė Teresa Godlevskienė, dailės mokytoja Jūratė Vitkauskienė, kūno kultūros ir kiti mokytojai.

akcija_3

Į gyvosios skulptūros kūrimą įsiliejo Švenčionių pradinės mokyklos 2b klasės mokiniai su mokytoja Rima Grybauskiene ir svečiai iš Švenčionių rajono savivaldybės: kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto skyriaus vedėja Teresa Sansevičienė ir vyriausiasis specialistas gimnazijos kuratorius Petras Slabada, socialinės paramos skyriaus vyresnioji specialistė Modesta Semėnienė.

akcja_1

Susijungus į gyvąją skulptūrą prezidento Valdo Adamkaus sveikinimo žodį skaitė gimnazijos mokinių tarybos prezidentė Ernesta Januševskaitė.

Stovėdami gyvojoje skulptūroje susikibę iškeltomis rankomis skambant vienijančiam himnui suvokėme, kad bendrystė – nuostabus jausmas, padedantis įveikti visas kliūtis. Kartu mes galime viską!

Renginio akimirkos (svetainės galerijoje) ir video:

https://drive.google.com/file/d/0B5YTYYFbiJ7oSll1NjRkQVhrUDQ/view?usp=drive_web


Prezidento Valdo Adamkaus sveikinimas

Gerbiamieji akcijos „Aš ir Tu – tai MES!“ sumanytojai ir dalyviai, rengėjai ir rėmėjai,

 

Man buvo didelė garbė gauti Jūsų laišką su prašymu tapti šios gražios ir turiningos akcijos globėju. Priimu šį prašymą kaip įsipareigojimą ir toliau laikytis nuostatos, kuriuos laikiausi visą gyvenimą: kad mūsų neįgalieji bičiuliai – tai neatskiriama mūsų dalis. Mūsų Lietuvos, mūsų visuomenės, mūsų pačių dalis. Todėl, abejingumu ir ignoravimu skriausdami neįgaliuosius, skriaudžiame save – savo dvasią, savo žmogiškumą, savo valstybę.

Kai tuo tarpu mūsų neįgalieji bičiuliai mūsų valstybę garsina – prisiminkime parolimpines žaidynes, prisiminkime neįgaliųjų laimėjimus mokslo, kultūros srityse ir negalėsime nepripažinti, kad iš neįgaliųjų turi ko pasimokyti likusioji visuomenės dalis – moralinės tvirtybės, atkaklumo, pastangų, siekiant tikslo.

Todėl, nuoširdžiai dėkodamas už Jūsų ir Jūsų kolegų indėlį į Lietuvos vardo garsinimą, linkiu, kad visada būtumėte matomi ir girdimi. Ne kaip neįgalieji, o tiesiog kaip žmonės – vaikštantys tomis pačiomis gatvėmis, gyvenantys tais pačiais rūpesčiais. Linkiu, kad dėmesys, skiriamas Jums, būtų ne proginis, o nuolatinis, pagalba – reali ir nuoširdi. Kad ne tik žodžiais, bet ir širdimis, ir darbais galėtume pakartoti  šiandieninės Neįgaliųjų dienai skirtos akcijos žodžius „Aš ir Tu – tai Mes!”

Siunčiu nuoširdžius linkėjimus visiems, susirinkusiems į prasmingą renginį, visiems Jūsų artimiesiems, kolegoms, likimo draugams ir tiesiog draugams! Visiems, kurie kantriomis kasdienėmis pastangomis keičia mūsų požiūrį ir veda mūsų bendravimą žmogiškosios šilumos, atvirumo ir paties tikriausio žmogiškojo solidarumo keliu. Kuo geriausios kloties visiems, šiuo keliu einantiems!

 

Nuoširdžiai Jūsų

Prezidentas Valdas Adamkus


Akcija „Aš ir Tu – tai MES!“

Prezidentas Valdas Adamkus: „Skriausdami neįgaliuosius, skriaudžiame save – savo dvasią, savo žmogiškumą, savo valstybę“

 

Jo Ekscelencija tapo socialinės akcijos „Aš ir Tu – tai MES!“ globėju

 

Prieš kelias dienas socialinius tinklus užplūdo vaizdo klipai, kuriuose garsūs žmonės kartu su neįgaliaisiais draugais kviečia visus jungtis prie socialinės akcijos „Aš ir Tu – tai MES!“.

Dainininkas Sasha Song ir parolimpinis čempionas Justas Pažarauskas , akcijos ambasadorė žurnalistė Daiva Žeimytė ir  renginių vedėja Aistė Krušinskaitė, neįgalusis parlamentaras Justas Džiugelis ir jo kolegos Simonas Gentvilas bei Dovilė Sakalienė, Alytaus m. meras Vytautas Grigaravičius, , beatbox‘eris Žygimantas Gudelis GON ir nuostabaus balso savininkas septyniolikmetis Emilis Korickij, akcijos himną sukūręs atlikėjas Julius Omerta ir neregė dainininkė Vaida Butautaitė… Šiuos ir dar daugybę kitų žmonių jungia vienas noras – sumažinti socialinę atskirtį tarp negalios paliestų ir nepaliestųjų.

„Mūsų neįgalieji bičiuliai – tai neatskiriama mūsų dalis. Mūsų Lietuvos, mūsų visuomenės, mūsų pačių dalis. Todėl, abejingumu ir ignoravimu skriausdami neįgaliuosius, skriaudžiame save – savo dvasią, savo žmogiškumą, savo valstybę. Kai tuo tarpu mūsų neįgalieji bičiuliai mūsų valstybę garsina – prisiminkime parolimpines žaidynes, prisiminkime neįgaliųjų laimėjimus mokslo, kultūros srityse ir negalėsime nepripažinti, kad iš neįgaliųjų turi ko pasimokyti likusioji visuomenės dalis – moralinės tvirtybės, atkaklumo, pastangų, siekiant tikslo.“, – teigia akcijos „Aš ir Tu – tai MES!“ globėjas Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus. Jis, kartu su kitais neabejingais žmonėmis, kviečia visus paminėti Tarptautinę neįgaliųjų dieną ir įrodyti, kad Lietuva – jautrių, socialiai atsakingų ir draugiškų žmonių kraštas.

Jau šį šeštadienį, gruodžio 3-ąją, Šiauliuose gimusi ir „Baltijos Ugdymo Centro“ dėka per visą Lietuvą nuvilnysianti akcija penkiolikoje mūsų šalies miestų ir miestelių suburs tūkstančius žmonių. 13 valandą, skambant akcijos himnui – grupės „Omerta“ dainai „Tu Gali“ – sveikieji ir neįgalieji kartu sukurs „gyvą“ skulptūrą, simbolizuojančią bendrystę ir vienybę.

Nepatingėjusiems išeiginę dieną praleisti prasmingai Alytaus, Vilniaus, Šiaulių, Joniškio, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Nidos, Anykščių, Subačiaus, Tauragės, Telšių, Radviliškio, Švenčionių ir Alizavos aikštėse lauks smagios pramogos – koncertai, teatralizuoti pasirodymai, susitikimai su garsiais žmonėmis, karšta kava bei arbata.

„Ypatingai kviečiame prisijungti tuos, kurie dar abejoja arba niekada nebuvo susidūrę su negalia. Pažadu, įsitikinsite, kad visi kartu galime labai smagiai leisti laiką. Tai bus ir puiki proga susirasti naujų draugų. Juk bendrystė – nuostabus jausmas, padedantis įveikti visas kliūtis. Kartu mes galime viską!“, – įsitikinęs vienas iš „Baltijos Ugdymo Centro“ draugystės ambasadorių, akcijos Vilniaus mieste vedėjas Laurynas Rimkus.

 

Daugiau apie akciją ir video kvietimų: https://www.facebook.com/asirtutaimes/

Lauryno Rimkaus ir Anželikos Molis kvietimas: https://www.youtube.com/watch?v=vrp96TIkXWM


Įdomi diskusija

Bendraamžių švietėjos Arina Mosevič ir Laura Masevičiūtė vedė diskusiją 1 gimnazijos klasių mokiniams tema ,,Kaip sklinda gandai?“

IMG_0009

IMG_0023

Mokiniai diskutavo, analizavo, mąstė, ar visada žiniatinkliuose pateikta informacija yra teisinga. Diskusijoje atsiskleidė mokinių kūrybiškumas, iniciatyvumas, žingeidumas bei kitos lyderių savybės.


Išvyka į Konfucijaus institutą

Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazija šių metų spalio mėnesį užmezgė ryšius su Vilniaus universiteto Konfucijaus institutu. Grožėjomės kinų porceliano restauratoriaus darbais, kaligrafijos subtilybėmis,  bendravome su instituto darbuotojais, stebėjome ir dalyvavome rytų kovų menų pristatyme. Susidarius nemažam būriui gimnazistų, norinčių mokytis kinų kalbos ir giliau pažinti kinų kultūrą, planuojama   organizuoti kursus.

sketch-1479998822058

2016 m. lapkričio 21–24 d. Vilniaus universiteto Konfucijaus institutas  maloniai pakvietė dalyvauti Kinų kultūros savaitės renginiuose. Švenčionių savivaldybės mero padėjėjos Mirandos Kaneckajos-Steckevičienės ir gimnazijos direktorės Rimos Razmienės iniciatyva grupė 1-3 kl. gimnazistų lapkričio 24 dieną dalyvavo kinų kalbos ir kovos menų edukacinėse programose. Atvykus maloniai sutiko ir į programas lydėjo instituto administratorė, projektų vadovė Vilma Šniukštaitė. Gimnazistus pasveikino instituto direktorė prof. Zhang Donghui. Pekino kūno kultūros universiteto absolventas, daugkartinis Kinijos ušu varžybų prizininkas, ušu instruktorius Liang Wenming, šiemet dirbantis Lietuvoje, supažindino su kungfu ir ušu kovos menais. Turėjome galimybę išmokti keletą svarbių savigynos judesių,  ir svarbiausia – suvokti, kad ušu menas skirtas ne kovoti, o išvengti kovos. Kinų kalbos pamoka pranoko gimnazistų lūkesčius. Puikios metodikos pagalba išmokome ne tik tarti balses ir priebalses, užrašyti savo vardą, keletą frazių hieroglifais, bet ir ištarti nemažai sakinių kinų kalba. Planuotas valandos užsiėmimas užsitęsė iki dviejų. Buvo jauku, šilta, įdomu.

Išvykome pakylėti, giliau pažinę kinų kultūrą, tikėdamiesi išmokyti  perspektyvios kinų  kalbos pagrindų  ir    nutiesti tiltus į labai seną, unikalią kinų  kultūrą.

 


Paminėta Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena

2016 m. spalio 2-osios rytą į Švenčionių miesto parką pagerbti per Holokaustą žuvusių žydų atvyko Izraelio valstybės ambasadorius Lietuvoje Amir Maimon, Švenčionių rajono meras Rimantas Klipčius, Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės vyriausioji specialistė Aušra Šokaitienė, Vilniaus Šalomo Aleichemo ORT gimnazijos direktorius Miša Jakobas, Švenčionių rajono savivaldybės tarybos nariai, žydų bendruomenės atstovai, taip pat ir mūsų gimnazijos mokiniai su istorijos mokytoja Loreta Chaleckiene.

Švenčionių miesto parke, prie paminklo Švenčionių geto aukoms, buvo padėti vainikai, uždegtos žvakutės, prisiminti tragiški gete kalėjusių likimai.  Vėliau visi vyko į Švenčionių apskrities žydų žudynių vietą Švenčionėlių seniūnijoje, Platumų kaime. Izraelio ambasadorius Amir Maimon kalbėjo, kad negalime galvoti tik apie praeityje žydus ištikusią tragediją, turime matyti, kas vyksta dabar ir bus ateityje. Dabar svarbiausia yra išaiškinti ir įamžinti žuvusiųjų asmenų pavardes.

Mums, jaunosios kartos atstovams, sunku suvokti, kaip galima sunaikinti visą tautą. Tai skaudi istorijos pamoka ir tikime, kad ji niekada nepasikartos. Mūsų dalyvavimas renginyje – tai pagarba  tiems, kurie žuvo be kaltės, tai tarsi atsiprašymas jų artimųjų ir protestas prieš bet kokį smurtą ir nepagarbą žmogaus gyvybei. Tai kartu ir puiki pilietiškumo pamoka.

Andrėja Navickaitė, 2c kl.


Jausmas, lydintis visą gyvenimą

Jei niekada nedalyvavote dainų šventėje – labai tikiuosi, kad dar turėsite progą. Jei niekada nedainavote ir nešokote tūkstantinėje bendraminčių minioje – labai tikiuosi, jog tai Jūsų dar laukia. Šis pilve plazdenančių drugelių jausmas ateina kartu su faktu, jog dalyvausi dainų šventėje. Šią vasarą tai nutiko vėl. Man – jau trečią kartą, o kažkam, galbūt, tik pirmą, bet esu įsitikinus, jog ne paskutinį.

2016 m. liepos 6 diena buvo ypatinga ne tiek dėl to, jog tai dar vienas gražus vasaros rytas, kiek dėl to, kas tądien laukė visų mokinių, keliaujančių į dainų šventę. Turbūt nemeluosiu sakydama, jog kiekvienas dainų šventės dalyvis žino, ką reiškia repetuoti nuo ryto iki vakaro ir nejausti nuovargio,  ką reiškia nemiegoti naktimis, kad galėtum kuo daugiau laiko praleisti su kolektyvais ir naujais, dar nepažintais, bet jau mylimais veidais. Kiekvienas dalyvavęs šventėje žino, kad tomis dienomis, keltis 7 valandą ryto nėra sunku, net jeigu tai vasara.

13626547_137573603338513_997192624369714764_n

Kiekviena dainų šventė yra kitokia, kupina nuotykių bei įspūdžių. Negaliu teigti, jog viskas buvo nuspalvinta rožine spalva – lijo, sušlapome, kartais repeticijų teko laukti net keletą valandų, miegojome ant grindų (jei pamiršome pasirūpinti čiužiniais), BET ką mums reiškia šios smulkmenos, kai namo išvažiuojame su jausmu, kuris lydi visą gyvenimą? Tai tūkstančiai naujų veidų, šimtai naujų draugų, nepažįstamų žmonių rankos, kurios tampa tokios artimos, kai susikimbame šokiui. Ten nėra svetimų, nėra nepažįstamų, nėra apgaulės ar pykčio – dainų šventėje visi žmonės tampa vieninga šeima. Ir pasibaigus šventei, mojuoji tūkstančiams žmonių, kaip atsako sulaukdamas milijono šypsenų. Tai euforija, laimė, džiaugsmas, meilė, vienybė ir viskas viename. Būtent šio jausmo vedami, važiuojame į šventę ne vieną, ir ne du kartus. Ir žinau, jog šis – ne paskutinis.

3 b gimn. kl. mokinė Smiltė Jonušaitė


Gegužė- mokinių sporto varžybų mėnuo

Kaip ir kasmet gegužės mėnesį vyksta daug mokiniams skirtų varžybų Švenčionių miesto stadione. Gegužės 2 dieną vyko Lietuvos mokyklų žaidynių rajoninės lengvosios atletikos atskirų rungčių varžybos. Varžėsi atskirai vaikinų ir merginų komandos. Surinkusi 144 įskaitinius taškus merginų grupėje nugalėjo Švenčionių Zigmo Žemaičio merginų, o surinkusi 139 taškus ir vaikinų komandos, kurios gegužės 11 dieną Alytuje dalyvavo finalinėse varžybose. Geriausiai sekėsi šuolio į tolį rungtyje- Dovilei Ragauskaitei, kuri nušoko 5.50 m užėmė antrąją vietą. Tą pačią dieną (gegužės 2) Švenčionyse vyko ir rajoninės vaikų (gim. 2003 m. ir jaun.) ir jaunučių (gim. 2001-2002 m.) lengvosios atletikos pirmenybės. Varžybos individualios, išsami informacija apie pasiekimus- varžybų protokole.

Gegužės 9 ir 12 dienomis miesto stadione (prie Z.Žemaičio gimnazijos) vyko Lietuvos mokyklų futbolo žaidynių ,,Golas2016!“ rajoninės varžybos. Jaunesniųjų grupėje nugalėjo Pabradės ,,Ryto“ gimnazija, vyresniųjų- Švenčionių progimnazijos futbolininkai. (nuotraukose komandos nugalėtojos, lentelėse rezultatai.). Komandos nugalėtojos dalyvaus Vilniaus apskrities varžybose gegužės 31 d.

Gegužės 13 d. Lietuvos mokyklų žaidynių rajoninės lengvosios atletikos keturkovės varžybos. Varžėsi atskirai vaikinų ir merginų komandos. Švenčionių progimnazijos vaikinai surinkę 941 taškus, o merginos 1107 taškus tapo nugalėtojais ir gegužės 18 dieną startuos tarpzoninėse varžybose Utenoje. Asmeninėje įskaitoje nugalėjo Viktorija Karklelytė (271 tšk.) ir Justas Sažinas 239 tšk. Išsamūs varžybų rezultatai protokole.

Parengė PUC Sporto mokyklos vedėjas Andrius Nekrašas        


  Fizikų kelionė

2016 m. gegužės 6 d. būrelis gimnazijos mokinių, besidominčių robotika, gamtos mokslų paslaptimis lankėsi Vilniuje veikiančioje Robotikos mokykloje bei CERN parodoje. Mokiniai porą valandų konstravo robotus, kurie vėliau dalyvavo „Sumo“ robotų varžybose. Nedidelio skersmens ringe mokinių sukonstruoti robotai be žmogaus pagalbos turi surasti priešą ir išstumti jį už ringo ribų. Užduotis, regis, – nesudėtinga. Tačiau mokiniai turėjo progą įsitikinti, kad surasti veiksmingą sprendimą, kuris leistų būti pranašesniam už varžovą, yra ne taip jau ir lengva. Tai reikalauja ne tik mechatronikos bei elektronikos žinių, bet ir gerai suplanuoti kovos taktiką. Robotikos mokykloje mokiniai taip pat turėjo progą naudotis inžinerinio projektavimo programa, buvo supažindinti su 3D spausdintuvų veikimu, panaudojimo galimybėmis, dirbo su 3D pen parkeriais.

Nacionaliniame fizinių ir technologijos mokslų centre Vilniaus universiteto organizuotoje Europos dalelių fizikos laboratorijos (CERN) parodoje „Accelerating Science“ mokiniai susipažino su Visatos ištakomis, dalelių prigimtimi, fundamentaliųjų mokslų galia ir potencialu.

Fizikos mokytoja metodininkė Daiva Jasiulionienė


Laimėjimai lengvosios atletikos atskirų rungčių varžybose

2016 m. gegužės 2 d. Švenčionių miesto stadione vyko Lietuvos mokyklų žaidynių rajoninės lengvosios atletikos atskirų rungčių varžybos. Zigmo Žemaičio gimnazijos merginų komandą sudarė: Dovilė Ragauskaitė (4 b, šuolis į tolį ir estafetė 4×100 m – I v.), Erika Chvedevičiūtė (2d, 100 m- II v., 4×100 m-  I v.), Miglė Šešplaukytė (2a, šuolis į tolį V v., 4×100 m- I v.), Erika Aleksejevec (1c, šuolis į aukštį – II v., 4×100 m – I v.), Jovita Burokaitė (4c, šuolis į aukštį – I v. ) ir Monika Bartašiūtė (1c, šuolis į aukštį – III v.). Merginų komanda surinko 144 taškus ir užėmė I-ąją vietą rajone.

Vaikinų komandą sudarė: Stanislovas Čiučiurka (4b, šuolis į aukštį – I v., 4×100 m – I v.), Lukas Bartaška (2a,  šuolis į tolį – I v., 4×100 m – I v.), Lukas Mikelinskas (2b, 100 m- I v., 4×100 m-  I v.), Herbertas Šekštelo (3c, šuolis į aukštį – II v.), Igor Andrejev (3c,  4×100 m – I v.), Artūras Bučelis (2d, rutulio stūmimas – IV v.). Komanda surinko 139 taškus ir tapo varžybų nugalėtoja.

Merginų ir vaikinų komandos š.m. gegužės 11 d. dalyvaus finalinėse LMŽ lengvosios atletikos atskirų rungčių varžybose.

Sveikiname merginų ir vaikinų komandų narius bei jų trenerį Vladimirą Nekrašą ir linkime sėkmingo pasirodymo finalinėse varžybose!

Kūno kultūros mokytojas Andrius Nekrašas


Įspūdinga pavasario kelionė

   Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijoje tapo tradicija kiekvienais metais pavasarį pasitikti vis kitoje Europos šalyje. Balandžio 22-23 dienomis grupelė gimnazistų, draugiškai priėmusi kelis Švenčionių progimnazijos mokinius, aplankė kaimynines šalis – Latviją ir Estiją. Nors tai buvo tik dviejų dienų kelionė, bet spėjome pamatyti daug įdomių dalykų.

   Pirmą kelionės pusdienį susipažinome su Latvija ir jos gamta. Siguldoje esantis Gaujos nacionalinis parkas, kurio kraštovaizdis susiformavo pasitraukus ledynams, vilioja ne vieną gamtos mylėtoją. Šis parkas yra vienas didžiausių

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

nacionalinių parkų Baltijos šalyse. Jo teritorijoje pamatėme įdomių gamtos darinių – skardžių, urvų, taip pat ir didžiausią Baltijos šalyse Gūtmanio olą. Rezervate didžiausią įspūdį paliko Turaidos pilis, iš kurios bokšto viršūnės galėjome apžvelgti tankiais miškais apaugusį Gaujos slėnį.

   Po pietų jau buvome Taline, Estijos sostinėje, ir leidomės į apžvalginę ekskursiją pėsčiomis. Aplankėme  Talino senamiestį, pasivaikščiojome po apžvalgos aikšteles, nuo kurių atsiveria vaizdas į Talino įlanką, pamatėme miesto

tvirtovę, „Storosios Margaritos“ bokštą, miesto rotušę. Sužinojome, kad mieste anksčiau buvo 66 bokštai, iš jų dabar likę tik 19. XIII amžiaus Šv. Olavi bažnyčia anksčiau didžiavosi aukščiausiu bokšto smaigaliu, tačiau ir šiandien 124 metrų aukščio bokštas yra svarbus miesto simbolis. Užlipę į šios bažnyčios bokštą, grožėjomės nuostabiais senamiesčio, uosto ir Toompea kalno vaizdais.

    Kitą rytą, puikiai išsimiegoję ir papusryčiavę, pajudėjome Tartu miesto link. Pažintį su seniausiu miestu Baltijos šalyse pradėjome ekskursija. Pamatėme Rotušės aikštę, Šv. Jono bažnyčią, akmenimis grįstas gatveles, Domo katedros griuvėsius, „Velnių” ir „Angelų” tiltus. Užėjome ir į Tartu universitetą, kuris pagal senumą yra antras Europoje po Vilniaus universiteto.

    Baigę ekskursiją po miestą, pasiekėme pagrindinį kelionės tikslą – mokslo centrą AHHAA, kur susipažinome su aplink mus esančiais reiškiniais interaktyviu būdu. Tai didžiausias Baltijos šalių mokslo centras, įdomiai supažindinantis su mokslu ir technologijomis. Čia viskas kitaip nei įprastuose muziejuose, t.y. taikoma visiškai kitokia taisyklė – lieskite viską, ką norite, išbandykite viską patys, čia niekas nėra draudžiama. Apie 3000 kvadratinių metrų dydžio parodų salėje siūlomi visai šeimai įdomūs eksponatai. Derinant specialiuosius efektus ir erdvinį vaizdą, sukuriama neįtikėtina, kvapą gniaužianti realybės iliuzija. Čia lankytojams siūloma milžiniška energijos mašina (Niutono obelis), didelis skruzdėlynas, mini laboratorijos, anatomijos paroda, mokslo parduotuvės ir daug kitų įdomių dalykų. Mokiniai noriai išbandė ekstremalias pasaulio mokslo atrakcijas – pasivažinėjimą dviračiais lynu kelių metrų aukštyje bei astronautų treniruoklį. Specialiuose krėsluose lynais kilome į 30 metrų aukštį, kritome laisvuoju kritimu, paklaidžiojome veidrodiniame labirinte. Į dienos pabaigą ypatingame sferiniame planetariume stebėjome milijonus žvaigždžių ir virtualiai pakilome į kosmosą. Čia tikrai nebuvo laiko nuobodžiauti, nes šiame centre mokslas glaudžiai ir žaismingai susipina su nuotykiais ir įgytomis praktinėmis žiniomis – tokie muziejai įdomūs tiek vaikams, tiek suaugusiems!

   Po įdomiai ir naudingai praleisto laiko su daugybe įspūdžių pusiaunaktį saugiai grįžome į namus.

Diana Galatiltienė, anglų k. mokytoja


 „Start Strong“ programa gimnazijoje

    Balandžio 20 d. 2-4 gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo  interaktyvioje jaunimo karjeros plėtros  programoje „Start Strong“, kurią organizavo Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Latvijoje.  „Start Strong“ programa tapo ypač populiari Latvijoje – čia sulaukta jau daugiau nei 4500 dalyvių iš 38 šalies miestų. Ją taip pat sėkmingai pradėta inicijuoti Lietuvoje, Estijoje bei Baltarusijoje. Mūsų gimnazija – viena iš 8 Lietuvos mokyklų, pasirinktų projektui įgyvendinti.

    Renginio metu organizatoriai jaunimui pristatė karjeros sėkmės formulę, parodė, kaip tinkamai parašyti  CV.  Buvo kalbama apie lyderystę, tikslų nustatymą,  asmeninių ir verslo idėjų įgyvendinimą. Mokiniai uždavė nemažai klausimų, klausėsi patarimų, patys aktyviai atliko įvairių užduočių.


Kelionė į Vilniaus universitetą

Kovo 16 dieną konkurso „Eruditai-2016“ I-ojo turo nugalėtojai turėjo puikią galimybę apsilankyti Vilniaus universitete ir daugiau sužinoti apie studijas ir būsimas perspektyvas, pasijusti tikrais studentais, dalyvauti paskaitose. 3c klasės mokinė S. Pošiūnaitės sako: „Kadangi universitete buvau pirmą kartą, man tai buvo neapsakomai naudinga kelionė. Susipažinau su universiteto aplinka, aplankiau knygyną, kavinę. Taip pat sužinojau, kad VU turi nepaprastai gražią bažnyčią, kur įprastai teikiami diplomai studentams. Klausydamasi paskaitos sužinojau daug naudingos informacijos apie brandos egzaminus, stojimą į VU bei studentišką gyvenimą. Ypač įdomu buvo dalyvauti paskaitose, pasijusti studentais, susipažinti su dėstytojais. Ši ekskursija išties nuostabi, gavau daugybę naudingos informacijos bei progą kol kas bent vieną dieną pabūti studente“.

Džiaugiamės galėdami pasveikinti 1c klasės mokinį D. Dicevičių, tapusį II-ojo turo nugalėtoju ir laimėjusį puikią knygą „Pasaulio pilys“, o visiems konkurso dalyviams nuoširdžiai linkime sėkmės mokantis ir studijuojant.

Anglų kalbos mokytoja S. Kraujalienė, rusų kalbos mokytoja D. Voitechovič


 

Laimėjimas konkurse Švari kalba – švari galva

Nacionalinis konkursas „Švari kalba – švari galva“, kurio istorija prasidėjo 2008 m., šiemet vyko jau devintą kartą. Kiekvienais metais dalyvių skaičius augo, o šiais metais konkurse panoro dalyvauti beveik 17 tūkstančių visų Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų ir užsienyje veikiančių lietuviškų mokyklų 5–10 klasių moksleivių. Pirmasis konkurso etapas vyko užsiregistravusių moksleivių mokyklose pagal organizatorių pateiktą tvarkaraštį. Iš pirmojo etapo į antrąjį patenka po dvidešimt kiekvienos klasės geriausių konkursantų – penktokų, šeštokų, septintokų, aštuntokų, devintokų ir dešimtokų. Tarp jų šį kartą buvo ir 1a klasės mokinė Greta Sobolevaitė ( mokyt. Ona Barkuvienė) bei 2 b klasės mokinė Rūta Vilkoicaitė ( mokyt. Žydrė Garlienė). Antrasis konkurso etapas vyko 2016 m. kovo 21 d. Vilniaus kooperacijos kolegijoje. Sėkmė šypsojosi Gretai Sobolevaitei, ji puikiai atliko visas užduotis ir devintokų grupėje užėmė I vietą. Baigiamasis konkurso renginys bei apdovanojimų ceremonija vyko Švietimo ir mokslo ministerijoje, kur dalyvius bei jų mokytojus sveikino ministerijos kancleris Tomas Daukantas, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė Daiva Vaišnienė. Po renginio ministerijoje konkurso nugalėtojai ir jų mokytojai galėjo apsilankyti prezidentūroje atidarytame Valstybės pažinimo centre.

   Daugiau apie konkursą: https://www.smm.lt/web/lt/pranesimai_spaudai/naujienos_1/svietimo-ir-mokslo-ministerijoje-apdovanoti-konkurso-svari-kalbasvari-galva-prizininkai

 Lietuvių kalbos mokytoja Ona Barkuvienė


Pažintinė viktorina Chemija aplink mus

Mes visi esame cheminės medžiagos ir mumyse vyksta cheminės reakcijos, apie kurias net negalvojame. Dėl šių reakcijų galime kvėpuoti, judėti, mąstyti, jausti, t.y. gyventi. O aplink mus visur taip pat cheminės medžiagos: skysčiai, maistas ir jo priedai, kosmetika, valymo ir plovimo priemonės, vaistai… Tik žinodami ir suprasdami chemines medžiagas, galime gyventi ramiai ir saugiai. Taip 2016 m. kovo 18 d. renginį pradėjo 3c mokinė Gabriela Ratabylska.

Renginio tikslas – geriau pažinti mus supančią aplinką, aktyviai stebėti ir saugiai vartoti. Renginį vedė ir bandymus demonstravo chemiją besimokantys išplėstiniu kursu trečios gimnazijos klasės mokiniai. Viktorinos rungtyse varžėsi keturios pirmų klasių komandos po penkis gabius mokinius. Atsakinėjo į klausimus, sprendė teorines ir praktines užduotis. Renginį stebėjo svečiai iš „Erasmus“ mainų programos ir karjeros koordinatorė A. Abramovičienė. Komisija įvertino mokinių pastangas ir paskelbė viktorinos nugalėtoja 1c gimnazijos klasės komandą.

Turiningai praleistas laikas, bendravimas ir bendradarbiavimas paliko gražių įspūdžių. Renginio metu įgyta patirtis padės geriau chemijos žinias taikyti praktikoje.

Chemijos mokytoja metodininkė Virginija Cicėnienė


Veiksmo savaitė „Be patyčių“

2016 m. kovo 14 – 18 d. Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijoje organizuojami veiksmo savaitės „Be patyčių“ renginiai.

Anglų kalbos pamokos buvo integruojamos su psichologija ir įgyvendinti renginiai „Kas gali padėti spręsti „realias“ ir virtualias patyčias?“.

Pamokų metu buvo išrinkti mokiniai – vertėjai, kurie buvo tarpininkais ir vertė pokalbius bei diskusijas iš lietuvių į anglų ir iš anglų į lietuvių kalbą. Pamokose buvo aptariama, koks elgesys vadinamas patyčiomis. Mokiniams buvo leidžiama apžiūrėti kuprinę mokinio, kuris mokėsi šioje mokykloje ir tapo patyčių auka. Diskutuota su mokiniais, aptariant: kas skriaudė šį mokinį, kaip jis galėjo jaustis, ar gali kenčiantis mokinys pats apsiginti, kokius jausmus išgyvena patyčių stebėtojai, smurtautojai? Mokiniai aktyviai įsitraukė į pokalbius, bandė įsijausti į skirtingus vaidmenis patyčių situacijose, atspindėjo jausmus, kylančius patyčių dalyviams.

Peržiūrėjus kino filmą „Elektroninės patyčios. Kovokime su jomis kartu“, aptarėme, ar gali suaugusieji padėti mokiniams, susiduriantiems su patyčiomis mokykloje ar internetinėje erdvėje, kokią pagalbą gali suteikti mokytojai, tėvai, mokyklos administracija. Mokiniai svarstė, ar situacijos paviešinimas nebus skundimas?… Dar kartą buvo akcentuojama, kad būtina paviešinti situaciją ir tai nebus skundimas, o kaip tik, tai – pagalbos ieškojimas.

Pabaigoje akcentuota: nesvarbu, kokį vaidmenį mokiniai atlieka patyčių situacijose, jie visi yra patyčių dalyviai ir gali sustabdyti patyčias. Nieko nedarymas, abejingumas skatina patyčias plisti. Svarbu – būti empatiškiems, atjaučiantiems, gebantiems pamatyti ašarą bendraklasio akyse  ir laiku reaguoti, tai ir yra reali pagalba, nutraukiant ydingą patyčių ratą.

Mokiniai ne tik dar kartą atkreipė dėmesį į skaudžią problemą jaunimo tarpe – virtualias patyčias, bet ir patobulino anglų kalbos žinias, praplėtė jausmų žodyną.

Psichologė Virginija Guogienė


Lietuvių kalbos savaitė

Kovo 7-10 d. gimnazijoje vyko Lietuvių kalbos savaitės renginiai. Savaitė prasidėjo Raštingiausio mokinio konkursu, kurį 9 -12 klasių mokiniams organizavo mokytojos Ž.Garlienė ir J.Žemienė. Konkurso nugalėtojomis tapo 4b klasės mokinės Monika Bagdonaitė ir Kotryna Druteikaitė. Ruošdamiesi Lietuvių kalbos savaitei 1-2 gimnazijos klasių mokiniai stebėjo, kokios kalbos klaidos daromos dažniausiai, ir pabandė jas nupiešti. Originaliausi darbai buvo pristatyti parodoje „Dažniausios kalbos klaidos mano aplinkoje“. Kovo 9d. vyko viktorina 3 klasių mokiniams „Kas moka žodį, randa kelią visur ir visada“ (Just. Marcinkevičius), kurią organizavo mokytojos O.Barkuvienė, J.Juodagalvienė, Ž.Garlienė ir R.Grigonienė. 4 komandos – „Supermenai“, „Daukšiukai“, „Onutės mergaitės“ ir „Ad astra“ – parengė išradingus prisistatymus, parodė savo žinias ir kūrybingumą atlikdamos įvairias užduotis. Viktorinoje nugalėjo 33 taškus surinkusi komanda „Onutės mergaitės“, 28 taškus surinko „Ad astra“, 26 – „Daukšiukai“ ir 22 – „Supermenai“. Kovo 9-10d. 1-2 klasių užsiregistravę mokiniai dalyvavo nacionaliniame lietuvių kalbos konkurse „Švari kalba – švari galva“, kurio metu moksleiviai ne tik pasitikrino bei kūrybiškai pritaikė savo lietuvių kalbos žinias, tačiau ir savo pavyzdžiu parodė, kad mūsų tautos išskirtinumo simbolis – lietuvių kalba – patogi net ir kasdieniškiausiose situacijose, bendraujant ir dirbant informacinėmis technologijomis. I etapo nugalėtojos: Smiltė Jonušaitė, 2b kl. (mokyt. Žydrė Garlienė), Greta Sobolevaitė, 1a kl. (mokyt. Ona Barkuvienė).

Kovo mėnesį visų klasių mokiniai taip pat gali savo jėgas išbandyti ir lietuvių kalbos konkurse „Olympis 2016 – Pavasario sesija“, kurio pagrindinis tikslas – sudominti mokinius mokomuoju dalyku ir skatinti mokymosi motyvaciją. Kovo 10d. – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse – vyko tradiciniu tapęs konkursas „Dainuoju Lietuvai“, kurio metu mokiniai dainavo lietuviškas dainas, posmus Lietuvai skyrė geriausi gimnazijos skaitovai: Šarūnė Dragūnaitė, Urtė Kujalytė ir Smiltė Jonušaitė. Baigiamasis Lietuvių kalbos savaitės renginys – išvyka į Vilniaus teatrą „Lėlė“, kur žiūrėjome Andriaus Kaniavos spektaklį „Tūla ir kiti“ (J.Kunčino romano ir apsakymų motyvais). Pusantros valandos spektaklis mus nukėlė į besiblaškančio žmogaus gyvenimą. Aktorius A.Kaniava viename interviu sakė: „Tik bendrais bruožais papasakojau, kaip besiblaškantis žmogus vienai savaitei randa užuovėją, randa oro gurkšnį, kurio gali įkvėpti. Ta laimė, tas džiaugsmas truko viso labo savaitę, bet  išliko visam gyvenimui ir  padėjo jam visais kitais atžvilgiais. Ten daug grožio, daug poezijos. Ir kas žino, ar tai teisybė, ar mistika, kad jis, pasivertęs šikšnosparniu, iš beprotnamio, iš kalėjimo, iš visur skrisdavo į vietas, kuriose buvo laimingas.  Labai gražu ir palikau tai kaip pagrindinę liniją.“

                                                                                                     Metodinės grupės pirmininkė Ona Barkuvienė


Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos štangos spaudimo komanda – antri metai iš eilės – antri Lietuvoje!

2016m. kovo 4 d. Kuršėnuose, Lauryno Ivinskio gimnazijoje vyko 2015 – 2016 mokslo metų Lietuvos mokyklų žaidynių štangos spaudimo finalinės varžybos. Čia susirinko 12 pajėgiausių Lietuvos mokyklų komandos (po 6 stipriausias iš 2 zonų). Šiose varžybose jau antrus metus iš eilės puikiai pasirodė Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos komanda, surinkusi 99 taškus ir tarp 12 stipriausių Lietuvos komandų užėmusi garbingą 2 vietą. Iš mūsiškių svorio kategorijoje +57 kg, vėl nenugalima buvo Eglė Turakevičiūtė, kuriai pakluso 62, 5 kg sverianti štanga ir su šiuo rezultatu ji buvo pirma. Puikiai pasirodė mūsų sunkiasvoris Artūras Bučelis, svorio kategorijoje +105 kg, už nugaros palikdamas visus savo varžovus ir užimdamas 1 vietą. Rezultatas 105 kg.  Augustinas Juodgudis, svorio kategorijoje iki 59 kg (pastūmęs 97, 5 kg štangą) ir Domantas Juška , svorio kategorijoje iki 105 kg (pastūmęs 135 kg štangą), užėmė antrasias vietas. Deimantas Žakražauskas, svorio kategorijoje iki 74 kg, atlaikęs milžinišką konkurenciją buvo 3, jam pakluso 120 kg štanga. Gerai varžybose pasirodė ir Marius Gudelaitis, svorio kategorijoje iki 93 kg, užėmęs 4 vietą. Neblogus rezultatus parodė ir Šarūnas Petrikas. Pasibaigus 2015 – 2016 mokslo metų Lietuvos mokyklų žaidynių štangos spaudimo finalinėms varžyboms, turnyrinė lentelė atrodė taip:

Komanda Taškai Vieta
Šiaulių r. Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija 110 1
Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazija 99 2
Mažeikių r. Židikų Marijos Pečkauskaitės gimnazija 86 3
Radviliškio r. Šeduvos gimnazija 85 4
Rokiškio Juozo Tumo – Vaižganto gimnazija 79 5
Akmenės r. Ventos gimnazija 78 6
Visagino „Verdenės“ gimnazija 77 7
Panevežio Juozo Miltinio gimnazija 72 8
Tauragės r. Skaudvilės gimnazija 71 9
Kėdainių r. Šėtos gimnazija 70 10
Kauno VDU „Rasos“ gimnazija 62 11
Kelmės r. Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazija 51 12

Nuoširdžiai sveikiname, dukart sidabrinę Lietuvoje, Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos komandą ir linkime puikių startų ateityje.

Kūno kultūros mokytojas Gintautas Šamšūra


Naujos pergalės tarpsezoninėse štangos spaudimo varžybose

2016 m. vasario 20 d. Rokiškyje vyko Lietuvos mokyklų žaidynių tarpzoninės štangos spaudimo varžybos, kuriose dalyvavo 10 komandų. Šiose varžybose gerai pasirodė Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos komanda, kuri bendroje įskaitoje vos 3 taškais nusileido Kėdainių „Šėtos“ gimnazijai (104 tšk.), surinko 101 tašką, užėmė garbingą 2 vietą ir iškovojo teisę dalyvauti finalinėse štangos spaudimo varžybose 2016 m. kovo 5 d. Kuršėnuose. Iš mūsų komandos geriausiai sekėsi Eglei Turakevičiūtei, kuri svorio kategorijoje 57 kg, paspaudusi 60kg štangą, neturėjo sau lygių ir užėmė 1 vietą. Puikiai pasirodė ir Augustinas Juodgudis (59 kg svorio kategorija) su rezultatu 95 kg iškovojo 1 vietą. Mūsų komandos sunkiasvoris Artūras Bučelis (svorio kategorija +105 kg) su rezultatu 105 kg taip pat buvo pirmas. Deimantas Zakražauskas ( 74 kg svorio kategorija) su rezultatu 122,5 kg buvo antras. Varžovus gerokai nustebino Marius Gudelaitis, tokio lygio varžybose dalyvavęs pirmą kartą ir 93 kg svorio kategorijoje su rezultatu 122, 5 kg užėmęs 3 vietą. Lukas Mikelinskas savo svorio kategorijoje buvo 7, Šarūnas Petrikas savo svorio kategorijoje buvo penktas. Galutinė Lietuvos mokyklų žaidynių tarpzoninių štangos spaudimo varžybų lentelė atrodė taip: (eil. nr., komanda, taškai, vieta).

  1. Kėdainių „Šėtos“ gimnazija – 104 tšk – 1 vieta.
  2. Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazija – 101 tšk. – 2 vieta.
  3. Kauno VDU „Rasos“ gimnazija – 86 tšk. – 3 vieta.
  4. Rokiškio Juozo – Tumo Vaižganto gimnazija – 85 tšk. – 4 vieta.
  5. Panevežio Juozo Miltinio gimnazija – 81 tšk. – 5 vieta.
  6. Visagino „Verdenės“ gimnazija – 75 tšk. – 6 vieta.
  7. Biržų „Saulės“ gimnazija – 71 tšk. – 7 vieta.
  8. Varėnos „Ąžuolo“ gimnazija – 55 tšk. – 8 vieta.
  9. Kauno r. Akademijos Ugnės Karvelis gimnazija – 45 tšk. – 9 vieta.
  10. Vilniaus Karoliniškių gimnazija – 43 tšk. – 10 vieta.

1 – 6 vietas užėmusios komandos dalyvaus varžybų finale Kuršėnuose kovo 5d.

Didžioji dalis Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos komandos lanko Švenčionių sporto klubą „Grifas“.




Kūno kultūros mokytojai Gintautas Šamšūra ir Andrius Nekrašas.


Izraelio ambasados aistentės Anos Maizel apsilankymas

Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijoje

2016 m. vasario 3 dieną mūsų gimnazijoje lankėsi ir vedė paskaitą Izraelio ambasados asistentė Ana Maizel.

Šią paskaitą  su asistente Ana Maizel istorijos mokytojos O. Orechovienė ir V. Jaksebogienė , taip pat anglų kalbos mokytoja D. Galatiltienė planavome nuo spalio mėnesio. Bendradarbiavimo idėja kilo , kai Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijoje lankėsi Izraelio ambasadorius Amiras Maimonas. Tada mūsų gimnazijos mokiniai pristatė projektą  ,,Švenčionių krašto žydai“.

Ambasados asistentė susitiko su trečių gimnazijos klasių mokiniais, kurie dalyvauja projekte ir skaitė įdomią paskaitą apie Izraelį. Mokiniai sužinojo kaip kūrėsi žydų valstybė, kaip žydai buvo skatinami sugrįžti į savo istorinę tėvynę. Labiausiai mokinius sudomino  Izraelio kariuomenė. Įdomu buvo tai ,kad Izraelio jaunimui karinė tarnyba yra privaloma ir vaikinams ir merginoms.

Po paskaitos mokiniai ir mokytojos nutarė tęsti projektą ir pavasarį pasikviesti  Izraelio ambasadorių į baigiamąjį projekto renginį.

Organizatoriai


Rašinių konkurso dalyviai pakviesti į Seimą

Artėjant Lietuvos valstybingumo šimtmečio minėjimui, Jaunieji krikščionys demokratai (JKD), siekdami prisidėti prie jaunimo patriotiškumo ugdymo, pakvietė visus 10-12 klasių moksleivius dalyvauti JKD rašinių konkurse tema „Kaip galiu prisidėti prie Lietuvos valstybingumo stiprinimo?“ Atsakyti į temoje suformuluotą klausimą bei plačiau pamąstyti apie valstybingumo reikšmę globaliame pasaulyje panoro Smiltė Jonušaitė (2b kl.), Monika Bagdonaitė (4b kl.), Kotryna Druteikaitė (4b kl.) bei Gintaras Panavas (4c kl.). Mokinius konkursui rengė mokytojos Žydrė Garlienė ir Ona Barkuvienė. Gruodžio 22 d. Seime vyko baigiamasis konkurso renginys. Moksleiviai bei juos lydintys mokytojai dalyvavo pažintinėje ekskursijoje po LR Seimo rūmus ir drauge su JKD Vilniaus skyriaus nariais bei alumnais Seimo nariu Pauliumi Saudargu, politologu Laurynu Kasčiūnu bei konkurso komisijos pirmininku Vytautu Keršausku kalbėjosi mūsų tautai ir valstybei aktualiomis temomis. Konkurso dalyviams buvo įteiktos padėkos bei atminimo dovanėlės.

 Lietuvių kalbos mokytojos metodininkės Ona Barkuvienė ir Žydrė Garlienė

„Naktis mokykloje“ 

Lapkričio 13 dienos vakarą Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijoje prasidėjo antrus metus vykstantis renginys – „Naktis mokykloje“ .  Pagrindiniai iniciatoriai – gimnazijos prezidentė Ernesta Januševskaitė ir Mokinių tarybos nariai – pasiūlė susirinkusiems  į renginį gimnazijos mokiniams (praleisti naktį mokykloje jų pasiryžo net apie 150) įvairiausią veiklą: krepšinio turnyrą, stalo futbolo  varžybas, protmūšio turnyrą, flesh mob’ą, įvairaus žanro filmų peržiūras bei kitas meninės pakraipos veiklas.

Didžiausio susidomėjimo sulaukė renginio metu vykdomo sveikatos projekto „Sveikata visiems“, kuris buvo finansuotas pagal Švenčionių rajono savivaldybės tarybos patvirtintą Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiąja programą, veikla – rajono krepšinio varžybų čempionatas, kuriame dalyvavo 8 komandos: Švenčionių rajono savivaldybės, Švenčionių rajono policijos komisariato, VSAT Pasieniečių mokyklos, buvusių Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos mokinių  bei visų rajono gimnazijų – Švenčionėlių Mindaugo, Pabradės „Ryto“, Pabradės „Žeimenos“ ir Švenčionių Zigmo Žemaičio. Po įtemptos kovos paaiškėjo varžybų pusfinalio  dalyviai – Švenčionių rajono savivaldybės, buvusių Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos mokinių,  Pabradės „Ryto“ ir Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijų komandos, o finalinės čempionato varžybos vyko tarp Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos buvusių ir besimokančių mokinių. Varžybų nugalėtoja – Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos komanda (treneris Andrius Nekrašas).  Džiaugiamės ir dėkojame visoms įstaigoms, priėmusioms iššūkį ir dalyvavusioms sporto turnyre!

Smagu, kad renginyje dalyvavo ir  Švenčionių rajono meras Rimantas Klipčius, mero pavaduotojas Kęstutis Trapikas bei kiti atsakingi asmenys,  būrys gimnazijos mokytojų, mokinių tėvelių. Tai buvo turiningai, originaliai praleistas vakaras, o kai kam ir naktis!

Renginio nuotraukas galite peržiūrėti paspaudę šia nuorodą:

https://picasaweb.google.com/108914009673415512157/NaktisMokykloje?authkey=Gv1sRgCMCcyrvx6ZWn3AE&feat=directlink

Laikinai vykdanti direktoriaus pareigas Daiva Jasiulionienė


Išbandyk profesiją gyvai

Švenčionių  Z. Žemaičio gimnazijos 1c ir 3b klasių mokiniai bei jų auklėtojos Rima Grigonienė ir Jolita Žemienė lapkričio 10 dieną susitiko su VSAT Ignalinos rinktinės Švenčionių užkardos pareigūnais Gediminu  Garla ir Voitu Paukšta. Pirmiausia mes nuėjome į konferencijų salę, kurioje G. Garla pradėjo paskaitą. Jis kalbėjo apie valstybės sieną, jungiančią su Baltarusija. Vėliau demonstravo skaidres, kuriose smulkiai aprašyta, ką reikia daryti, norint tapti pasieniečiu. Taip pat užkardos kapitonas agitavo mokinius tapti Jaunojo pasieniečio būrelio nariais. Buvo rodomas filmukas, kuriame pasakojama, ką veikia būrelio nariai.

Vėliau pasieniečiai aprodė ir patalpas. Užkardos statiniuose yra visos būtinos pasieniečių tarnybai vykdyti patalpos – budėtojų kambarys, ginklų saugykla, laikino sulaikymo vieta, kabinetai pareigūnams, sulaikytos kontrabandos ir inventoriaus laikymo kambarėliai, sporto salė. Pamainomis dirbantiems ar iš toliau į tarnybą pasienyje atvykusiems pareigūnams įrengti miegamieji. Buvo visiška tyla, kada pasienietis V. Paukšta pasakojo apie ginklus ir pasieniečių daiktus. Galiausiai mokiniams buvo parodytas apžvalgos bokštas. Užlipę ant jo matėme Baltarusijos teritoriją. Sužinojome, jog teritorijoje taip pat yra aikštelė VSAT sraigtasparniams tūpti ir kilti. Užkardoje įrengtas ir voljerų blokas pasieniečių tarnybiniams šunims, dresavimo aikštelė. Deja, šunys buvo tarnyboje…Taigi laikas, praleistas Švenčionių užkardoje, neprailgo. Praturtėję naujomis žiniomis apie pasieniečių darbą, susipažinę su šio darbo ypatumais, sugrįžome į namus. Susitikimas su pasieniečiais mums visiems paliko didelį įspūdį. Ir kas žino, gal kažkas iš mūsų būrio, dalyvavusių susitikime, ateityje taip pat priims mokinius, pasakos apie savo darbą.

Ernestas Palskis, Švenčionių Z. Žemaičio gimnazijos 3b kl. mokinys


Istorijos apie sostinės senamiesčio vaiduoklius

Lapkričio 3 dieną 1-ųjų ir 2-ųjų gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo pramogų agentūros „Vaiduokliai“ organizuojamoje „vaiduokliškoje“ ekskursijoje Vilniuje. Iš profesionalios gidės lūpų išgirdome šiurpuliuką keliančių istorijų apie nepaaiškinamus praeities reiškinius.

Mistiško pasivaikščiojimo metu mokiniai trimis kalbomis (lietuvių, anglų ir rusų) sužinojo iš Vilniaus kronikų surinktas istorijas ir legendas apie sostinės senamiesčio vaiduoklius. Pasak 2a klasės mokinės Gintarės Miloševičiūtės, ją „pakerėjo pasakojimai apie nežemiškas būtybes“. Nieko nuostabaus, kad vietoj dviejų suplanuotų valandų ekskursija tęsėsi tris valandas, juk pavyko išgirsti tai, ko tikrai nerasime nei viename istorijos vadovėlyje. Taigi, labai norėtume, kad išsipildytų 1c klasės mokinės Karinos Beriozkos žodžiai: „Kelionė man labai patiko, bet norėčiau dar kartą nuvažiuoti ir pasiklausyti panašių pasakojimų“.

Anglų kalbos mokytoja metodininkė Svetlana Kraujalienė


Mokytojai priėmė iššūkį ir laimėjo

Ugdymo plėtotės centras mokytojus kvietė dalyvauti konkurse ir laimėti kelionę į mokslo centrą Estijoje.  Mokytojai turėjo surinkti 5 asmenų komandą, išmokti vienos minutės trukmės šokį ir jį nufilmuoti. Mūsų gimnazijos kaip ir kitų ugdymo įstaigų mokytojai priėmė iššūkį, subūrė šaunią komandą ir puikiai šoko. Balsų skaičius ir komentarai rodė, kad gimnazijos komanda bus tarp nugalėtojų. Neklydome! Į kelionę važiuos šešių daugiausiai balsų surinkusių ugdymo įstaigų mokytojai, tarp jų – ir Zigmo Žemaičio gimnazijos.

Daugiausiai balsų surinko šios mokyklos:

Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazija (4720),  

Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinė mokykla (4218),

Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazija (4185), 

Mažeikių politechnikos mokykla (3355), 

Jonavos Senamiesčio gimnazija (3346),

Vilniaus „Žiburio“ pradinė mokykla (3315).

Sveikiname šauniąją gimnazijos mokytojų šokėjų komandą ir linkime kelionėje patirti nepamirštamų įspūdžių, susirasti draugų, visad išlikti jaunatviškiems ir žaviems!


Varžėsi geriausi Lietuvos saugomų teritorijų žinovai

Sveikiname gimnazijos mokinių komandą finalininkę „Zigmukai“, puikiai atstovavusią Aukštaitijos regionui moksleivių viktorinoje „Pažink saugomas teritorijas – 2015“, ir jų mokytoją Loretą Chaleckienę.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos kartu su saugomų teritorijų direkcijomis organizavo viktoriną „Pažink saugomas teritorijas – 2015“, skirtą Etnografinių regionų metams paminėti. Viktorinos tikslas – pristatyti Etnografinių regionų savitumą, skatinti jaunimą pažinti Lietuvos saugomas teritorijas, domėtis savo krašto gamta ir kultūra, ugdyti moksleivių aplinkosauginį mąstymą.

Pirmasis viktorinos turas vyko valstybės saugomų teritorijų direkcijose, antrasis – Aukštaitijos, Dzūkijos, Mažosios Lietuvos, Suvalkijos ir Žemaitijos regionuose.2015 m. spalio 14 d. į Aukštaitijos nacionalinio parko lankytojų centrąvaržytis dėl teisės patekti į finalinį turą vyko ir Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos komanda „Zigmukai“(Laura Bachvalova, 1c, Karina Beriozko, 1c, Skaistė Garlaitė, 1b, Ruslanas Gailiušas, 1b, Lukas Pošiūnas, 1b), atstovaujanti Sirvėtos regioniniam parkui. Į renginį atvyko net 9 komandos, tad nugalėti nebuvo lengva. Po kūrybiškų komandų prisistatymų viktorinos dalyviai turėjo atsakyti į 10 klausimų, kuriuos parengė valstybinių parkų direkcijų specialistai. Antrajame viktorinos etape nugalėjo „Zigmukai“. Tai ir didžiulis džiaugsmas, ir kartu įpareigojimasatstovauti Aukštaitijos nacionaliniam parkui finaliniame etape.

Saugomų teritorijų nacionaliniame lankytojų centre Vilniuje spalio 29 d. vyko viktorinos „Pažink Lietuvos saugomas teritorijas – 2015“ finalinis turas, kuriame dalyvavo moksleiviai iš Aukštaitijos („Zigmukai“), Dzūkijos, Mažosios Lietuvos, Suvalkijos ir Žemaitijos saugomų teritorijų. Komandų nariai turėjo nemažai paplušėti – pristatyti savo regioną, atsakyti į daugybę klausimų (apie akmenis, Nevėžio senvagę, meldinę nendrinukę…).   Nugalėjo Dzūkijos atstovai – Veisiejų S. Gedos gimnazijos komanda. Nors mūsų gimnazijos komanda nelaimėjo finale, bet buvo be galo šaunu dalyvauti, patirti naujų įspūdžių, susirasti draugų, aplankyti žymiausias sostinės vietas.


Netradicinio ugdymo diena

Švenčionių  Z. Žemaičio gimnazijos  1 klasių moksleiviai bei jų auklėtojai A. Čereškevičius, M. Zenkevičienė R. Grigonienė ir M. Vitkauskas spalio 13  dieną  lankėsi LRT ir Valdovų rūmuose.

LRT darbuotoja Raimonda įdomiai papasakojo apie muziejaus eksponatus, apie tai, kada pradėjo veikti lietuviška radijo stotis, gerokai vėliau televizija. Vaikai domėjosi mikrofonais, pirmaisiais televizoriais, pultais. Muziejus turi išlaikęs net kelis kostiumus, kuriuos siuvo televizijos siuvėjų komanda.

Vėliau apžiūrėjo įrašų studijas. Įdomiausia buvo studijoje, kur įrašinėjamos Gustavo enciklopedijos laidos. Vienaip atrodo mažytė virtuvėlė ir kėdė, nuo kurios taip meistriškai krenta Gustavas, paragavęs savo skaniųjų patiekalų, kitaip ten, kur filmuojamos Gustavo kelionės. Įspūdingai televizijos žiūrovams atrodė didžioji LRT studija, kuri buvo ruošiama laidos „Dainų daina“ įrašui. Pamatė, kaip vyksta laidos įrašas, kaip stovi kameros, ką sako vaizdo bei garso režisieriai, kur laidos vedėjas mato suflerio tekstą. Vėliau galėjo pasisukioti po „Panoramos“ studiją. Taip pat smagu  buvo koridoriuose sutikti televizijoje rodomus žmones.

Edmundo Jakilaičio  laidos ,,Dėmesio centre“ studijoje

LRT televizijos laidos vaikams ,,Gustavo enciklopedija“ virtuvėje

  

Papietavę vykome į Valdovų rūmus. Netradicinio ugdymo diena Valdovų rūmuose prasidėjo muziejaus darbuotojų  paskaita apie Vilniaus Žemutinės pilies raidą XIII–XV amžiuje. Gidai gimnazistus supažindino su ankstyviausios Lietuvos teritorijoje aptvarinės mūro pilies istorine raida – nuo jos pastatymo Gedimino kalno papėdėje iki perstatymo į rezidencinius rūmus. Taip pat sužinojome apie tyrimų metu aptiktus radinius ir jų išsaugojimo būdus, dvaro gyvenimą, tradicijas, interjerus ir kt.

  Rengdami edukacinius užsiėmimus ir ekskursijas siekiame jas sieti su moksleivių ugdymo planais, taip papildydami mokykloje pamokų metu sukauptas žinias ir skatindami domėtis savo tautos bei šalies istorija. Neabejoju, kad tiek gimnazistams, tiek jų mokytojams ši diena buvo ne tik įdomi, bet ir naudinga.  

Rimutė Grigonienė, 1c kl. auklėtoja


Karlagas ’15

 2015 m. spalio 12 d. mūsų gimnazijoje viešėjo LR Seimo narys V. Stundys ir ekspedicijos ,,Karlagas-15″ dalyviai, vadovaujami Seimo nario Pauliaus Saudargo. Įvyko susitikimas ir netradicinė pilietiškumo pamoka apie skaudžiausią lietuvių tautos istorijos laikotarpį – tremtį į Sibirą sovietiniais laikais .

Ekspedicijos dalyviai pasakojo savo išgyventus įspūdžius šios ekspedicijos metu. Jaunuoliai savaitę viešėjo Kazachstane ir turėjo puikią galimybę aplankyti svarbias istorines vietas bei susipažinti su šiuolaikinio Kazachstano tikrove. Sovietinio režimo metais Kazachstane buvo įkurta nemažai lagerių, į kuriuos būdavo tremiami žmonės daugiausia iš Ukrainos ir Baltijos šalių. Pavyzdžiui, ekspedicijos dalyvių aplankytame Spasko lageryje lietuviai sudarė net penktadalį visų kalinių. Šis lageris pasižymėjo itin sunkiomis sąlygomis, kadangi į jį iš kitų lagerių būdavo suvežami sunkiai sergantys bei neįgalūs ligoniai, kurie, nepaisant fizinės būklės, vis vien būdavo verčiami dirbti sunkius darbus. Kazachstanas yra įdomi šalis ne tik dėl istorinės praeities, bet ir dėl šiandieninių realijų. Po sovietinė, bet gamtinių išteklių turtinga Centrinės Azijos šalis sparčiai modernėja, joje galima išvysti tiek po sovietinėms, tiek Vakarų šalims būdingų dalykų.

           Džiaugiamės, kad turėjome tokią pilietiškumo pamoką, kuri ugdo patriotizmo jausmą, skatina jaunimą domėtis savo tautos istorija.

Istorijos mokytoja metodininkė Vilija Jaksebogienė


 LIETUVOS ETNOGRAFINIŲ REGIONŲ FESTIVALIS ,,ATRASK SAVE“

2015-09-07 – 13 Vilniuje vyko Vilniaus kraštiečių organizacijų rengtas Lietuvos etnografinių regionų festivalis „Atrask save”, skirtas Regionų metams.

Rugsėjo 12 dieną visi, neabejingi dainai, šokiui, muzikai, rinkosi sostinėje ir suradę savo kraštiečius bendravo tarmiškai, dalyvavo festivalio renginiuose.  Tą pačią dieną nuo 15 iki 22 val. simboliniame Lietuvos regionų žemėlapyje senamiestyje (Maniuškos skvere),  kur koncertavo atvykę iš regionų bei Vilniaus kraštiečių mėgėjų meno kolektyvai, buvo pristatomi amatai ir kulinarijos paveldas, vyko edukaciniai užsiėmimai.

Pasirodymo Lietuvos etnografinių regionų festivalyje fragmentai. 2015-09-12

Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos folkloro grupė „Atgaja“ (vadovė Jūratė Vitkauskienė) šiuose renginiuose atstovavo Švenčionių rajoną ir koncerto metu pristatė Švenčionių krašto dainas, sutartines, tarmiškus pasakojimus, užmezgė ryšius su „Švenčionijos“ klubu, bendravo su kitų regionų klubų atstovais.

„Atgaja“ – regioniniame festivalyje „Atrask save“ Vilniuje  2015-09-12

Folkloro grupės ,,Atgaja“ vadovė Jūratė Vitkauskienė


SVEČIUOSE – IZRAELIO VALSTYBĖS AMBASADORIUS AMIR MAIMON

2015 m. spalio 1 dieną Švenčionių rajone  lankėsi Izraelio valstybės ambasadorius Lietuvoje Amir Maimon. Svečią lydėjo Švenčionių rajono meras Rimantas Klipčius, Švenčionių rajono savivaldybės tarybos narys Darius Velička ir kiti. Vizito tikslas – susipažinti su mūsų rajonu, rajono žydų bendruomene ir paveldu, pramone, vietos verslu, turizmo galimybėmis, žuvininkyste, Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos bendruomene ir užmegzti bendradarbiavimo ryšius.

Gimnazijoje vyko šiltas susitikimas su  vyresniųjų klasių mokiniais, mokytojais. Izraelio valstybės ambasadorius Lietuvoje Amir Maimon pasidalijo mintimis apie žydų istoriją, paveldą.

Gimnazijos prezidentė Ernesta Januševskaitė bei mokinės Eglė Šimkūnaitė ir Smiltė Jonušaitė  pristatė vykdomą istorinę tiriamąją veiklą, kuriai vadovauja istorijos mokytojos metodininkės Ona Orechovienė ir Vilija Jaksebogienė. Mokiniams tai buvo puiki galimybė dalyvauti pilietiškumo pamokoje.

Susitikimo pabaigoje svečias pasiūlė dalyvauti bendrame projekte bei vylėsi, kad šis susitikimas nebus paskutinis.

 

Gimnazijos metraštyje Izraelio valstybės ambasadorius Lietuvoje paliko įrašą su palinkėjimais dėl tolesnio bendradarbiavimo. 

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jolanta Paulavičienė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kalendorius
2024 m. balandžio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Vas    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Pamokų laikas
1.8:00 - 8:45
2.8:55 - 9:40
3.10:00 - 10:45
4.10:55 - 11:40
5.12:00 - 12:45
6.12:55 - 13:40
7.13:50 - 14:35
8.14:45 - 15:30
9.15:35 - 16:20
Pamokų laikas trečiadieniais (po trijų pamokų visiems mokiniams vyksta klasių valandėlės)
1.8:00 - 8:45
2.8:55 - 9:40
3.10:00 - 10:45
4.11:30 - 12:15
5.12:35 - 13:20
6.13:30 - 14:15
7.14:20 - 15:05
Svarbu
Pamokų tvarkaraščiai