Pranešti apie patyčias
Olweus programa

Ankstesnės žinutės
Atsisiuntimai

Archyvas 2019 gruodžio

Dalinkimės žiniomis

Ar smagu dalintis dovanomis? Žinoma, gera dovanoti ir gauti dovanų, jų  ypač daug sulaukiame per šventes. O jeigu pabandytume dalintis gebėjimais ir žiniomis? 1a klasės mokiniai visą gruodžio mėnesį anglų kalba pasakojo apie savo pomėgius ir daug ko mokė kitus. Bandėme šokti ir piešti, daug sužinojome apie stalo žaidimą Football, surengėme fotosesiją, priartėjome net prie magiškų triukų pasaulio. Taigi, ar smagu dalintis žiniomis?

Anglų kalbos mokytoja Svetlana Kraujalienė

 

Švenčionių krašto vietovardžių slėpiniai

Gruodžio 18 d. 1a ir 1b klasių mokiniai, vadovaujami lietuvių kalbos mokytojų R. Grigonienės ir L. Juodagalvienės, muziejininkės N. Spiridonovienės, dalyvavo apskritojo stalo diskusijoje „Švenčionių krašto vietovardžių slėpiniai“, skirtoje Vietovardžių metams paminėti. Mokiniai, susirinkę Nalšios muziejuje, kalbėjo apie tai, kaip atsirado vietų vardų pavadinimai, vardijo jiems įdomiausius vietovardžius. Svarbiausia dalis – Švenčionių krašto vietovardžių pristatymas.

Gimnazistai, remdamiesi Š. Laužadžio  sukurtomis sakmėmis, pasakojo, kaip atsirado Lino verdenės šaltinio, Kūnos upelio, Bėlio ežero ar kiti pavadinimai, pristatė savo iliustracijas. Diskusijos dalyviai stebėjosi, kiek įdomių pasakojimų sukurta apie Nalšios žemės vietovardžius. Turbūt nereikia spėlioti, ar jie išgalvoti, ar paremti tikrais įvykiais, svarbiausia tai, jog jie skatina jaunąją kartą atsigręžti į praeitį, pajusti tą dvasią.

 

Su šv. Kalėdomis ir Naujaisiais metais!

Gera gyventi laukiant meilės, atostogų, stebuklo ar sniego…Gera laukti ir tikėtis… Vilties žvaigždė niekada negęsta, jeigu to labai norime. O kaip gera laukti švenčių, kurios visus suvienija, priverčia stabtelėti ir atsigręžti. Tikras stebuklas, kai atsigręžę pamatome tuos, kuriuos užmiršome, atsiprašome tų, kuriuos įskaudinome, arba tiesiog nusišypsome tiems, kurių net nepažįstame…

Sveikiname visus su šv. Kalėdomis ir Naujaisiais metais ir linkime patirti tą stebuklą, kuris nušviečia sielą net tamsiausią ir ilgiausią gruodžio naktį ypatinga šviesa…

Blogųjų personažų Kalėdos

Gruodžio 20 d. gimnazijoje nuo pat ryto girdėjosi neįprastas šurmulys ؘ– tai vienur, tai kitur galėjai pamatyti skubančių įvairių filmų personažų. Mokiniai ruošėsi renginiui „Blogųjų personažų Kalėdos“. Renginio pradžioje gimnazijos direktorė Rima Razmienė, sveikindama visus su šventėmis, kvietė atsiprašyti tų, kuriuos įskaudinome, susitaikyti ir nusišypsoti.

Smagūs klasių bendruomenių sukurti pasirodymai neleido visiems nuobodžiauti, tai tik įtikina, kad buvo verta stengtis, ne vieną valandą praleisti repetuojant. Dėkojame gimnazijos vadovams, mokinių tarybai, choro grupei ir visiems dalyviams už nuostabią šventę ir linkime jaukiai praleisti šventes su artimaisiais, draugais.

Daugiau šventės akimirkų, užfiksuotų mokytojo Virgilijaus Cicėno, galite pamatyti čia.

Gerumo akcija Adutiškio senelių namuose

Vieną iš tamsių ir niūrių Advento vakarų Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos mokinių taryba ir choras nusprendė pradžiuginti Adutiškio senelių namų gyventojus. Gimnazistai kartu su direktoriaus pavaduotoja ugdymui D. Jasiulioniene, mokytojais K. Pranskumi, A. Burokiene, D. Voitechovič ir V. Cicėnu, parengę literatūrinę-muzikinę kompoziciją „Metų ratas“, pasigaminę dovanėlių, atvirukų, nuvyko į Adutiškį. Į meninę mokinių programą įsitraukė ir seneliai, jie deklamavo ne tik poetų, bet ir savo kūrybos eilėraščius lietuvių, rusų kalbomis. Ir svečiai, ir senelių namų gyventojai patyrė žodžiais sunkiai nusakomą jausmą, o ant skruostų žėrinčios ašaros buvo tikriausios to jausmo liudininkės. Tikėkimės, kad prie Kūčių stalo sėdėdami senoliai prisimins šio gražaus susitikimo akimirkas, o jų širdys džiaugsis, veiduose spindės šypsenos.

Daugiau šio gražaus ir šilto susitikimo mokytojo V. Cicėno užfiksuotų akimirkų galite pamatyti čia.

Tiksliųjų ir gamtos mokslų olimpiadų rezultatai

Gruodžio 9 d. gimnazijoje buvo pasveikinti tiksliųjų ir gamtos mokslų mokyklinių olimpiadų prizininkai.

Fizikos olimpiados rezultatai: Linas Dervinis (1b) – II vieta, Dovydas Čepas (1b) – II vieta (mokytoja Daiva Jasiulionienė), Kanstantinas Piatrashka (2b) – I vieta (mokytojas Eugenijus Karneckas), Justas Sažinas (3b) – III vieta, Albert Jankun (3b) – III vieta, Diana Mažeikaitė (4b) –III vieta, Dominykas Guiga (4a) – III vieta (mokytoja Daiva Jasiulionienė).

Matematikos olimpiados rezultatai: Artiom Garbul (1a) – I vieta, Silvija Sinytė (1b) – II vieta, Dovydas Čepas (1b) – III vieta, Linas Dervinis (1b) – III vieta (mokytoja Gražina Valeikienė),

Kanstantinas Piatrashka (2b) – I vieta, Ernestas Turkinas (2b) – II vieta, Justas Sažinas (3b) – II vieta (mokytoja Asta Abramovičienė),  Diana Mažeikaitė (4b) – I vieta (mokytoja Lina Grybauskienė).

Chemijos olimpiados rezultatai: Akvilė Bučelytė (1b) – I vieta, Linas Dervinis (1b) – II vieta, Joana Gančieriūtė (1b) – III vieta, Kanstantinas Piatrashka (2b) – I vieta, Kornelija Gučaitė ( 2b) – III vieta, Žemyna Kazlauskytė (3b) – III vieta, Dianos Mažeikaitės (4b) geriausias rezultatas 4 klasių grupėje (mokytoja Virginija Cicėnienė).

Informacinių technologijų rezultatai:  Kanstantinas Piatrashka (2b) – I vieta, Dominykas Guiga (4a) – II vieta, Mantas Zambžickis(3b) – III vieta (mokytoja Marija Gučienė).

Biologijos olimpiados rezultatai: Linas Dervinis (1b) – I vieta, Akvilė Bučelytė (1b) – II vieta, Kanstantinas Piatrashka (2b) – I vieta, Deimantė Rakštelytė (2b) – II vieta, Žemyna Kazlauskytė (3b) – I vieta, Akvilė Krikštulytė (3a) – II vieta, Indrė Minajevaitė (3b) – III vieta, Gabija Lazdinytė (4a) – I vieta, Justė Vološinaitė (4a) – II vieta, Vijolė Valeikaitė (4c) – III vieta (mokytojas Virgilijus Cicėnas).

2b gimnazijos klasės mokinys Kanstantinas Piatrashka visose olimpiadose užėmė pirmąsias vietas.

 

Džiaugiamės mokinių rezultatais ir linkime jiems sėkmės kituose etapuose.

 

 

 

Projekto „Kartu“ pirmasis renginys

Šiandien gimnazijoje pradėtas vykdyti Laisvės TV inicijuotas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų finansuojamas  projektas „Kartu“. Į pirmąjį susitikimą atvyko buvęs karininkas, dabar pramogų verslo atstovas Rolandas Valaitis. Svečias dvi valandas su devintokais kalbėjo apie sėkmę, profesijos pasirinkimą, galimybę ją keisti. Laikas prabėgo nepastebimai, nes Rolandas puikiai valdo auditoriją, geba sudominti jauną žmogų. Mokiniai džiaugiasi turėję galimybę dalyvauti susitikime.

„Šį patirtis bus neužmirštama, labai įdomu ir naudinga, lektorius išties nuostabus! Visi esame sužavėti. Labai ačiū gimnazijai už suteiktą galimybę susipažinti su tokiu nuostabiu žmogumi! Tos dvi valandos praėjo labai greitai, tikiuosi, tokiu susitikimų bus dar labai daug!“ (Silvija)

„Paskaita buvo pamokanti. Manau, kiekvienas iš mūsų sužinojo daug daugiau apie tolimesnius gyvenimo etapus, kad bus sunku, bet be sunkaus darbo sėkmė neateis, pasibeldusi į duris. Tokie žmonės, tokios paskaitos tikrai mums reikalingos.“ (Emilija)

„Paskaita labai įdomi ir pamokanti, svečias davė gerų patarimų. Sužinojome, kaip būna gyvenime ir ką reikia daryti. Buvo naudinga.“ (Rugilė)

„Susitikimas labai patiko! Sužinojau daug naujų dalykų, tad tuščiomis tikrai neišėjau. Lektorius labai puikus, be galo įdomiai pasakojo bei sudomino.“ (Justė)

 

Išvyka į A. Puškino muziejų Vilniuje

Gruodžio 5 d. 2b ir 2c klasių mokiniai kartu su Adutiškio pagrindinės mokyklos dešimtokais vyko į literatūrinį Aleksandro Puškino muziejų Vilniuje. Tai dviejų mokyklų projekto „A. Puškinas ir Lietuva“ įgyvendinimo dalis.

Muziejus įsteigtas buvusiame Grigorijaus (A. Puškino sūnaus) ir Varvaros Puškinų dvaro gyvenamajame name, esančiame Markučiuose. Muziejaus ansamblį sudaro buvęs dvaro gyvenamasis namas, šeimyninės kapinaitės, Šv. Varvaros koplyčia ir paminklas A. Puškinui. Ekspoziciją sudaro 6 autentiškai apstatyti XIX a. pabaigos kambariai. Juose eksponuojami baldai, puošti Puškinų giminės herbais ir Varvaros Puškinos monogramomis. Mokiniai čia taip pat pamatė Markučių dvaro ir šeimynines Grigorijaus ir Varvaros Puškinų fotografijas, nemažai tuometinių namų apyvokos daiktų ir dailės kūrinių.

Ekskursija buvo įdomi ir naudinga. Mokinių dar laukia projekto tęsinys, kurio metu jie sužinos daugiau apie A. Puškino gyvenimą ir kūrybą.

Rusų kalbos mokytoja Danuta Voitechovič

 

VGTU dėstytojų pamokos

Gruodžio 2–5 dienomis gimnazijoje vyko gamtos ir tiksliųjų mokslų savaitės renginiai. Gruodžio 5 d. gimnazijoje lankėsi VGTU dėstytojos: matematinės statistikos katedros  doc. Svetlana Danilenko, fizikos katedros doc. Gražina Grigaliūnaitė – Vonsevičienė ir stojančiųjų informavimo ir priėmimo centro vyriausioji specialistė Valerija Bernotienė. Dėstytoja S. Danilenko gimnazijos 3–4 klasių mokiniams vedė dvi matematikos pamokas tema ,,Kombinatorika“, o dėstytoja G. Grigaliūnaitė – Vonsevičienė – fizikos pamokas tema ,,Magnetikai“.

 

Nuoširdus ir šiltas dėstytojų bendravimas su mokiniais skatino juos mąstyti ir gilintis į problemines užduotis. Mokiniai pasijuto tarsi būtų pirmo kurso studentai. Vėliau V. Bernotienė susitiko su gimnazijos 2–4 klasių mokiniais ir priminė stojimo sąlygas, absolventų perspektyvas ir specialistų poreikį. Viešnios dėkojo už šiltą priėmimą, jaukią atmosferą bei kvietė atvykti į VGTU ir dalyvauti jų paskaitose. Šios pamokos paskatino mokinius susimąstyti apie tiksliųjų mokslų svarbą kasdieniniame gyvenime, taip pat renkantis profesiją.

Advento vakaronės prasmė

Gruodžio 4-osios vakarą Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos aktų salėje į Advento vakaronę susirinkę mokiniai, tėveliai, mokytojai  patyrė didžiulį džiaugsmą: po kasdieninių darbų, nuolatinio skubėjimo, klausydamiesi nuostabios muzikos, posmų, iš širdies plaukiančių žodžių, kiekvienas paniro į savąjį pasaulį. Šis švenčių laukimo laikotarpis tam ir skirtas – susikaupti, pamąstyti, atleisti, ištiesti ranką…

Dėkojame vakaronės svečiams – smuikininkui Gediminui Dalinkevičiui, gitaristui Simonui Bušmai, sukūrusiems ypatingą šio vakaro nuotaiką. Jų atliekami kūriniai visus nunešė į pasakišką pasaulį ir trumpam užbūrė. Malonu buvo klausytis direktorės R. Razmienės sveikinimo, mokytojos J. Vitkauskienės pasakojimo apie Advento žvakių prasmę, mokinių, mokytojų, tėvų skaitomų posmų, atliekamų dainų. Kita vakaronės dalis – mokytojos J. Vitkauskienės organizuotos kūrybinės dirbtuvės. Tai galimybė artimiau pabendrauti, nusišypsoti kitam, ištarti gerą žodį ir pasidaryti Gerumo angelą. Tegul jis mus lydi ir saugo. Kunigas R. Doveika, iškėlęs klausimą, kaip praleisti dieną, kad gyvenimas būtų neužmirštamas, atsako: „Kiekvieną dieną pasakykite, kad šiandien nepamiršote mylėti.“ Laukdami švenčių, nepamirškime mylėti ir pasaulis bus žymiai geresnis.

Daugiau mokytojo V. Cicėno užfiksuotų šventės akimirkų galite rasti čia.

Kalendorius
2019 m. gruodžio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Lap   Sau »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Pamokų laikas
1.8:00 - 8:45
2.8:55 - 9:40
3.10:00 - 10:45
4.10:55 - 11:40
5.12:00 - 12:45
6.12:55 - 13:40
7.13:50 - 14:35
8.14:45 - 15:30
9.15:35 - 16:20
Pamokų laikas trečiadieniais (po trijų pamokų visiems mokiniams vyksta klasių valandėlės)
1.8:00 - 8:45
2.8:55 - 9:40
3.10:00 - 10:45
4.11:30 - 12:15
5.12:35 - 13:20
6.13:30 - 14:15
7.14:20 - 15:05
Svarbu
Pamokų tvarkaraščiai