Pranešti apie patyčias
Olweus programa

Ankstesnės žinutės
Atsisiuntimai

Ugdymas karjerai

Ugdymas karjerai  kryptinga  veikla, skirta karjeros kompetencijoms įgyti. Šiuo atveju karjera suprantama kaip visą žmogaus gyvenimą trunkantis procesas, atsižvelgiant į asmens raidos ypatumus, kintamas visuomenės ir darbo rinkos sąlygas. Sėkmingą asmens karjerą nusako gebėjimas mokytis visą gyvenimą, reaguoti į pokyčius visuomenėje ir darbo rinkoje.

PASKIRTIS

Padėti mokiniui sėkmingai planuoti savo karjerą. Kiekvienas mokinys  turi išmokti konstruktyviai žvelgti į ateitį:  išmokti sistemingai kaupti žinias, lavinti gebėjimus, ugdytis kompetencijas, padėsiančias rinktis studijų kryptį, profesinę veiklą, bei planuoti savo vietą darbo rinkoje.

TIKSLAS

Sudaryti sąlygas mokiniams ugdytis karjeros kompetencijas, kad mokinys sėkmingai pasirinktų tolesnę mokymosi kryptį, profesiją arba darbinę veiklą, pereitų iš mokymo aplinkos į darbinę aplinką.

UŽDAVINIAI

Siekiama, kad mokiniai:

·         Pažintų  savo asmenybės savybes, gabumus, interesus, galėtų juos kritiškai vertinti ir taikyti planuojant ir įgyvendinant savo karjerą.

·         Gebėtų rasti reikalingą informaciją  apie profesijas, tolesnio mokymosi, darbo ieškos ir įsidarbinimo galimybes.

·         Įvertintų darbo pasaulio kaitos tendencijas ir gebėtų jas analizuoti planuojant savo karjerą.

·         Gebėtų koreguoti karjeros ir gyvenimo tikslus, atsižvelgiant į asmeninius ir aplinkos pokyčius.

·         Būtų pasirengęs sėkmingai pereiti į kitą karjeros aplinką ir ieškoti darbo.

 

 Karjeros koordinatorius mokiniams padeda:

 

·         Išsiaiškinti  karjeros žingsnius.

·         Išsitirti   mokymosi stilių, stipriąsias puses, polinkį į tam tikrą veiklą.

·         Išsiaiškinti, koks mokinio  profesinis kryptingumas, kokios profesijos jam  labiausiai tinka.

·         Rasti informaciją, kur galima mokytis norimos specialybės.

·         Rasti reikalingą  informaciją profesinio informavimo leidiniuose, virtualioje erdvėje.

 

Ugdymo karjerai veikos

Mokytojai daug naudingų užduočių ras ,,Mokytojo knygoje“, mokiniai -,,Mokinio knygoje“. Visą veiklų planą pristatys koordinatorius.

Veiklas sudarys susitikimai su įvairių profesijų žmonėmis, integruotos pamokos, asmeninės ir grupinės konsultacijos, susitikimai su buvusiais gimnazijos mokiniais, įvairių veiklų praktiniai išbandymai.


Naudinga informacija:

www.aikos.smm.lt | www.lamabpo.lt  |  www.cvonline.lt  | www.ldb.lt  | www.darborinka.lt

www.kurstudijuoti.lt  | www.studijos.lt  | www.karjeroscentras.lt | www.tinklas.lt http://www.nec.lt

http://www.euroguidance.lt  | http://www.vsf.lt | http://www.skvc.lt | http://www.balticstudent.lt

 

http://www.studinfo.lt


Svečiuose – Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos atstovai 

Gegužės 7 dieną gimnazijoje viešėjo Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos atstovai – kapitonas Dmitrij Sidenica bei kariūnai Justinas Bendaravičius ir buvęs mūsų gimnazijos mokinys Rokas Mastenica.

Gausiai susirinkusiems mokiniams svečiai pristatė savo įstaigą, pakvietė ateityje tapti jos studentais!

 


Karjeros diena

Balandžio 26 diena Švenčionių Z.Žemaičio gimnazijoje buvo ypatinga. Sulaukėme būrio įdomių žmonių, norinčių pasidalinti savo profesine bei gyvenimiška patirtimi. Gimnazijoje buvo vedamos integruotos karjeros pamokos. Jaunam žmogui sunku susivokti profesijų įvairovėje, tad svečiai čia buvo puikūs pagalbininkai – kiekvienas stengėsi atskleisti savo profesijos subtilybes.

1

    Su pirmųjų gimnazijos klasių mokiniais susitiko ,,Sodros“ darbuotojai – A. Vilkuotienė, Švenčionių poskyrio klientų aptarnavimo skyriaus vedėja, ir R. Achranovičius, Zarasų poskyrio klientų aptarnavimo skyriaus vedėjas. Jie papasakojo mokiniams apie socialinio draudimo darbuotojo profesiją, ,,Sodros“ funkcijas ir kt. Svečiai akcentavo, kad be profesinių gebėjimų labai svarbu yra gebėjimas bendrauti, nuoširdžiai sprendžiant žmonių problemas. Mokinai aktyviai atsakinėjo į  svečių klausimus.

2

     Su ugniagesio gelbėtojo profesija, ugniagesio karjeros galimybėmis ir profesinėmis perspektyvomis mokinius supažindino Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Švenčionių  PGT VPPP  inspektorė  I. Laurinavičienė ir vyresnysis inspektorius A. Ustinovičius. Sėkmingą ugniagesio gelbėtojo darbą lemia drąsa, emocinis stabilumas, mokėjimas dirbti komandoje. Būtina greita reakcija, gera fizinė sveikata bei ištvermė.

3

   Apie bibliotekininko profesijos subtilybes kalbėjo Švenčionių viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo ir bibliografinio – informacinio skyriaus vedėja L. Untanienė ir bibliografė J. Politienė. Vedėja  pabrėžė, kad visiems, kas myli žmones, mėgsta įdomų bendravimą su įdomiais žmonėmis, tikrai ši specialybė pati tinkamiausia.

4

   Susitikę su Vilniaus teritorinės darbo biržos Švenčionių skyriaus vyresniąja  specialiste Sigita Čepiene 3 gimnazijos klasių mokiniai turėjo puikią galimybę pasiklausyti aktualios jiems informacijos apie paklausias ir populiarias profesijas, įsidarbinimo galimybes Švenčionyse ir aplinkinėse vietovėse, finansuojamus projektus. Apie darbo biržas dažnai sudaroma klaidinga nuomonė – esą, ten eina tik tie, kurie niekam tikę. Iš tikrųjų šios įstaigos atstovė pateikė daugybę konkrečių pavyzdžių iš savo aplinkos ir įrodė, kokių galimybių norintiems kažką pasiekti profesinėje srityje gali atsiverti, tarpininkaujant būtent darbo biržai.

5

   Buvusio gimnazijos mokinio D. Jakubausko pokalbis  su 3-4 gimnazijos klasių mokiniais apie fotografo profesiją buvo atviras ir šiltas. Darius pasakojo apie studijas Vilniaus dizaino kolegijoje, apie darbo pradžios sunkumus, apie savo verslo pradžią. „Dalis žmonių fotografuodami tiesiog įamžina savo kasdienį gyvenimą, kiti stengiasi užfiksuoti gamtos reiškinį ar faktą.  Bet ar fotoaparatą rankose laikantis žmogus savaime tampa tikru fotografu? Riba tarp fotografo-mėgėjo ir fotografo-profesionalo yra“, – sako Darius.

6

  Gimnazijos psichologė J. Pošiūnienė susitikime su mokiniais sakė, kad psichologo profesija vis dar yra gana mistiška ir miglota sritis mūsų visuomenėje. Galbūt dėl to ji apaugusi įvairiausiais mitais, kurie trukdo žmonėms atrasti pagalbą ir spręsti kylančias problemas. Kiekvienas žmogus yra unikalus, todėl ir problema yra unikali. Juk žmonės skiriasi charakteriu, įsitikinimais, vertybėmis, patirtimi, tad net ir į, atrodytų, panašią problemą kiekvienas žmogus žvelgia skirtingai.

7

  Abiturientai susitiko su ,,Kalba. Lt“ vadybininku Vytautu Masioku. Klausytis paskaitos ar aktyviai bendrauti? Kas įdomiau? Žinoma, įdomesnis yra dialogas. Tokioje paskaitoje laikas neprailgsta – 45 minutės pralekia akimirksniu. Abiturientai per tą laiką sužinojo apie studijas užsienyje ir Lietuvoje. Svarbu tai, kad informacija perteikta įdomiai, daugelis dalykų pasakojama iš patirties. Susirasti informacijos apie studijas šiais laikais sugeba visi, bet tai, kas parašyta, kartais interpretuojama kitaip. Tad šis pokalbis buvo labai naudingas.

8

  Mokiniai dalyvavo ,,Swedbank“ vyriausiojo ekonomisto dr. Nerijaus Mačiulio tiesioginėje vaizdo pamokoje ,,Ką mes ,,dirbsime“ po 20 metų?“ Pamokos pradžioje ekonomistas išvardijo profesijas, kurias jis ketino rinktis, aptarė darbus, kuriuos dirbo, ir galiausiai priėjo išvados, kad ,,mokytis visą gyvenimą taps norma“. Abiturientai sužinojo apie ateities profesijas ir darbo rinkos poreikius,  kad daugelyje sričių žmogų pakeis robotai, finansų srities specialybes.

mru

  Tądien gimnazijoje viešėjo ir MRU profesorė Kristina Schimmels iš Amerikos, Oklahomos valstijos. Mykolo Romerio universitete ji dėsto lingvistiką ir užsienio kalbų dėstymo metodus. Kartu su profesore atvyko dvi studentės: lietuvė Paulina ir Rita iš Izraelio. Studentės papasakojo apie savo studijas MRU ir pakvietė mūsų gimnazijos mokinius prisijungti prie šio universiteto studentų.

  Karjeros dienos renginių tikslas – įkvėpti, motyvuoti, skatinti jaunimą rinktis patinkančias  profesijas, ateityje garantuosiančias mėgstamą darbą.  Manau, tokie susitikimai padės mokiniams pasirinkimo kryžkelėje.

Švenčionių Z. Žemaičio gimnazijos karjeros specialistė Asta Abramovičienė


MRU atstovės gimnazijoje

mru

Šiandien gimnazijoje viešėjo MRU profesorė Kristina Schimmels iš Amerikos, Oklahomos valstijos. Kristina savo linksmu požiūriu į gyvenimą ir amerikiečių-anglų kalba sužavėjo gimnazistus. Lektorė į Lietuvą prieš ketverius metus atvyko iš Kinijos, Džinano miesto. Mykolo Romerio universitete ji dėsto lingvistiką ir užsienio kalbų dėstymo metodus.

Kristina yra ne tik vokiečių, škotų ir anglų kilmės, bet turi ir indėnų kraujo. Priklauso čoktų genčiai ir turi Amerikoje išduotą kortelę, kuri liudija, kad ji yra Amerikos indėnų palikuonė. Kai buvo Amerikoje, lektorė gyveno žemėje, kuri priklauso šiai genčiai. Profesorė K.Schimmels papasakojo daug įdomių dalykų apie Amerikos indėnus ir reikšmingesnius istorinius įvykius.

mru1

Kartu su profesore atvyko dvi studentės: lietuvė Paulina ir Rita iš Izraelio. Studentės papasakojo apie savo studijas MRU ir pakvietė mūsų gimnazijos mokinius prisijungti prie šio universiteto studentų.

mru2


Planuok karjerą atsakingai

Kovo 4 d. 2c ir 2b gimnazijos klasių mokiniai dalyvavo Vilniaus Teritorinės Darbo Biržos Švenčionių skyriaus jaunimo darbo centro vykdomoje  akcijoje ,,Planuok karjerą atsakingai“. Gimnazijoje lankėsi centro vyr. specialistė Jelena Čebotariova. Antrų gimnazijos klasių mokiniams sudarinėjant individualias vidurinio ugdymo programas 2016-2017 mokslo metams labai svarbu susimąstyti apie savo pomėgius, polinkius ir gabumus. Todėl mokiniai atliko asmenybės interesų, polinkių ir kitus testus. Jaunimo darbo centro specialistė pristatė centro funkcijas ir pakvietė mokinius apsilankyti centre.


Susitikimas su savanoriais

Vasario 26 d. gimnazijoje lankėsi Jolita Gruzdaitė Lietuvos kariuomenės, Krašto apsaugos Savanorių pajėgų Vilniaus regiono karo prievolės ir komplektavimo skyriaus Ignalinos poskyrio specialistė, kuri skaitė paskaitą tema „Supažindinimas su Lietuvos kariuomene ir tarnybos būdų pristatymas“. Kartu atvyko ir Švenčionių 808 kuopos vadas kpt. Tomas Sasnauskas su šauktiniais. Jie supažindino mokinius su savanoriškos veiklos galimybėmis Lietuvoje.

Karjeros koordinatė

Asta Abamovičienė


Paroda ,,Studijos“ 2016

Vasario 5d ketvirtų, trečių ir antrų gimnazijos klasių mokiniai su mokytojais V. Cicėniene, A. Abramovičiene bei L. Chaleckiene lankėsi parodoje ,,Studijos“.  Mokiniai dalyvavo įvairiuose konkursuose, diskusijose, domėjosi studijų programomis bendravo su studentais bei dėstytojais. Įdomios mokiniams buvo Vilniaus Gedimino technikos universiteto paskaitos. Mokinių susidomėjimo susilaukė paskaita ,,Ar ateities pastatai vartos tik  žaliąją energiją?“ Neišdildomą įspūdį mokiniams paliko verslo konsultanto, personalo atrankos eksperto Sauliaus Jovaišo diskusija tema ,,Kaip pasirinkti profesiją“. Jis aiškiai mokiniams nurodė ėjimo sėkmingos karjeros link žingsnius. Mokytojos dalyvavo konferencijoje ,,Ateities mokykla. Pokyčiai šiandien“. Po kurios sekė aštrios diskusijos tema ,,Ko trūksta Lietuvos mokyklai?“ Išvykos metu daugelis mokinių gavo atsakymus į iškilusius karjeros klausimus.

Karjeros koordinatorė

Asta Abramovičienė


Vizitas į teismą

             Spalio 24d., Konstitucijos dienos išvakarėse, grupė trečių ir ketvirtų Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos klasių mokinių su istorijos mokytoja V. Jaksebogiene ir profesinio veiklinimo organizatore A. Abramovičiene viešėjo Švenčionių apylinkės teisme. Susėdus posėdžių salėje, atsidarius durims bei posėdžio sekretorei paskelbus: „Teismas eina, prašom stoti“ visi suskubo atsistoti. Pro duris įžengė teismo pirmininkas A. Sakevičius, pasipuošęs mantija bei teisėjo ženklu. Tokia aplinka privertė visus pasijusti taip, tarsi dalyvautume tikrame teismo posėdyje. Pirmiausia teismo pirmininkas paprašė kelių mokinių, kaip tikro teismo dalyvių, prisistatyti bei supažindino su teismo posėdžių tvarką. Tuomet užsiminė apie konstitucijos dieną, kuri yra švenčiama spalio 25d. Teisėjas pasiteiravo, ar gimnazistai laikė konstitucijos egzaminą. Sužinojęs, kad daugelis viešėjusių jį laikė bei tuo domisi, teismo pirmininkas apsidžiaugė. Susitikimo metu buvo pristatyta Švenčionių apylinkės teismo, kuris šiais metais švenčia septyniasdešimt penkerių metų jubiliejų, istorija. Pristatytos su teismu susijusios profesijos, paaiškinta, kokie reikalavimai keliami tam tikroms pareigoms, nuo asmeninių savybių bei gebėjimų iki atsakomybių. Aktyviausiems susitikimo dalyviams buvo įteikta Lietuvos Respublikos Konstitucija.

        

Gintarė Ždanaitė


Knygos kelias

,,Jaunieji profesijos koordinatoriai‘‘ vadovaujami mokytojos Astos Abramovičienės dalyvavome Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos inicijuotame projekte ,,Vertėjų pamokos jaunimui“. Pirmiausia susitikome su vertėja Vilija Gerulaitiene. Ji verčia knygas iš vokiečių kalbos. Beje, ji pernai lankėsi gimnazijoje ir daug pasakojo apie savo profesiją, o dabar turėjome galimybę sužinoti dar daugiau apie vertimo subtilybes. Vilija mus nusivedė į Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos būstinę, kur susipažinome su šios sąjungos pirmininke Rasa Matuliavičiene. Pirmininkė mus maloniai priėmė ir papasakojo apie savo profesiją.

Po malonaus pokalbio Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos būstinėje pasukome į modernią ir šiuolaikišką knygų spaustuvę ,,Petro ofsetas“. Ten mus pasitiko maloni spaustuvės darbuotoja, kuri taip pat pasakojo apie savo profesiją. Vėliau ji mums surengė ekskursiją po spaustuvę, parodė knygos kelią nuo maketo gavimo iki galutinio rezultato – knygos su gražiais viršeliais. Buvo labai įdomu pamatyti visą šį procesą. Na, o vėliau vykome į knygų leidyklą ,,Alma littera“. Ten mūsų jau laukė leidyklos darbuotoja Ramunė. Ji labai įdomiai pristatė leidyklą ir savo profesiją, supažindino su redaktore, kuri taip pat pateikė nemažai informacijos apie savo profesiją, reikalingą išsilavinimą. Apie knygų leidybą šnekėjomės su leidyklos vyriausiu dailininku Linu Spurga.

Simona Pošiūnaitė 


Vertimas – tiltas tarp kultūrų

Gegužės 7 d. gimnazijoje vyko susitikimas su vertėja Vilija Gerulaitiene. Ji mokiniams papasakojo apie vertėjo profesiją, akcentavo, jog vertėjas turi labai daug žinoti apie tautų, kurių kūrinius verčia į savo kalbą, kultūrą, papročius, istoriją. Galbūt dėl to ji ne tik verčia knygas iš vokiečių kalbos, bet ir dirba Istorijos institute, vasarą vokiškai kalbantiems turistams pasakoja apie mūsų šalį. Buvo įdomu klausytis apie Šv. Jeronimą, vertėjų globėją, Babelio bokštą, pirmuosius vertėjus. Vilija Gerulaitienė priminė mokiniams spaudos draudimo laikotarpį, kovą dėl jos atgavimo. Simboliška, kad šis susitikimas vyko Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Mokiniai suprato, kad būti vertėju reikia daug kantrybės, užsispyrimo (viešnia minėjo, kad per dieną kartais išverčianti tik du puslapius). Be to, būtina viskuo domėtis, keliauti, bendrauti su žmonėmis.

Laima Juodagalvienė


Ateities karjera – kas tai?

 

Balandžio 11 d. 1c gimnazijos klasės mokinių komanda „Lietaus vaikai“ dalyvavo ugdymo karjerai konkurse „Ateities karjera – kas tai?“, vykusiame Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijoje. Į konkursą atvyko Švenčionių ir Ignalinos rajonų ugdymo įstaigų komandos. Visų komandų programos buvo įdomios ir skatino ugdyti karjeros kompetencijas bei tarpusavio bendradarbiavimą. Mūsų gimnazijos komanda pasirinko temą „Ateities laisvalaikis“ ir puikiai ją atskleidė.

 

Karjeros koordinatorė

Asta Abramovičienė


Seminaras Vilniaus Jaunimo darbo centre

Balandžio 10 d. 1c gimnazijos klasės ir 8c klasės mokiniai vyko į Vilniaus Jaunimo darbo centrą, kur dalyvavo seminare „Moksleivi, planuok savo karjerą šiandien“. Išvykos dalyviai susipažino su Jaunimo darbo centro funkcijomis, sužinojo apie įsidarbinimo galimybes vasaros laikotarpiu bei atliko „Interesų profilio“ testą.

Karjeros koordinatorė

Asta Abramovičienė

UAB „Intersurgical“ laukia specialistų

Kovo 4 dieną rajono mokyklų direktoriai bei ugdymo karjerai koordinatoriai lankėsi UAB „Intersurgical“ ir susitarė dėl bendradarbiavimo. Pasinaudoję galimybe, kartu vyko ir grupė Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos vienuoliktokų su mokytojais Virginija Cicėniene ir Virgilijumi Cicėnu, karjeros koordinatore Asta Abramovičiene.

Personalo vadovė Ramunė Bindokienė papasakojo apie įmonės kūrimąsi ir plėtros perspektyvas. Pristatymo metu vadovė paminėjo, kad įmonė priima daug darbuotojų, bet trūksta aukštos kvalifikacijos specialistų, baigusių inžinerines specialybes. Ramunė Bindokienė maloniai atsakė į mokinių klausimus apie karjeros planavimą, chemines medžiagas, gaminių pritaikymą.

Po pokalbio visi buvome pakviesti į ekskursiją po įmonę. Dėmesį traukė didelės, puikiai sutvarkytos gamybinės patalpos, stebino robotai. Mokiniai pamatė, kaip yra gaminamos vienkartinės kvėpavimo sistemos bei jų priedai.

Kelios valandos, praleistos įmonėje, buvo labai prasmingos ir įdomios. Dėkojame UAB „Intersurgical“ vadovams ir darbuotojams už malonų ir šiltą priėmimą. Tikimės, kad mokiniai, gavę žinių, reikalingų karjeros planavimui, po studijų būtinai sugrįš į gimtąjį rajoną.

Virginija Cicėnienė

Asta Abramovičienė


Svečiuose miškininkai

   Kovo 18 dieną gimnazijoje lankėsi Onutė Gylienė VĮ Švenčionėlių miškų urėdijos ryšių su visuomene specialistė ir Adutiškio girininko pavaduotoja Irina Jusienė, kurios susitiko su aštuntųjų klasių mokiniais.

Viešnios jauniesiems miško ir paukštelių draugams pateikė daug įdomių faktų apie paukščius. Mokiniai atsakinėjo į viktorinos klausimus. Teisingai į juos atsakiusiems buvo įteiktos atminimo dovanėlės. Po mini viktorinos paaiškėjo, kad mokinių žinios apie paukščius yra geros. Vėliau aštuntų klasių auklėtojos, mokiniai bei viešnios ėjo į gimnazijos kiemelį, kur buvo įkelti inkilai.

 

                                                                           Ugdymo karjeros koordinatorė Asta Abramovičien  ė


 Informacinių technologijų profesijos

 

 Kovo 13 dieną gimnazijoje lankėsi Barclays Technologijų centro atstovai Eglė Duksaitė ir Bernardas Juzumas. Svečiai 2d gimnazijos klasės mokiniams vedė pamoką tema: IT darbo rinka ir karjeros galimybės joje. Pamokoje buvo pristatytos šios IT profesijos: paslaugų skambučių centro analitikas, programuotojas, grafikos dizaineris, duomenų centro inžinierius, kompiuterinių tinklų inžinieriaus, projektų vadovas. Gimnazistai sužinojo IT profesijų privalumus, karjeros perspektyvas, bei kaip atrodo IT versle. Svečiai atsakė į mokinių klausimus. Pamoka buvo naudinga, bei informatyvi.

Ugdymo karjerai koordinatorė Asta Abramovičienė


Finansinis mokinių švietimas

Kovo 5 dieną gimnazijoje lankėsi Swedbank asmeninių finansų instituto atstovai. Jie susitiko su 3-4 gimnazijos klasių mokiniais. Svečiai pasakojo apie tai, kas yra pinigai, kam jie reikalingi, kaip racionaliai juos tvarkyti bei paskirstyti, ar reikia taupyti, kaip atskirti norus nuo poreikių. Pokalbio metu mokiniai sužinojo, kaip spręsti svarbius finansinius klausimus. Swedbank pardavimų vadybininkas Šarūnas Stanevičius papasakojo gyvenimiškų istorijų apie netinkamą paskolų ėmimą, mokė susiplanuoti išlaidas, kalbėjo apie taupymą, atsakė į mokinių klausimus. Įgytos žinios mokiniams bus reikalingos visą gyvenimą.

Karjeros koordinatorė

Asta Abramovičienė


Nauja priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarka

LR Švietimo ir mokslo ministro 2013 m. gegužės 10 d. įsakymu Nr. V-397 patvirtinta nauja priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarka 2014 metais. Pasikeitus priėmimo tvarkai, kilo daug klausimų, todėl sausio 21 d. į gimnaziją buvo pakviesta LAMAbpo (Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendram priėmimui organizuoti) konsultantė Odeta Kardauskė.

Ketvirtųjų gimnazijos klasių mokiniai buvo supažindinti su priėmimo prašymų teikimu ir koregavimu, bendrojo priėmimo etapais, metinių įvertinimų perskaičiavimu, sutarčių pasirašymu ir kt. Trečiųjų gimnazijos klasių mokiniai, be bendrosios priėmimo informacijos, dar sužinojo, kad jie 2015 metais turės laikyti užsienio kalbos egzaminą, privalomą stojant į aukštąsias mokyklas. Po mokymų viešnia mielai atsakė į mokinių pateiktus klausimus.

Asta Abramovičienė

Karjeros koordinatorė


Įdomus susitikimas

         Gruodžio 10 dieną gimnazijoje lankėsi Vilniaus apskrities policijos komisariato Personalo skyriaus vyriausioji specialistė Sonata Bagdonienė. Ji papasakojo apie policininko profesiją, jai keliamus reikalavimus, apie būsimųjų policijos pareigūnų atrankos kriterijus. Taip pat informavo apie studijas Mykolo Romerio universitete bei Lietuvos policijos mokykloje.

         Susitikime dalyvavo ir Švenčionių rajono PK VPS Prevencijos poskyrio specialistė Diana Stūglienė. Ji kalbėjo apie jaunųjų policijos rėmėjų veiklą, aiškino, kaip jais tapti. Migracijos poskyrio specialistė Andželika Baltruševičienė supažindino su asmens dokumentų išdavimo ir keitimo tvarka.

                                                         Studijos kooperacijos kolegijoje

         Gruodžio 12 dieną ketvirtųjų gimnazijos klasių mokiniai susitiko su Vilniaus kooperacijos kolegijos karjeros koordinatoriumi, kuris pristatė studijų programas. Baigiamojo kurso studentės dalijosi kelionės pagal studijų mainų programą į Maltą ir Portugaliją įspūdžiais. Kolegijoje studijuojantis Graikijos pilietis pasakojo apie savo šalį ir džiaugėsi studijomis Lietuvoje.

Svečiuose etnoastronomas

      Gruodžio 17d. mūsų gimnazijoje lankėsi buvęs mokinys, Garbės galerijos narys Jonas Vaiškūnas – Lietuvos etnoastronomas, fizikas, muziejininkas bei Etninės kultūros globos tarybos narys. Jis pasidalino savo žiniomis apie Advento laikotarpį bei artėjančias šventes – Kūčias ir Kalėdas. Jonas Vaiškūnas labai emocingai ir įdomiai papasakojo apie mūsų protėvių tradicijas, susijusias su šiomis šventėmis, bei jų prasmę. Jis pabrėžė, jog tie simboliniai dalykai, kurių mes laikomės per šventes, yra ne kažkokie banalūs prasimanymai, o labai prasmingi dalykai, kurių reikšmingumą pastebėjo jau mūsų protėviai. Etnoastronomas teigė, kad tik pabaigę pradėtus darbus bei susitaikę su aplinkiniais, mes galėsime tinkamai pasitikti artėjančias šventes, o taip pat kitais metais pradėti prasmingus naujus darbus. Susitikimo pabaigoje Jonas Vaiškūnas visiems palinkėjo gražiai ir skalsiai atšvęsti šventes. Renginio akimirkomis galite pasigrožėti nuotraukų galerijoje.

                                                                                                                   Karjeros koordinatorė

                                                                                                                   Asta Abramovičienė


Gimnazijos karjeros diena

Lapkričio 21 dieną gimnazijoje surengta karjeros diena. Dailės mokytojos Jūratė Vitkauskienė ir Janina Dindienė organizavo mokinių piešinių parodą „Mano profesija“. Septintų klasių mokiniai, lydimi auklėtojų R. Grigonienės, M. Zenkevičienės ir A. Čereškevičiaus, lankėsi Švenčionių profesinio rengimo centre, kur turėjo galimybę stebėti ugdymo aplinką. Profesinio mokymo skyriaus vedėja Ilona Dicevičienė supažindino su profesinio mokymo programomis, papasakojo apie priėmimo tvarką.
Aštuntų klasių mokiniai lankėsi Vilniaus teritorinės darbo biržos Švenčionių skyriuje. Vyresnysis specialistas Vidas Žvirgždas supažindino klausytojus su darbo rinkos situacija Lietuvoje, Vilniaus apskrityje ir Švenčionių rajone, pasakojo apie darbo biržos funkcijas. Vėliau aštuntokai su klasių vadovais L. Chaleckiene, A. Abramovičiene ir D. Galatiltiene svečiavosi Švenčionių rajono policijos komisariate. Kelių policijos poskyrio vyresnysis patrulis Gintautas Bartaška mokiniams pasakojo apie kelių patrulio darbą, sunkumus, naujausių technologijų naudojimą.
2-3 gimnazijos klasių mokiniams vyko mokymai tema „Efektyvus laiko valdymas“. Asociacijos „Intelektinio Kapitalo Ugdymas” mokymų vadovas Aivaras Pranauskas davė nemažai patarimų, kaip planuoti laiką ir daryti sprendimus.

Karjeros koordinatorė
Asta Abramovičienė

Svečiai iš banko

Lapkričio 25 dieną gimnazijoje lankėsi banko ,,Barclays“ atstovai. Viena iš banko strategijos Lietuvoje dalių yra aktyvus įsitraukimas į švietimo institucijų specialistų IT ir inžinerijos srityse auginimą. Bankas remia aukštąsias mokyklas bei įdarbina absolventus. „Barclays“ atnaujino keturias informatikos klases Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultete. 3-4 gimnazijos klasių mokiniai sužinojo, kaip vykdoma atranka banko darbuotojo vietai gauti.

Studijos užsienyje

Lapkričio 29 dieną į susitikimą su nevyriausybinės organizacijos „Kastu International“ atstovu susirinko 2-3 gimnazijos klasių mokiniai. Prezentacijos metu mokiniai sužinojo apie švietimo sistemas, aukštąsias mokyklas bei studijų finansavimo galimybes penkiose skirtingose šalyse: Danijoje, Švedijoje, Nyderlanduose, Anglijoje bei Škotijoje. Jiems buvo paaiškinta, kaip pildant vieną stojimo anketą internetu neišėjus iš namų galima įstoti į skirtingas aukštąsias mokyklas šiose penkiose šalyse. Prezentatorius Linas Mikalainis informavo, kad organizuojamos kelionės į Danijos ir Nyderlandų aukštąsias mokyklas, kurių metu mokiniai patys gali pamatyti, kaip vyksta studijos užsienyje, pabendrauti su dėstytojais ir studentais.

Karjeros koordinatorė
Asta Abramovičienė

 


Nacionalinės karjeros savaitės renginiai

Antstolio profesija

   Lapkričio 13 d Švenčionių rajono antstolė Svetlana Kastanauskienė susitiko su 2-4 gimnazijos klasių mokiniais. Moksleiviai sužinojo, kas yra antstolis ir kur jį galima sutikti. Antstolis dažnai vadinamas pailginta teismo ranka: svarbiausias jo uždavinys yra padaryti taip, kad valstybės teismų ir institucijų sprendimai būtų įvykdyti. Daugelis žmonių skolas atiduoda ir kitokius sprendimus vykdo gera valia. Taip elgiasi ne visi, todėl daugiau kaip milijonu laiku neįvykdytų sprendimų tenka rūpintis antstoliams. Lietuvos antstolių rūmai vienija 117 antstolių, dirbančių 97 kontorose. Svetlana Kastanauskienė pristatė savo veiklos populiariąją pusę, kai antstoliai padeda žmonėms įvairiomis teisinėmis paslaugomis, ir griežtąją pusę, kai iš vieno ,,atima prievarta“ ir „atiduoda kitam“. Pateikė patarimų, kaip neįklimpti į skolas ir patiems būti savo pinigų šeimininkais.

,,Sodros“ darbuotojas

   Lapkričio 14 d. gimnazijoje lankėsi Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Utenos skyriaus Švenčionių skyriaus vedėjo pavaduotoja Irina Valiūnienė, kuri susitiko su 1b gimnazijos klasės mokiniais. Pavaduotoja apibūdino Valstybinio socialinio draudimo valdymo sistemos sandarą, viziją, misiją, strateginius tikslus, paaiškino, jog sistemoje dirba apie 3,4 tūkst. darbuotojų. Ji įvardijo Socialinio draudimo sistemos dalyvius. Mokiniai susidomėję klausėsi, kokios yra pagrindinės teritorinių skyrių funkcijos. Irina Valiūnienė pristatė ,,Sodros“ internetinę svetainę, pasidžiaugė gražiomis įstaigos tradicijomis. Informavo, kad nebūtina vykti į „Sodrą“ norint gauti informaciją apie save ar pateikti prašymą „Sodrai“. Tai galima atlikti prisijungus prie „Elektroninės gyventojų aptarnavimo sistemos“ (EGAS). Irina Valiūnienė taip pat pristatė savo asmeninės karjeros kelią.

 

 Verslininkas

   Lapkričio 15 d. gimnazijos ,,Jaunųjų karjeros koordinatorių“ būrelio nariai lankėsi Vilniuje UAB ,,Juara“. Tai yra sparčiai besiplečianti įmonė, prekiaujanti natūralia ir ekologiška kosmetika bei higienos prekėmis. Labai platus produkcijos asortimentas, padedantis išspręsti įvairias problemas, netgi tokias kaip aknė, seborėja, psoriazė, pigmentinės dėmės, vabzdžių įgėlimai. Bendrovės direktorė Jūratė Butiškienė pasakojo apie savo verslą, apie sunkumus, su kuriais susidūrė verslo pradžioje, apie darbdavio pagarbą ir rūpinimąsi savo darbuotojais. Atvykusių mokinių grupė turėjo galimybę nustatyti savo odos tipą, suprasti, kaip svarbu paauglystėje tinkamai rūpintis savo sveikata, kad vėliau nebūtų didelių problemų. Išvykos dalyviai įgavo praktinių ir teorinių žinių bei  maloniai praleido laiką, bendraudami su verslo atstovais.

Šešėliavimas

  7c klasės mokinys Dovilas Dicevičius šešėliavo VŠĮ Švenčionių rajoninės ligoninės klinikinėje diagnostikos laboratorijoje. Čia savo patirtimi dalijosi medikas – biologas Virgilijus Cicėnas. Dovilas susipažino su darbo aplinka, darbo priemonėmis bei galėjo atlikti kai kurias veiklas. Šias veiklas mokinys sieja su savo ateities profesija.

Tėvelių karjera

   Lapkričio 11-15 dienomis gimnazijoje lankėsi mokinių tėvai. Klasės valandėlių metu jie pasakojo apie savo karjeros kelią. Įdomūs ir nepakartojami buvo susitikimai su tėvais. Vienų kopimas į karjeros ,,kalno viršūnę“ yra lengvesnis, kitų sunkesnis, bet pagrindiniai svertai, kurie nulemia sėkmę yra šie: gabumai, žinios, atsakomybė ir nuolatinis tobulėjimas. Dėkojame tėvams, pravedusiems savo karjeros pamokas: Arvydui Siniui, Dainiui Juodgudžiui, Oksanai Krupeninienei, Albertui Marmai ir Ilonai Dicevičienei.

  

 

Mokytojo profesija

,,Nacionalinės karjeros savaitės“ metu mokytojai pasakojo mokiniams apie savo asmeninę karjerą. Dauguma gimnazijoje dirbančių mokytojų turi didelę pedagoginę patirtį ir aukštą kvalifikacinę kategoriją. Mokytojai kalbėjo apie dabartinius iššūkius mokytojo profesijai, apie kartų skirtumus. Mokiniams buvo įdomu klausytis mokytojų ne kaip dalykininkų, o kaip žmonių, realizuojančių savo gabumus, žinias, kuriančių ir ugdančių jauną žmogų, pasirengusį atlaikyti gyvenimo sunkumus.

Karjeros koordinatorė Asta Abramovičienė


Jaunimo savivaldos diena

2013 m. spalio 30 d. Švenčionių rajono savivaldybėje buvo surengta Jaunimo savivaldos diena. Joje dalyvavau ir aš. Šis vizitas man labai patiko bei paliko daug gerų įspūdžių. Tą dieną turėjau galimybę pabūti buhalterijos skyriuje. O labiausiai patiko dalyvauti posėdyje, kuriame diskutavome apie jaunimo problemas, taip pat aptarėme mūsų pačių rengtus projektus. Jaunimas tokių dienų metu yra supažindinamas su savivaldybės veikla, taip pat skatinamas ir toliau domėtis šia sritimi. Džiugu, kad organizatoriai ir kiti savivaldybės darbuotojai mus priėmė labai maloniai, viską paaiškino, atsakė į klausimus. Aš manau, kad tokių renginių reikia daugiau.

Jaunųjų karjeros koordinatorių klubo
narė Ernesta Januševskaitė

 Renkuosi profesiją

Spalio 9 dieną mokytojų tarybos posėdyje direktorės pavaduotoja ugdymui J.Paulavičienė atliko 2013m. abiturientų tolesnio mokymosi analizę. 69-osios laidos tolesnis mokymąsis: universitetus pasirinko 32%, kolegijas 36%, profesines mokyklas 16%, dirba 13%, registruota darbo biržoje 3% abiturientų.
Populiariausi universitetai: VU pasirinko -9, VMRU- 6, VGTU-6 abiturientai.
Populiariausios kolegijos: Vilniaus kolegija- 11, Socialinių mokslų kolegija – 6, Vilniaus dizaino ir technologijų kolegija –3 abiturientai.
Iš profesinių mokyklų daugiausiai įstojo į pasieniečių mokyklą – 7 abiturientai.
Populiariausios pasirinktos specialybės: pramogų ir kūrybinės industrijos –5, pasieniečio profesija-5, maisto produktų technologijos, maisto biotechnologijos, pramoninė biotechnologijos – 4, buhalterinė apskaita, finansai, finansų draudimo matematika – 4, teisė, teisė ir muitinės veikla – 3, tarptautinis verslas, verslo vadyba -3. Iš viso buvo pasirinkta 41 skirtinga specialybė.

 Karjeros koordinatorė
Asta Abramovičienė

 

 

Sprendimų keliu
Gegužės mėnesį vyko susitikimai su 3 gimnazijos klasių mokiniais. Mokiniai buvo supažindinti su nauja 2014 m. priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarka. Ateinančiais mokslo metais abiturientai laikys ne daugiau nei keturis egzaminus. Užteks dviejų privalomų ir dviejų pasirenkamų egzaminų. Vietoj dviejų pasirenkamų dalykų egzaminų galima bus (į konkursinio balo skaičiuoklę) imti metinius dalykų vertinimus. Yra parengta nauja konkursinio balo skaičiavimo formulė. Tiems abiturientams, kurie aukštojo mokslo siekti neketins, atestatui gauti pakaks išlaikyti du egzaminus.

Miško takais
Gegužės 2 d. septintų klasių mokiniai su klasių auklėtojomis L. Chaleckiene, D. Galatiltiene ir A. Abramovičiene lankėsi Švenčionių daigyne – medelyne. Mokiniai susipažino su atsakinga ir įdomia miškų želdintojo profesija. Susitiko su miškų želdinimo inžinieriumi Vytautu Bunevičiumi. Prisilietė prie miškininko kasdienybės. Įgyta patirtis ir žinios neabejotinai pravers kiekvienam iš mokinių tolimesniame gyvenime. Gilus susitikimo įspūdis atsispindi ir 7b klasės mokinės Smiltės Jonušaitės žodžiuose: ,,Mes, žmonės, esame lyg medžiai, tačiau ne visi tai supranta, ne visi žino, kad kirsdami medžius mes pakertame ir žmogų, žmogaus sielą.“

Karjeros koordinatorė
Asta Abramovičienė


Kvietimas bendradarbiauti
Gegužės 14 dieną gimnazijoje lankėsi Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro atstovai. Jie pristatė savo ugdymo įstaigą 2 gimnazijos klasių mokiniams. Šis centras turi profesinio mokymo programas ir gimnazijos skyrių. Profesinio mokymo programos skiriamos mokiniams baigusiems 10 ir 12 klasių, gimnazijos skyrius baigusiems 10 klasių. Džiaugėsi puikiais ugdytinių pasiekimais respublikiniuose konkursuose, bei tokiomis programomis, kaip kompiuterija, verslo ir administravimo, elektronikos ir automatikos ir kt.

Įdomi kelionė
Susidomėję pristatytu Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centru gegužės 21 d. antrų gimnazijos klasių mokiniai vyko į šio centro ,,Atvirų durų“ dienos renginius. Gimnazijos mokinai buvo labai šiltai sutikti. Mokiniams buvo vedamos trys integruotos pamokos. Pirmoji integruota matematikos- informacinių technologijų, antroji keturių užsienio kalbų(anglų, vokiečių, prancūzų ir rusų) ir trečioji istorijos – lietuvių kalbos ir literatūros. Mokiniai aktyviai dalyvavo šiose pamokose.

Toliau sekė profesijų mugės renginiai, kuriuose kiekvienas mokinys turėjo galimybę išmėginti savo gebėjimus pasirinktoje mokymo programoje.

Karjeros koordinatorė
Asta Abramovičienė

 


Naujos metodikos karjeros ugdymui
Kovo mėn. vyko integruotos karjeros – etikos pamokos, kurių metu buvo taikomos įvairios ugdymo metodikos. Viena jų tai World Cafe diskusijų metodas, tai vienas efektyviausių būdų rasti atsakymus į sudėtingus ir kompleksiškus klausimus. Šis metodas suteikia galimybes kūrybiškai generuoti idėjas ir mąstyti kartu. Taikant šį metodą tarp grupių vyksta kolektyvinis mąstymas ir gimsta puikios idėjos. Svarbiausios metodo taisyklės:
• Susitelkti į tai kas svarbu
• Prisidėti savo mintimis
• Kalbėti savo protu ir savo mintimis
• Klausytis stengiantis suprasti
• Susieti ir apjungti idėją
• Rašyti, dėlioti, piešti
Laikydamiesi šių taisyklių mokiniai analizavo pasirinktas studijų programas, susitelkė į tai kas grupei svarbu: studijų programos suteiktą laipsnį, specializacijas, studijų formas, trukmę, apimtį, studijų modulius, kainą bei karjeros perspektyvas.

Darbo rinka

Balandžio 16 d. gimnazijoje lankėsi karjeros konsultantė Ramunė Kliaugienė, kuri vedė integruotą karjeros – etikos pamoką tema: ,,Darbo rinkos tendencijos ir įsidarbinimo galimybės 2013 m.“ Konsultantė plačiau diskutavo su mokiniais dėl jaunimo situacijos šalies darbo rinkoje. Buvo aptarta kokio išsilavinimo yra dabartiniai bedarbiai. Pastebėta, kad daugiausiai bedarbių yra tarp asmenų turinčių vidurinį išsilavinimą su profesine kvalifikacija, jie sudaro apie 25% visų bedarbių. Taip pat 10 % visų bedarbių yra su aukštuoju universitetiniu išsilavinimu. Svarbiausios jaunimo nedarbo priežastys yra šios: darbo patirties trūkumas ir įgytų profesinių žinių neatitikimas darbo rinkos reikmėms. Ypatingai mokiniai susidomėjo perspektyviomis ateities profesijomis. Svarbiausios iš jų:
1. Įvairių sričių informacinių technologijų specialistai
2. Biochemikai
3. Įvairių sričių inžinieriai
4. Nanotechnologijų specialistai
5. Gydytojai bei slaugytojos
Darbo rinkos tendencijų žinojimas garantuoja didesnę sėkmę darbo paieškoje.

Karjeros koordinatorė
Asta Abramovičienė

Vertybių aukcionas

Balandžio 17 d. 6c klasės mokiniams buvo vesta integruota karjeros- technologijų pamoka, kurios metu mokiniai svarstė kokias vertybes turi kiekvienas iš jų. Pasirinktas vertybes mokiniai turėjo apginti. Išsirinkus svarbiausias klasės vertybes buvo surengtas ,,Vertybių aukcionas“. Daugiausiai taškų surinko šios vertybės: šeimyninė laimė, sveikata, išmintis, laisvė, nuotykiai ir t.t.
Bėgant laikui žmogaus vertybių sistema gali kisti, bet svarbiausių vertybių branduolys dažniausiai išlieka.

Karjeros keliu

Balandžio 26 d. ketvirtų gimnazijos klasių mokiniams buvo vesta karjeros pamoka. Baigiamųjų klasių mokinių laukia atsakingas žingsnis – studijų krypties pasirinkimas. Pasirinkus studijų programą labai svarbu teisingai užpildyti bendrojo priėmimo prašymus. Abiturientai buvo supažindinti su 2013m bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas tvarka. Ypatingai buvo akcentuoti stojimo etapų terminai ir sutarčių pasirašymas. Kiekvienas stojantysis turi galimybę prašyme pateikti iki 12 pageidavimų į bet kurias aukštųjų mokyklų studijų programas. Stojamosios studijų įmokos nėra – priėmimo išlaidas padengia ES struktūriniai fondai. Buvo priminta konkursinio balo sandara. Kilus neaiškumams mokiniai skatinami konsultuotis su karjeros koordinatore.

Karjeros koordinatorė
Asta Abramovičienė

Kalendorius
2024 m. gegužės mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Vas    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Pamokų laikas
1.8:00 - 8:45
2.8:55 - 9:40
3.10:00 - 10:45
4.10:55 - 11:40
5.12:00 - 12:45
6.12:55 - 13:40
7.13:50 - 14:35
8.14:45 - 15:30
9.15:35 - 16:20
Pamokų laikas trečiadieniais (po trijų pamokų visiems mokiniams vyksta klasių valandėlės)
1.8:00 - 8:45
2.8:55 - 9:40
3.10:00 - 10:45
4.11:30 - 12:15
5.12:35 - 13:20
6.13:30 - 14:15
7.14:20 - 15:05
Svarbu
Pamokų tvarkaraščiai