Pranešti apie patyčias
Olweus programa

Ankstesnės žinutės
Atsisiuntimai

Veiklos ir pasiekimų archyvas

Mes jais didžiuojamės

2014-2015 m. m. olimpiadų, konkursų ir varžybų prizininkai

2013-2014 m. m. olimpiadų, konkursų ir varžybų prizininkai

2011-2012 m. m. olimpiadų, konkursų ir varžybų prizininkai

2010-2011 m. m. olimpiadų, konkursų ir varžybų prizininkai

2014-2015 m.m. veiklos archyvas

2013-2014 m.m. veiklos archyvas

2012-2013 m.m. veiklos archyvas

Zigmo Žemaičio gimnazistai dainavo Lietuvai

Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijoje kovo 14 dieną aktų salėje vyko lietuviškos dainos konkursas „Dainuoju Lietuvai“. Konkurse dalyvavo 6-8 klasių ir 1-4 gimnazijos klasių mokiniai. Viena iš konkurso organizatorių direktorės pavaduotoja Daiva Jasiulionienė sakė, kad konkursui kruopščiai rengėsi ir labai jo laukė visa gimnazijos bendruomenė. Ir tai buvo puikiai matyti ir justi konkurso dieną: žiūrovų prigužėjo pilna salė, o konkurso dalyviai buvo kruopščiai parengę repertuarą ir kūrybingai pagalvoję apie sceninį įvaizdį ar įdomesnę žinomų kūrinių interpretaciją.

Komandų pasirodymą vertino komisija: tarybos narė, jaunimo reikalų koordinatorė, Švenčionių kultūros centro specialistė Jolanta Olechnovič, Švenčionių Juliaus Siniaus meno mokyklos pedagogė, „Aukštaitijos“ choreografijos grupės, „Trepsio“ vadovė Jolanta Razmienė, Kultūros skyriaus metodininkė Rūta Bliukonienė, Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos direktorė Danutė Čepulienė, šios gimnazijos informatikos mokytojas ekspertas Albertas Dinda ir šio straipsnio autorė.

Buvo renkama lyriškiausia, linksmiausia, patriotiškiausia, skambiausia, ritmiškiausia, žiūrovų simpatijas pelniusi, originaliausiai atlikta, profesionaliausiai atlikta daina. Taip pat buvo vertinamas atlikėjų sceninis įvaizdis, choreografija, solo partijų atlikimas.

Komisijai buvo nelengva išrinkti nugalėtoją, nes visos atlikėjų grupės ir solistai buvo įdomūs bei gerai pasirengę konkursui. Nugalėtojais išrinkti 2a gimnazijos klasės mokiniai, uždegančiai ir profesionaliai atlikę ŽAS dainą „Nekažkam“. Atlikėjai labai įtikinamai piešė lietuvio emigranto paveikslą, kuris dirbo ir Anglijos fabrikuose, ir Norvegijos statybose, ir Ispanijos apelsinų giraitėse, bet galiausiai suprato, kad Lietuvoje – geriausia.

Ypač karštais aplodismentais buvo sutiktas ir palydėtas gimnazijos pedagogų ir darbuotojų ansamblis. Mokiniai džiaugėsi, kad šie atlikėjai – tik garbės svečiai, nes iš salės palaikymo buvo justi, kad jie sudarytų rimtą konkurenciją mokinių grupėms.

Konkursas tapo tikra lietuviškos dainos švente, kuriame skambėjo puikiai atliekamos dainos, plaikstėsi Lietuvos vėliavos, o žiūrovų salė ūžė nuo plojimų ir kartu su atlikėjais kartojamų populiarių ir mėgstamų dainų žodžių.

Irena POŽĖLIENĖ


13- asis mokyklų svetainių konkursas

2013 m. vasario 11d. Vilniuje, TEO LT buveinėje, vyko 13-ojo Lietuvos mokyklų interneto svetainių konkurso baigiamasis renginys. Konkurse dalyvavo 146 mokymo įstaigos iš visos Lietuvos. Į renginį buvo pakviestos komandos, patekusios į dvidešimtuką. Džiugu, kad ir mūsų gimnazijos atstovai: direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jolanta Paulavičienė, mokytojai Albertas Dinda, Šarūnė Garlienė, Vita Petkevičienė ir Virgilijus Cicėnas, galėjo dalyvauti renginyje.

Buvo įdomu klausytis Vilniaus jėzuitų gimnazijos projektų vadovo Antano Dzimidavičiaus, kuris pristatė pirmąją Baltijos šalyse išmaniąją „Samsung“ klasę. Leidyklos „Šviesa“ atstovas skaitė pranešimą „Naujas mokomasis turinys“, AB TEO atstovė – „Saugykla, laiko kontrolė ir triguba apsauga verslui“. Po to VšĮ „Švietimo tinklas“ kartu su konkurso rėmėjais paskelbė konkurso nugalėtojus, įteikė vertingus prizus ir diplomus, padėkas. Nominacijų nugalėtojai: „Tautos svetainė 2012“ – Kauno „Nemuno“ vidurinė mokykla, „Pažangiausia svetainė 2012“ – Šiaulių rajono Kuršėnų Pavenčių mokykla, „Gera Idėja 2012“ – Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazija, Mokyklos reklaminio vaizdo klipo konkursas 2012 Vilniaus Karoliniškių gimnazija.

Mokytojas Virgilijus Cicėnas užfiksavo šio renginio akimirkas. Nuotraukas galima pasižiūrėti svetainės galerijoje.

Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jolanta Paulavičienė


Baltarusijos Respublikos Postavų rajono delegacijos viešnagė Zigmo Žemaičio gimnazijoje

Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazija bendradarbiauja su šalies ir užsienio šalių ugdymo institucijomis. Įgyvendinami tarptautiniai projektai, vykdomos mainų programos, organizuojami susitikimai, keičiamasi delegacijomis.

2013 metų sausio 24-25 dienomis gimnazijoje viešėjo kaimyninės Baltarusijos Respublikos Postavų rajono delegacija, kuriai vadovavo Postavų vykdomojo komiteto ideologinio skyriaus vedėja Galina Čaplinskaja. Kartu atvyko Postavų švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Liudmila Grečanik, Dunilovičių lopšelio-darželio-vidurinės mokyklos direktorius Vasilij Bulbenov ir pedagogė-psichologė Liudmila Korol, Postavų gimnazijos direktorius Slavomir Korenevskij ir jo pavaduotoja Olga Rožko. Praėjusiais mokslo metais mūsų gimnazijos direktorė Danutė Čepulienė irpavaduotoja Daiva Jasiulionienė kartu su Švenčionių rajono delegacija lankėsi Postavų gimnazijoje. Tada ir buvo pasirašyta dviejų gimnazijų bendradarbiavimo sutartis.

Sut ikti delegacijos į Adutiškį atvykoŠvenčionių rajono mero pavaduotoja Raja Krupenina. Svečiai lankėsi Adutiškio vidurinėje mokykloje. Čia juos gražiai priėmė direktorė Milda Stūglienė ir visas šios mokyklos kolektyvas. Pakeliui į Švenčionis delegacijos nariai, pakviesti klebono Vytauto Pūko, užsuko į Adutiškio bažnyčią. Gimnazijos istorijos mokytoja Nadežda Spiridonovienė organizavo ekskursiją po Švenčionių miestą, pasakojo jo istoriją. Ekskursijos metu svečiai lankėsi ortodoksų cerkvėje, Nalšios muziejuje, Švenčionių bažnyčioje, maloniai bendravo su klebonu Vidu Smagurausku. Svečiams labai patiko mūsųmiestas ir jo apylinkės.

Šiltai delegaciją sutiko ir Švenčionių rajono savivaldybėje. Susitikime dalyvavo mero pavaduotoja Raja Krupenina, administracijos direktorė Vida Rastenienė ir jos pavaduotojas Andrius Šarėjus,Švietimo skyriaus vedėjas Kęstutis Kapačinskas, Zigmo Žemaičio gimnazijos direktorė Danutė Čepulienė ir Adutiškio vidurinės mokyklos direktorė Milda Stūglienė.Svečiams buvo pasakojama apie rajono ekonomikos pasiekimus ir vystymo perspektyvas, švietimo sistemą, rodomas filmas apie rajoną, atsakyta įklausimus, svarstytos ir tolesnio bendradarbiavimo perspektyvos.

Kitą dieną delegacijos nariai praleido gimnazijoje. Čia juos gražiai sutiko, visur lydėjo direktorėDanutė Čepulienė, pavaduotoja Daiva Jasiulionienė ir kiti bendruomenės nariai. Svečiai lankėsi gimnazijos kabinetuose, bendravo su mokytojais, domėjosi švietimo klausimais. Gimnazijos muziejuje mokinės, kurias parengė mokytoja Nijolė Mačiulienė, rusų kalba pristatė gimnazijos istoriją, o baltarusių delegacijos vadovė įrašė savo linkėjimus ir atsiliepimus svečių knygoje. Vėliau aktų salėje vyko koncertas, kurio metu Postavų delegacija buvo oficialiai pristatyta gimnazijos bendruomenei. Mero pavaduotoja Raja Krupenina, gimnazijos direktorė Danutė Čepulienė, Postavųdelegacijos vadovė Galina Čaplinskaja džiaugėsi gražia bendradarbiavimo pradžia ir puoselėjo viltį, kad draugiški ryšai tęsis, bus naudingi, o kitame susitikime dalyvaus abiejų gimnazijų mokiniai. Svečius sužavėjo gimnazistų koncertas, kurįparengė mokytojai Jolanta Razmienė, Kazimieras Pranskus ir Jūratė Vitkauskienė.

Viešnagės dienos prabėgo sklandžiai, žodžiais sunku perteikti tą gražų, šiltą jausmą, kuris lydėjo nuo susitikimo pradžios. Nuoširdžiai dėkojame mero pavaduotojai Rajai Krupeninai, įdėjusiai daug pastangų, kad susitikimas įvyktų. O už šiltą ir jaukų svečių apgyvendinimą esame dėkingi Švenčionių PRC direktorei Mildai Gustienei.

 Šventines akimirkas galite pamatyti svetainės galerijoje.

 Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos

ryšių su Postavų gimnazija koordinatorė Danuta Voitechovič


Sėkmingi rajono sportininkų startai Panevėžyje

Sausio 18-19 dienomis Panevėžyje  vyko Lietuvos rajonų jaunių ir jaunimo lengvosios atletikos pirmenybės. Švenčionių rajono jaunių komanda užėmė II-ją vietą, o jaunimo komanda – IV-ją vietą. Pusę rajono rinktinės sudarė Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos sportininkai. Jaunimo grupėje varžybų nugalėtoju trišuolio rungtyje tapo Paulius Svarauskas ( 14.00 m). Violeta Kožemiakina 1000 m distancijoje užėmė IV-ą vietą (3:23,57 min), Akvilė Rastenytė 600 m distancijoje buvo 5-a (1:44,98 min). Jaunių grupės varžybose šuolio į tolį rungtyje nugalėjo Rusnė Tepliakovaitė, nušokusi  5.23 m, o trišuolio rungtyje Rusnė buvo trečia – 10,54 m. Du sidabro medalius iškovojo Aleksandra Tepliakovaitė – 60 m nubėgusi per 8,30 sek ir trišuoliu nušokusi  10,67 m. Sidabro medalį trišuolio rungtyje iškovojo Stanislovas Čiučurka (12,61 m). Šeštą vietą trišuolio rungtyje užėmė Stasys Veličko (11,65 m).

Sveikiname sportininkus ir jų trenerį Vladimirą Nekrašą! Linkime ir ateityje sėkmingų startų!


Tolerancijos diena

Lapkričio 16 – tą dieną minėjome Tarptautinę Tolerancijos dieną. Šiais metais buvo inicijuojama pilietinė iniciatyva „Tolerancijos skėtis“. Žodis „tolerancija“ yra pakantumas kitam, kitokiam, gebėjimas gerbti kitą asmenį, kurio įsitikinimai ar nuomonė yra kitokia. Visuomenėje gyvena skirtingi žmonės, todėl labai svarbu gebėti toleruoti kitą ir sugyventi. Apie žodžio „tolerancija“ prasmę mokiniai diskutavo klasės valandėlių metu, gamindami Tolerancijos skėčius.

Žydrė Garlienė


Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos  4b gimn. klasės  mokinys Paulius Svarauskas  – MAXIMA Jaunasis talentas sporto srityje

Jau 10 metų MAXIMA LT, UAB rengė „Jaunųjų talentų“ konkursą, kurio tikslas- įvertinti ir paskatinti geriausiai besimokančius, aktyvius Lietuvos moksleivius, pasiekusius laimėjimų įvairiuose tarptautiniuose, nacionaliniuose konkursuose, olimpiadose ar varžybose, kurių nuostatai patvirtinti Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos. Paskatinimo forma: stipendija 2012/2013 mokslo metams. Mokinių talentai vertinami pagal pasiekimus šiose srityse: mokslo, muzikos, kūrybos ir meno, sporto, visuomeniškumo MOKINIŲ VERTINIMAS PAGAL LAIMĖJIMUS: 1. Moksle: 1.1. Tarptautinės chemijos, fizikos, informatikos, matematikos, astronomijos, filosofijos, užsienio kalbų olimpiados, tarptautiniai debatų konkursai ir kt. 1.2. Švietimo ir mokslo ministerijos organizuojamos olimpiados ir kiti renginiai – užsienio kalbų olimpiados, anglų kalbos debatai, filosofijos olimpiados, fizikos olimpiados ir čempionatai, chemijos, matematikos, geografijos, istorijos, biologijos, informatikos olimpiados, Č. Kudabos geografijos konkursas, akademiko J. Janicko chemijos konkursas, ekonomikos olimpiados ir kt. 1.3. Tarptautiniai ir nacionaliniai jaunųjų mokslininkų konkursai. 1.4. Aukštųjų mokyklų organizuojamos olimpiados mokiniams ir kt.

2. Muzikoje: 2.1. Tarptautinių ir nacionalinių muzikos konkursų nugalėtojai.

3. Kūryboje ir mene: 3.1. Jaunųjų dailininkų akademija. 3.2. Lietuvos jaunųjų dramaturgų, jaunųjų filologų, architektų, maketavimo, choreografijos, meninio skaitymo konkursai, tarptautinis epistolinio rašinio konkursas.

4. Sporte: Tarptautinės, šalies sporto varžybos, olimpiniai festivaliai, sporto žaidynės. 5. Visuomeniškumas: 4.1. Organizavimas ar iniciavimas visuomeninių projektų, skirtų skatinti pilietiškumą, bendruomeniškumą, mažinti socialinę atskirtį, skatinti savanoriškumo idėją, aktualizuoti problemas, puoselėti kultūrą, šviesti visuomenę, vykdyti grėsmių prevenciją, apsaugoti gyvūnus, gamtą ir pan.

4.2. Visuomeninių projektų, skirtų bendruomenės gyvenimo sąlygoms gerinti, miesto, rajono ar gyvenvietės apylinkėms gražinti, tvarkyti, iniciavimas ar organizavimas; 4.3. Publikacijų, straipsnių spaudoje rašymas ar reportažų rengimas siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į įvairias problemas, aktualijas; 4.4. Aktyvus dalyvavimas tarptautiniuose ar nacionaliniuose visuomeniniuose projektuose, jų organizavimas ar iniciavimas; 4.5. Aktyvus dalyvavimas moksleivių savivaldos organizacijose, Lietuvos mokinių parlamente, Lietuvos moksleivių sąjungoje ar kitose visuomeninėse organizacijose.

Smagu, kad tarp nugalėtojų sporto srityje yra ir mūsų gimnazijos 4b klasės mokinys Paulius Svarauskas, kuris Baltijos šalių mače trišuolio rungtyje buvo pirmas, o Baltijos jūros šalių varžybose užėmė trečiąją vietą. Taip pat net keturis kartus buvo Lietuvos čempionas savo amžiaus grupėje. Rugsėjo 4 dieną jis, kaip ir kiti konkurso nugalėtojai, didžiojoje LRT studijoje buvo apdovanotas diplomu ir stipendija. Apdovanojimus nugalėtojams sporto srityje įteikė Sidnėjaus olimpinė čempionė šaulė Daina Gudzinevičiūtė. Talentus sveikino ir Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus, Lietuvos kultūros ministras Arūnas Gelūnas, Vienas žymiausių dirigentų Lietuvoje, Nacionalinės premijos laureatas Gintaras Rinkevičius, ŠMM atstovė Gražina Šeibokienė.

Džiaugiamės Pauliaus pasiektais laimėjimais ir sveikiname jo trenerį Vladimirą Nekrašą. Linkime sėkmės.


„Čia pamirši sunkumus ir išgyvensi nuostabų laikotarpį…“

Jau daug metų Švenčionių rajono savivaldybė bendradarbiauja su Lenkijos Respublikos Mrongovo apskritimi. Gražia mokyklų bendradarbiavimo pradžia tapo vasaros metu mūsų rajono ir Mrongovo  mokinių mainai.

Siekiant stiprinti šiuos draugiškus santykius 2011 m. spalio 7 d. tarp Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos ir Lenkijos Respublikos Mrongovo I bendrojo lavinimo licėjaus buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis, pagal kurią kasmet kiekvienos mokymo įstaigos delegacija iš mokinių ir lydinčių mokytojų atvyktų kelioms dienoms pasisvečiuoti, susipažinti su partnerystės kraštu, praplėsti savo žinias kultūros ir kraštotyros srityse. Sutarta, kad mainų metu mokiniai ir mokytojai būtų apgyvendinami šeimose ir tokiu būdu  ne tik turėtų galimybę susipažinti su kitu kraštu, bet arčiau pažintų to krašto žmones, rastų draugų.

Ir štai pirmieji mainai įvyko. Birželio 13 – 18 dienomis 12 mokinių grupė iš Z. Žemaičio gimnazijos apsilankė Lenkijos Respublikos Mrongovo mieste.

Prieš kelionę  visi truputį nerimavom, kaip mus priims, kaip seksis susikalbėti. Bet jaudinomės be reikalo. Mus pasitiko taip nuoširdžiai, taip džiaugsmingai, kad visos baimės dingo, kai išlipom iš autobuso. Keturios viešnagės dienos praskriejo kaip viena diena. Užsiėmimai, ekskursijos, išvykos buvo suplanuotos taip, kad neliko laiko liūdėti. Mrongovo miestas apsuptas gražiais ežerais, pritraukiančiais daugybę poilsiautojų, todėl turėjome puikią galimybę susipažinti su to krašto gamta: plaukėm baidarėmis nedidele Krutynės upe, keliavom pažintiniu taku po mišką, o nuostabus oras leido mėgautis puikiais vaizdais. Miesto apylinkėse nemažai ir istorinių objektų, kuriuos aplankė mūsų grupė. Susipažinome su kryžiuočių laikų pilių pavyzdžiais miniatiūroje, turėjome galimybę pasimatuoti riterio šarvus, išbandyti savo taiklumą šaudydami strėlėmis ir net susikauti su kryžiuočiu.   Vėliau lankėmės mieste, įsikūrusiame prie matytos miniatiūroje pilies, vaikščiojom po Gerložą – vietą, kurioje Antrojo pasaulinio karo metu gyveno Hitleris, aplankėm piligrimų pamėgtą vietą – Šventąją Liepą, kur klausėmės vargonų muzikos.

Likome sužavėti ne tik apylinkėmis ir istoriniais objektais. Mes susipažinome su maloniais, nuoširdžiais žmonėmis. Ne vieno iš mūsų akyse buvo ašarų, kai turėjome išsiskirti, mat turėjome galimybę įsitikinti, kad kraštas yra nuostabus, o jų dainos žodžiai apie  Mozūrus teisingi: „Čia pamirši sunkumus ir išgyvensi nuostabų laikotarpį“.

Mūsų kelionė tapo puikia pradžia ne tik mokinių vasaros atostogų, bet ir mainų tarp dviejų mokyklų. O gera pradžia – pusė darbo. Dabar mes laukiame rugsėjo pradžioje svečių iš Mrongovo ir tikimės, kad   nenuvilsime jų.

Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos mokytoja,

ryšių su Mrongovo licėjumi koordinatorė

Janina Jarmolovskaja

„Aukštaitijos“ šokėjų grupės pasirodymas sužavėjo visus žiūrovus

 

Lietuvos pristatymo metu mūsų merginos atliko keletą dainų

 

Mrongovo licėjaus ir mūsų gimnazijos mokinių grupė gražiame Mozūrų krašto kampelyje


Noriu viską žinoti

Šių metų gegužės pradžioje Švenčionių Z. Žemaičio gimnazijoje vyko konkursas „Noriu viską žinoti“ 5–8 klasių mokiniams. Kiekvienos klasės komandų nariai turėjo atsakyti į įvairių mokslo sričių klausimus. Buvo nelengva, nes vertinimo komisija atidžiai klausėsi ir kiekvieną atsakymą vertino 0-3 balais. Pirmiausia savo jėgas išmėgino protingieji šeštokai. Nedrąsu buvo ne tik dalyviams, bet ir mums, vedėjams, nenorėjome, kad „pirmas blynas būtų prisvilęs“. Nors neapsiėjome be nesklandumų, bet džiaugėmės padarytu darbu. Geriausiai pasirodė 6b klasės komanda „O gal“, kurios nariai: Arina Mosevič, Povilas Pansevičius, Mindaugas Sinis, Rūta Vilkoicaitė ir Gabija Vitkauskaitė. Ne mažiau pergale džiaugėsi ir jų auklėtoja Elena Nilovienė. Susikaupimu, begaliniu noru laimėti stebino septintųjų klasių mokiniai. Jie atkakliai kovojo dėl protingiausios klasės titulo. Nugalėjo 7a klasės komanda „Optimistai“, vadovaujami auklėtojos Šarūnės Garlienės. Šaunieji „Optimistų“ komandos nariai: Audronė Dambrauskaitė, Ingrida Markevičiūtė, Emilija Saulytė, Dominykas Semaška ir Edvinas Sinkevičius. Su penktokais bendrauti buvo linksmiausia ne dėl to, kad jie mažiausi, bet labiausiai jautėsi jų noras laimėti. Dvi komandos nenusileido viena kitai, teko išsitraukti papildomus klausimus ir „žaisti“ pratęsimą. Po atkaklios kovos pergalę su savo auklėtoja Rimute Grigoniene šventė 5c klasės mokinių komanda „2X2“: Ignas Bagdonas, Dovilas Dicevičius, Andrėja Navickaitė, Aurėja Šekštelytė ir Viktorija Tiukša. Po entuziastingųjų penktokų kitą dieną į salę rinkosi vyriausieji konkurso dalyviai aštuntokai. Į priekį ryškiai išsiveržė ir laimėjo 8a klasės mokinių komanda, pasivadinusi „Proto guzais“. Komandos nariai: Gabrielė Baranauskaitė, Aleksandra Manculevič, Kamilė Razmytė, Evelina Skrabutėnaitė ir Aleksandra Tepliakovaitė.    Smagu buvo ir jų auklėtojai Vilijai Jaksebogienei. Renginys praėjo labai greitai ir jau beveik pasimiršo. Dėkojame direktorės pavaduotojai Daivai Jasiulionienei ir kitiems mokytojams, padėjusiems pasiruošti žinių konkursui. Tikimės, kad toks renginys įvyks ir kitais metais, o varžysimės ne tik su savo, bet ir su kitų mokyklų mokiniais. Dar kartą sveikiname nugalėtojus, dėkojame organizatoriams ir tikimės susitikti.

Paulius Svarauskas, Švenčionių Z. Žemaičio gimnazijos 3b gimn. kl. mokinys Miglė Slabadaitė, Švenčionių Z. Žemaičio gimnazijos 1a gimn. kl. mokinė


Lengvosios atletikos treneris

Vladimiras Nekrašas

Pergalingi gimnazijos sportininkų startai

Šių metų gegužės 18 dieną Šiauliuose vyko Lietuvos mokinių olimpinio festivalio lengvosios atletikos atskirų rungčių finalinės varžybos, kuriose rajoną atstovavo Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos merginų ir vaikinų komandos. Puikiai rungtyniavo vaikinių estafetės (4û100 m) komanda. Elvinas Brazauskas, Tadas Ragauskas, Paulius Svarauskas ir Paulius Razmys ne tik pasiekė naują mokyklos rekordą (45,50 sek.), bet ir pelnė sidabro medalius. Dar vieną sidabro medalį iškovojo Tadas Ragauskas, kuris, pagerinęs asmeninį pasiekimą, į tolį nušoko 6,45m.

Merginų komandoje ypač pasižymėjo Rusnė Tepliakovaitė. Ji, į tolį nušokusi 5,21m, ne tik pagerino mokyklos rekordą, bet ir užėmė aukštą septintą vietą tarp visų pajėgiausių respublikos šuolininkių.

Vaikinų komanda, surinkusi 76 taškus, užėmė šeštą vietą tarp visų respublikos bendrojo lavinimo mokyklų. Tai aukščiausi sportiniai pasiekimai rajono sporto istorijoje.


Įdomus ir prasmingas susitikimas

Šių metų gegužės 3-ią dieną gimnazijoje lankėsi Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorės kultūrai, švietimui ir žiniasklaidai patarėjas Jonathan Berger. Jis mums papasakojo apie savo darbą, supažindino su ambasados paskirtimi. Jonathan Berger maloniai bendravo su gimnazistais, atsakė į visus juos dominusius klausimus apie JAV, galimybę dirbti ir mokytis toje šalyje. Sužinojome apie vykstančius lietuvių ir amerikiečių mokinių mainus. Pasirodo, šis projektas yra labai palaikomas ir remiamas finansiškai, nes norima, kad JAV ir Lietuva bendradarbiautų. Tai man buvo netikėta. Šis renginys neprailgo, buvo įdomus ir prasmingas. Mano nuomone, tokie susitikimai plečia akiratį ir suteikia galimybę daugiau sužinoti apie kitas šalis ar garsius žmones.

Ieva Guogytė, 3b


Skautų būrelio nariai  jau ketvirti metai dalyvavo Akcijoje „Darom“ Tapo tradicija, kad tvarkymo darbai vyksta Sirvėtos regioniniame parke. Mūsų pamėgta vieta yra Beržuvio ežero pakrantė. Ne išimtis ir šis pavasaris. Nuvykę į darbo vietą ir pasiėmę darbui įrankius nuskubėjome tvarkyti pakelės ir poilsiaviečių .Šiais metais talkoje dalyvavo jaunesnieji skautai. Jų entuziazmas, energija ir vėsokas oras leido atlikti darbus greitai ir gerai.

Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos skautų

organizacijos vadovė Nadežda Spiridonovienė


Valio „Aušrelai“!

Sausio mėnesį Vytauto Landsbergio fondas Rytų Lietuvos mokykloms paskelbė meninės raiškos programų konkursą „Kuo man graži Tėvynė Lietuva“, skirtą Kovo 11-ajai. Vienas iš konkurso tikslų – atskleisti dalyvių gebėjimą scenoje perteikti Lietuvos kultūros paveldą. Regioninis turas vyko jaukioje ir svetingoje Pabradės „Ryto“ gimnazijoje. Be mūsų folkloro ansamblio „Aušrela“, vadovaujamo mokytojo Kazimiero Pranskaus, rajonui atstovavo dar 5 komandos. Taip pat atvyko dalyvių iš Širvintų, Ignalinos, Trakų rajonų. Puikiai organizuotame konkurse pasirodymus vertino autoritetinga komisija, vadovaujama Veronikos Povilionienės. Čia, šalia patyrusių Nacionalinės M. K. Čiurlionio mokyklos pedagogių bei Mokytojų namų darbuotojo, buvo ir visiems gerai pažįstamas aktorius Giedrius Arbačiauskas. Įžanginę kalbą pasakė pati fondo pirmininkė Gražina Landsbergienė, ji padėkojo Amerikos lietuviams, parėmusiems šį konkursą. Mums buvo didelė garbė dalyvauti tokiame konkurse ir slapta tikėjomės laimėti. Labai džiaugėmės kartu su Pabradės „Ryto“ ir Švenčionėlių Mindaugo gimnazijų atstovais patekę į konkurso finalą. Kovo 18-osios turbūt ilgai nepamiršime. Vykome į Lietuvos Respublikos Seimą, į finalinį konkurso etapą. Dalyvavo 17 komandų iš įvairių Rytų Lietuvos mokyklų. Renginys neprailgo: vieni dalyviai išsiskyrė puikiais dainininkais, kiti – muzikos instrumentų įvairove, treti – puikiais skaitovais. Mūsų folkloro ansamblio „Aušrela“ programa pavadinta „Sauliūtė tekėjo senelių takais“. Man ir kitiems ansamblio dalyviams labai patinka dainuoti senovines dainas, pajusti tą dvasią. Galbūt tai nėra madinga, bet man be galo gražu. Buvome laimingi, kai sužinojome, kad užėmėme garbingą 2-ąją vietą, gavome 2000 litų piniginį prizą. Šią sumą kolektyvas nusprendė panaudoti naujiems tautiniams rūbams įsigyti, nes kolektyvo „Aušrela“ niekas finansiškai neremia. Ansamblio vadovas laimėjo ir kelionę į Briuselį. Mes jį nuoširdžiai sveikiname ir linkime kuo daugiau tokių laimėjimų. Dėkojame Vytauto Landsbergio fondui ir jo direktorei p. Gražinai Landsbergienei, gimnazijos direktorei p. Danutei Čepulienei bei visiems, kurie mumis tikėjo ir palaikė. Belieka ištarti: Valio „Aušrelai“!

Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos folklorinio ansamblio „Aušrela“ dalyvis Deividas Dubinovas


 „Savaitė BE PATYČIŲ“ Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijoje

Jau treti metai visoje Lietuvoje vyksta akcija „Savaitė BE PATYČIŲ“. „Vaikai yra mūsų visuomenės atspindys. Visi turime išmokti gerbti vienas kitą, toleruoti skirtingas nuomones, kitokią išvaizdą, skirtingas tradicijas, vertybes ar poreikius. Ne niekinti, o gerbti“, – sakė iniciatyvos globėja vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė. Kovo 19-25 dienomis mūsų gimnazijos mokiniai taip pat aktyviai dalyvavo šiame projekte, kurio tikslas buvo pažvelgti į patyčias įvairiais aspektais. „Savaitės BE PATYČIŲ“ metu Švenčionių Z.Žemaičio gimnazijoje buvo dalinamos emblemos, surengta plakatų paroda, buvo įdomu pamatyti, kaip mokiniai įvardija šią opią problemą per meną. Aštuntų ir šeštų klasių mokiniai, padedami mokytojos J.Šisterovos, padarė skirtukų „Draugystės“ knygai parodą. Penktų klasių mokinius Švenčionių rajono policijos komisariato prevencinio poskyrio specialistė V. Semaškienė ir gimnazijos jaunosios policijos rėmėjos supažindino su patyčių žala ir atsakomybe už tokį elgesį. Mokiniai stebėjo kelias vaidybines situacijas, jas vertino ir analizavo. Be paskaitų, diskusijų vargu ar galima išsiversti kovojant su patyčiomis. Labai įdomi buvo šeštų klasių mokinių akcija: savo pasipriešinimą patyčioms jie išreiškė gimnazijos kieme susikibę rankomis ir padarę „šypsenėlę“. Visi gimnazijos mokiniai šią savaitę su džiaugsmu kūrė „Draugystės knygos“ puslapius, kuriuos įrišome į vieną spalvingą knygą. Jos viršelį sukūrė 2a klasės mokinė S. Rakitaitė kartu su auklėtoja K. Cicėniene. Pirmą knygos puslapį S.Nėries žodžiais „Draugystę mano tau kaip saulę, kaip šviesų ilgesį nešu“ pradėjo gimnazijos direktorė D. Čepulienė ir palinkėjo visiems mokiniams daug gerų draugų. Knygoje puikuojasi ne tik piešiniai ir iliustracijos, bet ir individuali mokinių kūryba: pasakos, rašiniai, eilėraščiai. Labai įdomus 5c klasės mokinės J. Gučaitės sukurtas ir „Draugystės knygai“ padovanotas eilėraštis „Draugai“:

Mes labai geri draugai, Šokam, žaidžiame linksmai. Ir ryte, ir vakare Žaisti linksma mums kieme.

Bet ateina mokslo metai, Reikia mokytis kruopščiau. O draugystė – ne juokai, Padedam viena kitai.

„Savaitė BE PATYČIŲ“ baigėsi knygos pristatymu. Renginio vedėjas 7b klasės mokinys Deividas Dubinovas apibendrino visos savaitės darbo rezultatus ir padedamas pavaduotojos ugdymui Daivos Jasiulionienės įteikė padėkos raštus aktyviausiems dalyviams. 7a ir 8a klasės mokinių atliekami muzikiniai kūriniai apie draugystę praskaidrino ne vieno į renginio atėjusio nuotaiką. „Draugystės knygą“ dovanojome gimnazijos skaityklai, kad kiekvienas mokinys ir mokytojas galėtų pasidžiaugti nuoširdžiais darbeliais. Žinoma, per vieną savaitę nepasieksime, kad sumažėtų patyčių. Tai turėtume daryti kiekvieną dieną kalbėdamiesi, bendraudami, padėdami nuskriaustiems, sudrausdami negerai besielgiančius, o akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į šią problemą, nelikti abejingiems.

Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos Socialinė pedagogė metodininkė Teresa Godlevskienė skaityklos vedėja Edita Baublienė

Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos bibliotekos vedėja Gražina Ciukšienė


Pasidalinkime skaitymo džiaugsmu su kitais

Kiekvienais metais kovo 16-ąją Lietuvoje prisimenami ir pagerbiami knygnešiai, kurie spaudos draudimo metais platino lietuviškas knygas ir laikraščius. Knygnešystė yra unikalus reiškinys, nes reta šalis pasaulyje gali kuo nors panašiu pasigirti. Per visą spaudos draudimo laikotarpį – nuo 1864 iki 1904 metų – knygnešiai kantriai dirbo savo darbą, nors už tai buvo baudžiami areštu, tremiami į Sibirą, o lietuviškos knygos, kiti leidiniai buvo naikinami. Lietuviškos spaudos draudimas buvo viena iš caro valdžios represijų, įvesta nuslopinus 1863 metų sukilimą. Gimtosios kalbos žodį buvo stengiamasi išsaugoti, nors tuo metu prievarta pirštas rusiškasis raidynas, vadinamoji graždanka. Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijoje Knygnešio dieną organizuota popietė „Pasidalinkime skaitymo džiaugsmu su kitais“. Renginį pradėjo 1b klasės mokinė Viltė – Stefanija Duksaitė. Ji skaitė ištrauką iš Maironio poemos „Jaunoji Lietuva“. Šiemet minėsime iškiliausio XIX a. pradžios ir XX a. pabaigos lietuvių poeto 150-metį, o 2012 – ieji paskelbti Maironio metais. Visiems labai patiko informatyvus, paįvairintas skaidrėmis skaityklos vedėjos Editos Baublienės pasakojimas apie garsųjį knygnešį Jurgį Bielinį. 3b klasės mokinės Andželika Koiro, Rūta Kujalytė, Sandra Spiridonovaitė bei 1b klasės mokinės Virginija Tatarčuk, Jurgita Sankaitė pristatė skaitomiausias  knygas:  Darren Shan „Monstrų cirkas. Gyvas košmaras…“, Melvin Burges „Heroinas“, Joseph Bedier „Tristanas ir Izolda“, Brigitte Blobel „Meilė tarsi pragaras“, Frances Hodgson Brunett „Paslaptingas sodas“. Klausydamiesi mokinių pasakojimo, stebėdami parengtas pateiktis, slapčia džiaugėmės, kad šiame informacinių technologijų amžiuje dar yra nemažai jaunų žmonių, kuriems knyga be galo brangi ir reikalinga. Gimnazijos direktorė Danutė Čepulienė tądien pasakė daug gražių žodžių aktyviausiems gimnazijos skaitytojams ir įteikė jiems padėkos raštus. Po to vyko filmo „Knygnešys“ peržiūra. Tradicinis gimnazijos renginys paliko gražių įspūdžių ir dalyviams, ir klausytojams. Jam abibendrinti tiktų Petrarkos žodžiai: „Geras dalykas kaupti geras knygas, bet kur kas geresnis – dažniau jas skaityti“.

„Aušrelė“

Sveikiname gimnazijos folkloro ansamblio „Aušrele“ dalyvius ir jos vadovą Kazimierą Pranskų sėkmingai pasirodžiusius Rytų Lietuvos mokyklų meninės raiškos konkurse „Kuo man graži tėvynė Lietuva“, kurį organizavo Vytauto Lansbergio fondas.
Linkime sėkmės šio konkurso II-jame ture, kuris vyks kovo 18 d. LR Seime.
 

„Dainuoju Lietuvai“

Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijoje kovo 15 dieną buvo organizuojamas lietuviškos dainos konkursas „Dainuoju Lietuvai“. Džiugu, kad panoro dalyvauti beveik visi 5–8 ir 1–2 gimnazijos klasių mokiniai.

Mes, konkurso vedėjai, renginio metu jautėmės esą tikri lietuviai, kuomet stovėdami užkulisiuose kartu su klasėmis mintyse niūniavome ne tik šlagerius, bet ir lietuvių liaudies dainas. Nors ir repetavome, kaip pranešti kiekvieną numerį, mintys ir visas dėmesys buvo sutelktas į dainas, į jausmus, kuriuos sukėlė atlikėjų balsai.

Tikimės, jog šis renginys nebus paskutinis ir jį išgirsime kitais metais. „Dainuoju Lietuvai“ yra puikus ­konkursas, skatinantis būti tikru lietuviu ir mylėti savo kraštą, jo dainas. Juk nugalėtojai, 2c klasė (mokyt. G. Valeikienės auklėtiniai), laimėjo nemokamą kelionę į Vilnių. Kitos klasės taip pat neliko be nieko – jos gavo nominacijas už lyriškiausią, tobuliausiai atliktą, daugiausiai žiūrovų simpatijų sulaukusią ir kt. Kadangi žiūrovų nominacijos siekė net 108,23 decibelus, taigi manome, kad šis renginys taps tradicija ir bus dar populiaresnis ir garsesnis kitais metais.

Esam įsitikinę, jog šis renginys ne tik džiugins mūsų širdis, bet ir padės pakeisti jaunųjų lietuvių nuomonę apie savo šalį. Nuo jaunų dienų puoselėdami gerą mūsų mažųjų mokinių požiūrį į tėvynę, galbūt padėsime jiems išmokti mylėti ir gerbti Lietuvą.

Paulius Svarauskas, Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos 3b gimn. kl. mokinys,

Miglė Slabadaitė, Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos 1a gimn. kl. mokinė


Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos mokiniai, vadovaujami mokytojų Jūratės Vitkauskienės, Jolantos Šisterovos ir Kristinos Cicėnienės, dalyvavo sveikatinimo projekto „Nedelsk!“ organizuojamoje akcijoje „Tūkstantis gervelių“!

1945 m. rugpjūčio 6 d. mergytei Sadako Sasaki iš Hirošimos buvo 2 metukai.Tą dieną už 1,5 kilometro nuo jos namų sprogo atominė bomba. Mergaitė liko gyva, bet po dešimties metų susirgo leukemija.Tikėdama, kad pasveiks, Sadako meldėsi ir lankstė iš popieriaus gerveles. Tikėjo išlankstysianti 1000 gervelių ir pasveiksianti, bet, matydama, kaip jos palatos draugai vienas po kito palieka šį pasaulį, savo norą pakeitė –  gerveles ji lankstė trokšdama, kad pasaulyje nebūtų atominio karo ir visur viešpatautų taika. Ji išlankstė 644 gerveles. Kitų nespėjo. Likusias išlankstė Sadako klasės draugai ir sudėjo jai į karstą. Šis mažos mergaitės poelgis sukrėtė visą pasaulį ir popierinė gervelė tapo visuotiniu taikos ir vilties simboliu.

Šia akcija mes  tiesiog norime priminti gyvą istoriją iš Japonijos apie tūkstantį gervelių. Gervė – nacionalinis Japonijos paukštis, nuo seniausių laikų simbolizuojantis laimę, turtą, amžiną jaunystę. Japonų liaudies išmintis sako:

nori, jog išsipildytų norai ir siekiai, išlankstyk tūkstantį popierinių gervelių. Japonai, išlankstę tūkstantį gervių, sujungia jas siūlais į kelias juostas ir dovanoja sergantiems žmonėms. Tikima, kad  tūkstantis išlankstytų popierinių gervelių išpildo slapčiausius žmogaus norus, o kam nors padovanotas tūkstantis jų figūrėlių dovanoja sveikatą.

Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos mokiniai tiki,  kad šios gervelės džiugins Švenčionių rajono ligoninės lankytojus ir teiks viltį gyventi sveikai bei laimingai.


Susitikimas su buvusiais gimnazijos mokiniais

Vasario 3 d. gimnazijoje vyko susitikimas su buvusiais gimnazijos mokiniais. Siūlome pasižiūrėti šio renginio nuotraukų.


Vasario 16-osios minėjimas Signatarų namų Lietuvos nacionaliniame muziejuje

Šiais metais Signatarų namuose, Lietuvos nacionalinio muziejaus filiale, buvo organizuotas mokinių meninės kūrybos konkursas, skirtas Vasario 16-ajai, Lietuvos nepriklausomybės dienai paminėti. Konkursas vyko dviem etapais. Pirmasis etapas vyko rajonų mokyklose, studijose, būreliuose, mokinių meninės kūrybos centruose. Jame galėjo dalyvauti 10-18 metų mokiniai. Atrinkti ir į Vilnių išsiųsti tik geriausi darbai. Tarp jų buvo ir mano darbas. Antrasis vertinimo etapas vyko Vilniuje, Signatarų namuose. Darbus vertino Signatarų namų, Švietimo ir mokslo ministerijos ir Lietuvos dailininkų sąjungos atstovai. Atrinko tik 29 darbus, iš kurių bus spausdinami atvirukai ir plakatai. Geriausių piešinių tarpe buvo ir mano, pačios jauniausios laureatės, grafikos darbas. Sausio 27 dieną, penktadienį, mes su dailės mokytoja Janina Dindiene buvome pakviestos į iškilmingą šventę, kurioje buvo apdovanoti konkurso laureatai. Nepaprastai graži Signatarų rūmų aplinka, patalpos sieną puošia dailininko Petro Kalpoko paveikslas „Signatarai“. Į puošnią salę buvo pakviesti Lietuvos mokiniai. Visus lydėjo džiugi nuotaika ir labai gera atmosfera. Meilutė Peikštenienė — LNM Signatarų namų vedėja mokiniams ir mokytojams įteikė diplomus bei atminimo dovanas. Sveikinimo žodžiu tarė  prof. Juozas Galkus, prof. Albertas Gurskas. Vėliau visi puotavome prie didžiulio vaišių stalo, susipažinome su visų laureatų darbais. Šventę vainikavo turininga ir įspūdinga ekskursija po Lietuvos nacionalinį muziejų Signatarų namuose. Man dar tik dešimt metų, o jau supratau, kad menas ugdo ne tik estetinį skonį, bet ir politinį ir tautinį žmonių nusiteikimą.

Judita Gučaitė, 5c klasės mokinė Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazija

 Antakalnio kapinėse pagerbtos Sausio 13-osios aukos

Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos mokiniai, lydimi istorijos mokytojos Nijolės Mačiulienės, 2012 m. sausio 11 d. lankėsi Antakalnio kapinėse, kur pagerbė 1991 m. sausio 13-ąją už Lietuvos laisvę žuvusiųjų kapus. Buvo aplankyti ir Lenkijos kariuomenės karių, kurie 1919-1921 m. žuvo kovodami su bolševikais, kapai.


Chemija eksperimentuose

Baigiantis gamtos mokslų savaitei, mokiniai, dalyvavę chemijos olimpiadoje, buvo pakviesti į renginį „Chemija eksperimentuose“. Renginį vedė Vilniaus universiteto Chemijos fakulteto I kurso studentai Justas Pošiūnas, Justė Šulgaitė ir Herkus Petrikas. Jiems talkino mūsų gimnazistai Stasys Pošiūnas ir Pijus Stankevičius. Chemikai teorines žinias inscenizavo įspūdingais bandymais. Mokiniai pamatė, kaip mėgintuvėlyje atsiranda žaibai, koks meniškas gali būti pienas, kaip švyti tikras kraujas, kokio galingumo „perkūno dujos“. Jie išmoko pasigaminti alchemikų auksą, netikrą kraują, išsikepti kvepiantį „pyragą“ ir dar daug įdomių chemijos paslapčių. Paskaitos metu studentai pasakojo apie chemijos mokslo galimybes Lietuvoje, apie studijas Vilniaus universitete, ragino mokinius aktyviau domėtis gamtos mokslais, dalyvauti olimpiadose ir siekti geresnių rezultatų.
Chemijos mokytoja Virginija Cicėnienė


„Sportiškiausia šeima 2011“

Šeima ir mokykla yra dvi institucijos, atsakingos už jaunosios kartos parengimą savarankiškam gyvenimui. Tėvams ir mokytojams rūpi vaikas, augantis žmogus, būsimas pilietis, o mokykla turi išskirtinę galimybę užmegzti labai reikalingus partnerystės ryšius su tėvais.

Zigmo Žemaičio gimnazijoje antrus metus iš eilės organizuojama šventė „Sportiškiausia šeima“, kurioje dalyvauja 5 – 8 klasių mokiniai ir jų tėvai. Renginio tikslas – skatinti sveiką gyvenseną, siekti, kad vaikai augtų stiprūs ir linksmi, o tėveliai sportuodami bendrautų su vaikais ir mokytojais. Šiais metais šventėje dalyvavo 5 šeimos, kurių laukė linksmi išbandymai, o juos įveikiant reikėjo parodyti vikrumą, greitumą, „susiklausymą“. Visos šeimos atkakliai rungėsi estafetėse, demonstravo savo atkaklumą bei ištvermę. Renginio pabaigoje išaiškėjo geriausieji: Pavlovič šeima buvo nepralenkiama ir laimėjo 1-ą vietą, 2 – os vietos nugalėtojais tapo Mikelinskai, o 3-oji vieta atiteko antrus metus iš eilės dalyvaujantiems Burokams. Garlų ir Krencių šeimynos apdovanotos padėkos raštais ir prizais.

5-8 klasių žiūrovai galėjo suburti savo komandą, užsiregistruoti ir dalyvauti krepšinio turnyre „3X3“. Nugalėjo 8a klasės berniukai. Pavieniai žiūrovai rungėsi šaškių turnyre. Ypač didelio dėmesio sulaukė 5a klasės mokinių mestas iššūkis mokytojų komandai dalyvauti keturių estafečių rungtyse, kurios baigėsi lygiosiomis. Visi šventės dalyviai po renginio maloniai bendravo gimnazijos skaitykloje: dalinosi įspūdžiais, stebėjo trumpą pristatymą apie sveiką maistą ir žiūrėjo „Sportiškiausia šeima 2010“ nuotraukas. Šventės šurmulį dar ilgai prisimins ir dalyviai, ir žiūrovai. Manau, visi lauks kitų metų renginio, kuri planuojame organizuoti visiems patogesniu laiku.

Nuoširdžiai dėkoju šeimoms, žiūrovams ir mokytojams, prisidėjusiems prie šios šventės vykdymo ir organizavimo. Renginiui panaudotos Švenčionių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos sveikatos projekto „Judink savo kūną“ ir gimnazijos 2 procentų pajamų mokesčio lėšos.

                                                                             Zigmo Žemaičio gimnazijos kūno kultūros mokytoja Irina Burokienė

 


Magiškosios dienos pašnekesiai

2011 metų 11 mėnesio 11 dieną aštuoniolika 1-ųjų gimnazijos klasių mokiniai išvyko į susitikimą su Jonu Vaiškūnu, Molėtų krašto muziejininku, kuris 1979 metais baigė Švenčionių Z.Žemaičio vidurinę mokyklą. Vėliau mokėsi Vilniaus universiteto Fizikos fakultete, dirbo Lietuvos mokslų akademijos Fizikos instituto Lazerinės optikos skyriaus stažuotoju-tyrėju, vyr. inžinieriumi, Astrofizikos skyriaus vyr. inžinieriumi, kurį laiką buvo Lietuvos Etnokosmologijos muziejaus mokslinis bendradarbis, muziejininkas. Su projekto „Drąsinkime ateitį“ Garbės galerijos nariu Jonu Vaiškūnu susitikome Molėtų krašto muziejuje. Manėme, jog jis ilgai ir nuobodžiai kalbės apie mums ne visai suprantamus dalykus. Žodis ,,fizika“  ne vienam asocijuojasi su skaičiavimais, monotonišku pasakojimu. Nepaisant to, kad J. Vaiškūnas yra fizikas, etnoastronomas, jis nėra nuobodus žmogus. Kai Garbės galerijos narys pradėjo kalbėti, tarsi sustojo laikas, o mus visus jis užbūrė savo paprastumu ir originalumu. ,,Aš esu Dievas tėvas, Sūnus buvau, o Šventoji dvasia dar būsiu“,-  toks drąsus teiginys privertė suklusti kiekvieną iš mūsų. Be galo keista, bet savotiškai įdomu, kai muziejininkas, pasakodamas apie gyvenimą, aiškindamas, kas mes esame ir kuriuo tikslu buvome pasiųsti į šį pasaulį, staiga pašoka iš savo vietos, pribėga prie vieno iš mūsų, pagriebia už kojos ir ramiu veidu paklausia: „O ką tu manai?“ Sunku įsivaizduoti, kad  garbaus amžiaus žmogus, kalbėdamas apie rimtus dalykus, pradėtų juokauti: „Kas ten stovi? Estas bėga.“ Kai tai pats pamatai ir išgirsti, nuomonė apie tiksliųjų mokslų srities atstovus pasikeičia. Mane labiausiai žavi tai, kad J. Vaiškūnas yra įvairiapusiška asmenybė. Jis astronomas, fizikas, bet  gali puikiai samprotauti apie gyvenimą, kalbėti apie tai, kas įdomu mums. Dauguma žmonių, ruošdamiesi kalbėti, daro pateiktis, rašo planus, o štai Jonas Vaiškūnas kalba ekspromtu. Pasakoja, kad amerikiečiai mūsų „bobutes“ vadina vergėmis dėl to, kad jos viską atiduoda savo vaikaičiams, išvykstantiems studentauti. Jis pataria baigus mokyklą kuo greičiau pradėti dirbti, tuomet kils mūsų vertė. O štai pats galbūt pritrūkęs minčių iš kišenės išsitraukia paprastą pirkinių sąrašą ir sugeba pateikti pavyzdžių. Jonas Vaiškūnas sako, jog gyvenimas nėra paprastas, niekas mums neduos to pirkinių sąrašo, kuriame bus parašyta, ką turime padaryti. Taip būtų neįdomu. Pašnekovas tvirtina, kad gyvenime reikia laikytis esminių taisyklių jas laužant, t.y. laikytis Dešimties dievo įsakymų. Tikriausiai daugelis iš mūsų pasakys, kad tai absurdas. Kaip galima laikytis dievo įsakymų ir juos laužyti tuo pačiu metu? Pasirodo, jų nelaužyti yra neįmanoma. Štai mes, žmonės, negalime nežudyti. J. Vaškūnas tuoj pat pateikia pavyzdį iš pasakos apie paršiuką Čiuką. Kažkas užaugina paršiuką, jį myli, augina,  o vėliau papjauna tam, kad mes galėtume skaniai pavakarieniauti. Mes jį nužudome tam, kad pasisemtume energijos ir galėtume užauginti tris tokius paršiukus Čiukus. Privalome sulaužę bent vieną įsakymą parodyti, kad sulaužėm jį dėl kažkokios priežasties. Pasisėmę energijos vėl galime kurti ir atstatyti padarytą žalą. Garbės galerijos narys įdomiai pasakojo apie tai, kaip reikia kurti, kaip nugalėti velnią. Sako, reikia kurti taip, kad po mūsų pasaulyje kažkas liktų. Tas kūrinys – viskas, ką mes darome, kad su kaupu grąžintume skolą už tai, ką padarėme blogai. Bet mus visada lydi ir priešingybė Dievui – velnias. Juo esame įpratę laikyti visus, kas veda iš kelio ir ragina daryti blogus, klaidingus sprendimus. Žinoma, niekada dėl to nekaltiname savęs. Turime išmokti nugalėti velnią, tūnantį savyje, kitaip sakant, patį save. Buvęs mūsų mokyklos mokinys mokė, kaip nugalėti save. Atrodo, tai labai paprastas, bet ir įdomus, keistas būdas. Reikia susirasti vietą, kur mums niekas netrukdytų, galėtume klausytis garsų, kurių paprastai negirdime – vėjo, medžių ošimo. Visas pasaulis aplink mus turi dingti. Tuomet atidarome savo nervus, esame visiškai pažeidžiami. Net kažkur toli nuaidėjęs šuns lojimas mus gali sudirginti. Ir kuo ilgiau būsime pažeidžiami, tuo  dažniau mus aplankys ramybė, lengviau galėsime grįžti į savo pasaulį ir kurti – daryti tai, ką geriausiai sugebame. Pokalbis su Jonu Vaiškūnu prabėgo labai greitai, nespėjome nueiti prie dangaus šviesulių stebyklos, todėl pratęsti  magiškosios dienos pašnekesių pažadėjome atvykti lygiai po metų.  Labai didžiuojuosi, kad mūsų gimnazijoje mokėsi  šis įdomus, kūrybingas, talentingas žmogus, puikus pašnekovas.

Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos 1a gimn. kl. mokinė Miglė Slabadaitė


        Konkursas „ Pildyk talentai“

Š.m. lapkričio 16 d. gimnazijoje vyko konkursas „ Pildyk talentai“, kurio metu mokiniai turėjo galimybę pademonstruoti savo talentą komisijos nariui, grupės „Kastaneda“  lyderiui Lukui Pačkauskui bei jo asistentei.

Nors gimnazijoje mokosi daug talentingų mokinių, bet šį kartą savo sugebėjimus pademonstravo 2c kl. mokinė Agnė Paulavičiūtė, 1b kl. mokiniai  Viltė Stefanija Duksaitė bei Darius Ivancov, 1a kl. mokinė Miglė Slabadaitė, ir 1a kl. mokinė Šarūnė Dragūnaitė. Kiekvienas iš dalyvių žavėjo publiką savo nuoširdumu, talentu bei drąsa, tačiau į kitą konkurso etapą komisijos nariai privalėjo išrinkti tik vieną dalyvį.

Mokinių atliekami pasirodymai buvo filmuojami. Kiekvienos mokyklos nugalėtojo įrašas bus talpinamas internetinėje svetainėje  http://suzibek.pildyk.lt.

Kadangi šis konkursas nepaskutinis, norėčiau paskatinti ir kitus mokinius dalyvauti ir nebijoti parodyti, ką gali.

                                                                                                                 Viltė Stefanija Duksaitė 1b


Aš tave matau ir noriu padėti

Tokį projektą mums pasiūlė klasės auklėtoja E.Nilovienė. Nutarėme pabandyti. Darbus pradėjome lapkričio 7 d. Sužinojome, kad Lietuvoje yra labdaros ir paramos fondas ,,Algojimas“, dirbantis su šeimomis, kuriose auga negalią turintys vaikai. Lietuvoje neįgalių vaikų yra apie 30 000. Ar mes juos matome, ar norime padėti?

Pradėjome nuo piešinių. Per dailės pamokas kartu su mokytoja J.Dindiene pabandėme išreikšti savo požiūrį ir jausmus, susijusius su neįgaliaisiais, toleranciją jiems. Per lietuvių kalbos pamokas (mokytoja V.Petkevičienė) rašėme rašinėlius apie toleranciją, apie mūsų pačių sutiktus neįgaliuosius ir elgesį su jais. O per muzikos pamokas mokytojas K.Pranskus paragino sukurti dainą mūsų projekto tema. Pasirodė, kad mes galim!

Ištiesiu tau ranką Šiandien gera diena prasidės nuo  mūsų visų, Pabandykime būti kartu, nes mes pasaulio dalis. Aš matau tave ir galiu tau padėti, Nes tikrai žinau, kad tu moki mylėt. PR. Ištiesiu tau ranką, tarsiu tau žodį Parodykim pagarbą vienas kitam, Nors esam skirtingi, bet kartu ir vienodi, Padarykim pasaulį gražesnį šiandien. Gal būt mes kitokie, ar kažkuo nusiminę, Negerbiam net kartais patys savęs, Pabandykim draugauti, gerbti viens kitą, Kad galėtume būti mes tikrais draugais. Pirmųjų sėkmių įkvėpti dirbome toliau. Per informatikos pamokas kartu su mokytoja M.Gučiene darėme plakatą, kuriame kiekvienas palikome savo rankos antspaudą, tarsi norėdami prisidėti prie labdaros telemaratono ,,Ištiesk gerumui ranką“.

Per technologijų pamokas (mokytojas V.Valeika) gaminome dirbinius, kuriuos padovanosime Vaikų globos namų auklėtiniams. Per tikybos ir etikos pamokas kalbėjome apie toleranciją ir pagarbą neįgaliam žmogui (mokytojos T.Matukienė ir Š.Garlienė). Mokytojos Š.Garlienės parodytas vaizdo įrašas dar labiau sustiprino norą padėti neįgaliesiems. Per klasės valandėlę gimnazijos spec.pedagogė S.Boreikienė paaiškino mums, kaip elgtis su neįgaliaisiais bendraamžiais. Pabuvome ,,aklaisiais“ ir ,,nebyliais“… Nelengva! Bibliotekininkė G.Ciukšienė pasiūlė mums paskaityti grožinės literatūros knygas, kuriose aprašoma draugystė su neįgaliaisiais.

Mes labai stengėmės. Ir jau gavome dovanų – ,,neGalios nePaliesti“atvirukus. Šiandien galime jau pasakyti truputį kitaip: ,,Aš tave matau, suprantu ir noriu su tavimi bendrauti“.

Švenčionių Z.Žemaičio gimnazija 6b klasė Smiltė Jonušaitė

Fotografavo Ernestas Guobys Virgilijus Cicėnas


Spalio 21 dieną į kolektyvinę mankštą įsiliejo šimtai jaunimo kolektyvų

2011 m. spalio 21 d. 11.00 val. visose šalies ugdymo įstaigose vyko masinė mankšta „Augsiu aktyvus 2011“. Programos tikslas paskatinti jaunus žmones keisti nejudrų gyvenimo būdą į sveikesnį ir aktyvesnį. Pagal „Iniciatyvos fondo“ programų koordinatorės Ingos Smirnovienės duomenų,  masinėje mankštoje „Augsiu aktyvus 2011″dalyvavo beveik 112 tūkst. auklėtinių ir pedagogų iš 711 Lietuvos darželių, mokyklų ir gimnazijų. Daug didesnis nei tikėtasi dalyvių skaičius parodė, kad pati fizinio aktyvumo mažėjimo problema yra labai aktuali, o pasirinkta akcijos forma – masinė mankšta – buvo tinkama. Pakako mažo postūmio, kad ugdymo įstaigos ir jų auklėtiniai noriai prisijungtų prie akcijos. Akcijos organizatoriai tikisi, kad nuoseklus darbas paskatins tęstinius procesus, kurie sukels teigiamus pokyčiui formuojant palankų požiūrį į sveiką ir aktyvią gyvenseną.

Zigmo Žemaičio gimnazija taip pat neatsiliko nuo šio projekto. 5-6 klasių mokiniai ir mokytojai aktyviai sportavo aktų salėje. Kūno kultūros mokytoja I. Burokienė pravedė nuotaikingą mankštą, o mokiniai pažadėjo gyventi sveikai ir aktyviai. Po mankštos kiekviena klasė pasirašė pasižadėjimus. Šiuo metu pažadų lapai kabo mokyklos sporto salės stende.Vyresniems mokiniams sporto salėje mankštą vedė mūsų gimnazijos vyrai – kūno kultūros mokytojai J. Švogžlys ir G. Šamšūra. Aktų ir sporto salėse  buvo tiek daug sportuojančio jaunimo, kiek niekada nebūna per pamokas arba sporto varžybas. Todėl  manau, kad šis projektas mūsų gimnazijos mokiniams yra tikrai naudingas ir tikiuosi, kad jis tęsis ne vienerius metus.

 

Akcijoje dalyvavusios ugdymo įstaigos parengė ataskaitas ir vaizdinę medžiagą apie mankštos masiškumą. Vadovaujantis mokyklų, darželių, gimnazijų pateiktais duomenimis, bus renkami aktyviausi ir išradingiausi ugdymo įstaigų kolektyvai, duomenys apie akcijos masiškumą bus teikiami rekordus registruojančiai agentūrai „Factum“, vaikų rašiniai, piešiniai, fotografijos bei filmuota medžiaga bus naudojama aktyvią ir sveiką gyvenseną propaguojančios vaizdinės medžiagos gamybai. Daugiau informacijos apie šią akciją www.iniciatyvosfondas.lt

Kūno kultūros mokytoja Irina Burokienė 8a klasės mokinė Kamilė Razmytė


Konkursas „ELEMENTUM“

Mūsų gimnazijos mokiniai jau antrus metus iš eilės dalyvauja atviro tarptautinio projekto, biologijos ir chemijos internetiniame „ELEMENTUM“ konkurse. Konkurso metu mokiniai pasitikrina žinias, palygina jas su savo ir kitų šalių mokinių rezultatais. 2011 metų pavasarį vykusiame konkurse mūsų gimnazijos 4c klasės mokinė Aurelija Daškevičiūtė tapo nugalėtoja. Amžiaus grupėje (Ignis) užėmė 3-čią vietą. Renginio organizatoriai Aurelijai įteikė dalyvio sertifikatą ir malonias atminimo dovanėles.

Chemijos mokytoja Virginija Cicėnienė

 


Sėkmės pamoka

Gegužės 5 dieną 3 – ųjų gimnazijos klasių mokiniai turėjo galimybę pabendrauti su projekto „Drąsinkime ateitį“ Garbės galerijos laureate Gražina Čereškevičiene. Švenčionių rajono apylinkės teisėja mums vedė sėkmės pamoką. Viešnia pasakojo apie tai, kaip baigusi vidurinę mokyklą siekė užsibrėžto tikslo – studijavo teisę, įgijo praktinių įgūdžių dirbdama šioje srityje. Apie teisininko profesiją sužinojome daug įdomių ir reikalingų dalykų. Gražina Čereškevičienė sakė, jog dirbti teisės srityje nėra lengva, bet nenuobodu. Kartais pamąstydavau apie tai, kad teisėjai turėtų būti nejautrūs žmonės. Jie paskelbia nuosprendį ir, rodos, veide nematyti jokių emocijų. Pasiklausiusi Garbės galerijos narės supratau, kad juos kiekviena byla jaudina savaip. Pasitaiko įvairiausių atveju, kurie ir stipriausiam sukelia graudulį ir priverčia darbą baigti tik sutemus. Teisėja aiškino, kad moterims šį darbą dirbti sunkiau, nes taip gamta lėmė – „mes viską filtruojame per širdį, o vyrai per smegenis“. Reikia būti labai stipriam psichologiškai, kad galėtum sėkmingai dirbti teisėjo ar kitokį su teise susijusį darbą. Paklausus, ar jau besimokydama mokykloje norėjo tapti teisininke, net nedvejodama atsakė teigiamai. Nuo mažų dienų ją traukė ši profesija. Į klausimą, kodėl būtent ši sritis traukė labiausiai, Gražina Čereškevičienė sakė: „Mano tėtis buvo mokytojas ir labai norėjo, kad aš būčiau advokatė, nuo mažų dienų skiepijo tai, ko pats negalėjo pasiekti“. Viešnia prisiminė mokymosi metus, kai kuriuos mokytojus. Jai ypač patiko lietuvių kalba. Garbės galerijos narė dažnai prisimenanti savo lietuvių kalbos mokytoją Stunžėnienę, o ypač tada, kai per skubėjimą paliekanti sprendimuose stiliaus ar rašybos klaidų.

Mums, besirenkantiems savo gyvenimo kelią, ši pamoka buvo ypač reikalinga. Galbūt po jos kai kas apsispręs nesirinkti teisės, nors anksčiau apie tai svajojo. O gal kai kurie kaip tik suprato, jog ši profesija yra jiems tinkamiausia. Po susitikimo Gražina Čereškevičienė sutiko pabendrauti su „Zigmuko“ redakcijos nariais ir atsakyti į keletą klausimų. Ar sunku buvo mokytis? Mokytis visada sunku, bet turi būti ir įdomu. Kai įdomu ir sunku, tada būna rezultatas. Devyniasdešimt devyni procentai darbo ir vienas procentas gabumų, talento ir gali būti labai puikus rezultatas. Aš visada šią taisyklę prisimindavau, ypač kai kas nors nesisekdavo. O mokytis reikia visą gyvenimą. Kokių bruožų reikia turėti norint dirbti teisės srityje? Atsakingumo, pareigingumo, tolerancijos, supratimo, reikia ir ištvermės. Be galo daug ištvermės. Ar jums patinka dirbti teisėja? Taip. Nepatinka tik per dideli darbo krūviai. Ar daug netikėtumų, nenumatytų atvejų pasitaiko dirbant teisėja? Turi taip organizuoti darbą, kad tų netikėtumų, nenumatytų atvejų neliktų. Bet pasitaiko visaip. Ar norėtumėte vėl sugrįžti į Zigmo Žemaičio gimnazijos suolą, tapti mokine? Manau, kad išsigąstų mokytojai, kadangi yra daug jaunesnių už mane. Kita vertus, dabar jau ir Lietuvoje yra pagyvenusių žmonių, kurie grįžta į universitetus ir mokosi. Yra netgi tam tikros programos, išėję į užtarnautą poilsį, siekia mokslo aukštumų. Juk kaip sakiau, mokytis reikia visą laiką, nes tuomet senėjimo procesas vyksta lėčiau. Ko palinkėtumėte „Zigmuko“ skaitytojams ir visiems gimnazistams ? Žinoti savo pareigas, teises, mylėti artimą ir nedaryti to, ko nenorėtum, kad būtų daroma su tavimi.

Ingrida Čičiurkaitė

Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos 3a gimn. klasės mokinė

 

Kalendorius
2024 m. balandžio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Vas    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Pamokų laikas
1.8:00 - 8:45
2.8:55 - 9:40
3.10:00 - 10:45
4.10:55 - 11:40
5.12:00 - 12:45
6.12:55 - 13:40
7.13:50 - 14:35
8.14:45 - 15:30
9.15:35 - 16:20
Pamokų laikas trečiadieniais (po trijų pamokų visiems mokiniams vyksta klasių valandėlės)
1.8:00 - 8:45
2.8:55 - 9:40
3.10:00 - 10:45
4.11:30 - 12:15
5.12:35 - 13:20
6.13:30 - 14:15
7.14:20 - 15:05
Svarbu
Pamokų tvarkaraščiai