Archyvas 2019 17 lapkričio
Nesame abejingi skurstantiems
Lietuvoje skursta kas penkta šeima, daugiausiai ir mažiausiai uždirbančiųjų pajamos mūsų šalyje skiriasi net 8 kartus. Statistika rodo, kad mūsų šalyje 14,5 % žmonių neišgali bent kas antrą dieną valgyti mėsos, žuvies ar kito baltymingo maisto. Kiekvienas „Maisto bankui“ paaukotas euras pavirsta net 15 porcijų valgio nepasiturintiems!
Lapkričio 15 d. vakarą LNK televizijos eteryje žiūrovų širdis virpino finalinis „Maisto banko“ labdaros koncertas „Pasidalink“. Labdaros projekto tikslas – supažindinti visuomenę su nepasiturinčiųjų kasdienybe, pakviesti aukoti lėšų tiems, kas skursta.
Mūsų gimnazijos 2b klasės mokiniai jau antrus metus nelieka abejingi šiam renginiui ir noriai jame savanoriauja. Šiais metais prie šaunaus klasės būrio prisijungė ir klasės tėvų komiteto pirmininkė Nijolė Paškonienė.
Netradicinė pamoka patyčių prevencijos tema
Lapkričio 11 d. 2a klasės mokiniai netradicinės anglų kalbos pamokos metu svarstė kiekvienam labai aktualią patyčių („Bulling“) temą. Naudodami netradicinius darbo metodus, bandėme aptarti, kas yra patyčios, taip pat rasti būdų, kaip jų išvengti ir padėti kitiems. Akcentavome, kad tie mokiniai, kurie patys nesišaipo iš kitų, bet tyliai palaiko užgauliojimus, skatina patyčias. Pamokos pabaigoje dirbdami grupėmis kūrėme plakatus, paskelbėme, kaip, mūsų nuomone, galima išvengti patyčių.
Anglų kalbos mokytoja Svetlana Kraujalienė
Integruotų pamokų ciklas
1a klasės mokiniams vyko net trys anglų kalbos pamokos „Famous Paintings“ tema. Atlikdami kalbėjimo ir skaitymo užduotis bei naudodami IT technologijas, gimnazistai turtino savo anglų kalbos žodyną, daug sužinojo apie garsiausius pasaulio paveikslus. Dėkojame dailės mokytojai J. Vitkauskienei, kuri labai turiningai papasakojo apie garsaus dailininko Rafaelio tapytą Siksto Madoną.
Paskutinė šio savotiško „ciklo“ pamoka tapo tikru išbandymu patiems mokiniams, kurie turėjo ne tik pristatyti, jų nuomone, gražiausią paveikslą, bet ir paruošti kelias užduotis bendraklasiams.
Anglų kalbos mokytoja S. Kraujalienė